Jesteś tutaj:Pracenazlecenie.plAktualnościNajlepiej płatne zawody – gdzie znaleźć dobrze płatną pracę?

Najlepiej płatne zawody – gdzie znaleźć dobrze płatną pracę?

  • środa, 16 maja 2018, 17:00
Image Description

Jednym z kryteriów wyboru drogi kształcenia jest to, jakie zarobki czekają nas w danym zawodzie. Dobrze płatna praca jest marzeniem większości ludzi, ale nie wszyscy wiedzą, jaki zawód wybrać, aby zarabiać dużo.


Najlepiej płatne zawody to nie tylko te zarezerwowane dla osób przebojowych, które posiadają siłę przebicia. Oto zestawienie zawodów, w których zarabia się w Polsce dobrze. Poza kierunkami technicznymi, które od dawna w Polsce wyróżniają się zarobkami na tle innych branż, warto zwrócić uwagę na kierunki związane z finansami. Jest to jedna z najpopularniejszych specjalności na rynku pracy, w której istnieje zapotrzebowanie na specjalistów, a także szansa na rozwój i wysokie wynagrodzenie. Oczywiście nie zawsze zarobki będą tak samo wysokie – wysokość wynagrodzenia różnić się będzie w zależności od firmy, stanowiska pracy, doświadczenia pracownika, ale także na przykład od miejsca wykonywania pracy czy dodatkowych benefitów.  

Dobrze płatne stanowiska, to m.in.:

- analityk finansowy - umiejętność wnioskowania, a także stały kontakt z rozliczeniami, zestawieniami, prognozami - jeśli dobrze czujesz się w środowisku liczb i wykresów, a pojęcia z zakresu finansów nie są ci obce, to stanowisko może okazać się idealne
- programista - mimo, że ten zawód wybierają głównie mężczyźni, kobiet na rynku pracy w IT również nie brakuje. Programiści od kilku lat cieszą się wysoką pozycją w rankingach najlepiej zarabiających stanowisk
- menager projektów - dobre umiejętności zarządzania, podzielność uwagi, odporność na stres i praca często pod ogromną presją czasu - to zadania, mimo, że dobrze wynagradzane, nie są wcale proste do spełnienia.
- specjalista ds. PR, brandów - branża reklamowa, kreatywna, a także kreowanie wizerunku z każdym rokiem stają się popularniejsze, kreatywność i nieszablonowe pomysły zostają dobrze nagradzane.
- prawnik (np. adwokat, radca prawny) - ten zawód od lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród osób, które chcą mieć pewną i stabilną pracę.
- stanowiska dyrektorskie - nie są one powszechne i podsępne dla każdego, istnieje jednak możliwość pokierowania swoją ścieżką kariery tak, aby po kilku lub kilkunastu latach zostać dyrektorem w dużej, dochodowej działalności
- specjalista ze znajomością języków obcych - międzynarodowe korporacje, ale także polskie firmy ciągle poszukują osób, które biegle władają kilkoma językami obcymi. Ważne są dodatkowo zdolności komunikacyjne oraz dobra prezencja. Specjalista ze znajomością jęzków staje się bowiem często osobą reprezentatywną w firmie.

 

 

fot. pexels.com (rawpixel)

Bezpłatne oferty pracy i ogłoszenia lokalne