czwartek, 27 grudnia 2018, 14:18

Przegląd zawodów przyszłości

Możemy się spotkać z różnymi opiniami na temat tego, jakie zawody będą opłacalne w przyszłości. W takich przewidywaniach bierze się pod uwagę wiele czynników. Jakie zawody wydają się najpewniejsze? Sprawdź nasze zestawienie.
Przegląd zawodów przyszłości

W przewidywaniach czasami bierze się pod uwagę to, że niektóre zawody mogą być wykonywane w przyszłości przez roboty. Rzeczywiście w niektórych sektorach sztuczna inteligencja może w ogromnym stopniu zastąpić człowieka. Może się okazać, że np. zawody, o których myśleliśmy w kontekście tych najbardziej przyszłościowych mogą zostać w dużym stopniu opanowane przez sztuczną inteligencję. Czy takie zjawisko może być dobre? Ocena z pewnością jest niejednoznaczna.

Jakie zawody można wymienić w kontekście "profesji przyszłości"?

Biotechnolog

To jeden z zawodów, które jako pierwsze przychodzą do głowy jako te przyszłościowe. Zawód ten dopiero rozwija się w naszym kraju, dlatego nie mamy do czynienia jeszcze z dużą konkurencją. W związku z tym zawód biotechnologa może być naprawdę opłacalny.

Specjalista z branży IT

Obecne trendy wskazują, że na naszym rynku istnieje ogromne zapotrzebowanie na specjalistów z branży IT. Dla osób, które dobrze znają się na swoim zawodzie, może się to wiązać z naprawdę dobrymi zarobkami.

Terapeuta

Coraz więcej osób zmaga się z negatywnymi skutkami obecnego trybu życia. Pęd za sukcesem, pieniędzmi oraz coraz większy stres są jednymi z czynników, które wpływają na chociażby bezsenność, czy stany depresyjne. Uważa się, że z usług terapeutów będzie korzystać coraz więcej osób.

Trener personalny

W związku ze zmieniającym się trybem życia dużej części społeczeństwa zapotrzebowanie na usługi trenerów personalnych będzie coraz większe. Prace biurowe nie sprzyjają raczej aktywności fizycznej. Często zawód trenera personalnego może się przenikać z profesją dietetyka, dlatego warto dokształcać się w obu zakresach.

Weterynarz

Nie jest to może zawód, który pojawia się w każdym zestawieniu. Nietrudno jednak nie zauważyć tendencji polegającej na tym, że coraz więcej osób decyduje się na posiadanie zwierzaka. W związku z tym również zapotrzebowanie na weterynarzy będzie coraz większe.

Sprawdź także zestawienie najlepiej płatnych zawodów.

fot. pixabay.com/artursfoto

Warto przeczytać

  • 647a9372373f11eb682df26217eb75c74c1_350x200
    Jak znaleźć pracę w Niemczech?

    Jak znaleźć pracę w Niemczech? ⇛ Najpopularniejsze źródła ofert pracy ⇛ Czy do pracy w Niemczech konieczna jest znajomość języka? Zalety pracy. Sprawdź! »

  • 2a374b0ff7834e6d417673dded4fdfd374b_350x200
    Czasowa zmiana miejsca pracy – czy potrzebny jest aneks?

    Od 14 kwietnia firma nasza rozpoczyna inwestycję i część pracowników na okres 2 miesięcy będzie oddelegowana do naszego magazynu oddalonego o 3 kilometrów, gdzie będą przepakowywać palety z naszymi wyrobami. »

Zobacz również

Ostatnio czytane

Ostatnio dodane