Jesteś tutaj:Pracenazlecenie.plAktualnościJaką długość powinna mieć praca licencjacka?

Jaką długość powinna mieć praca licencjacka?

  • niedziela, 17 maja 2020, 19:05
Image Description

Nie wiesz na ile stron napisać pracę na zaliczenie pierwszego stopnia studiów? Poznaj informacje na temat długości pracy licencjackiej.


Licencjat to praca pisana na zakończenie pierwszego stopnia studiów. Po jej napisaniu i obronieniu otrzymujemy tytuł zawodowy. Przyjęło się, że praca nie powinna mieć mniej niż 30 i nie więcej niż 60 stron.

Biorąc pod uwagę fakt, że licencjat to nie tylko rozdziały wypełnione treścią merytoryczną, ale też wstęp, zakończenie, spis treści i inne części, ilość stron może okazać się nie tak trudna do osiągnięcia. Aby zrealizować określoną długość, warto wcześniej zaplanować, ile rozdziałów chcemy zawrzeć w naszej pracy i określić je przybliżoną ilością stron, jaką powinny posiadać.

Przede wszystkim jednak warto zapoznać się z wytycznymi danej uczelni, ponieważ wymogi formalne prac są ustalane najczęściej przez dziekana danego wydziału - to on ustala, jak wyglądać powinna techniczna strona pracy i tych wytycznych student danej uczelni powinien się trzymać przede wszystkim.

Najlepiej zatem jeszcze przed rozpoczęciem pisania licencjatu zapoznać się z informacjami zamieszczonymi na stronach wydziału lub uczelni. Praca licencjacka może być oceniana przede wszystkim według kryteriów uczelnianych, więc należy się do nich zastosować.

Potrzebujesz pomocy w napisaniu pracy licencjackich? Sprawdź listę ofert.

fot. Pixabay.com

Bezpłatne oferty pracy i ogłoszenia lokalne