Jesteś tutaj:Pracenazlecenie.plAktualnościPraca kierowcy ciężarówki w Wielkiej Brytanii

Praca kierowcy ciężarówki w Wielkiej Brytanii

  • środa, 28 lipca 2021, 10:07
Image Description

Zobacz, na czym polega praca kierowcy ciężarówki i dlaczego warto ją wykonywać w Wielkiej Brytanii.


Istnieje wiele możliwości zarobku za granicą. Aby to robić, niekoniecznie trzeba znać język państwa, do którego się jedzie pracować. Zostanie Kierowca ciężarówki w Wielkiej Brytanii, jest aktualnie opcją, na którą jest tam duże potrzebowanie. Jak wygląda praca takiej osoby i o jakich zarobkach mówiąc o tego typu zatrudnieniu?


Sytuacja w Wielkiej Brytanii dotyczaca kierowców ciężarówek

Ciężka sytuacja występujące w Wielkiej Brytanii spowodowana jest nie tylko przez pandemię, ale również przez Brexit. Stworzył on sytuację, w której firmy mają utrudniony proces rekrutowania pracowników z Unii Europejskiej, którzy wrócili do swoich krajów z powodu pandemii COVID-19. Tego typu braki miały wpływ również na to, że zostały znacznie zwiększone stawki dla kierowców. Aktualnie rząd postanowił przedłużyć godzinę pracy osobom znajdującym się w tym sektorze, co według niektórych nie jest rozwiązaniem problemu a jedynie jego maskowaniem


Obowiązki kierowcy ciężarówki

Kierowcy ciężarówki muszą wypełnić pewne obowiązki, dzięki którym otrzymają oni zapłatę. Do ich głównych zadań jest odpowiedzialność za przewóz towaru z punktu A do punktu B. Wiąże się to również z odpowiednim zabezpieczeniem ładunku, a także muszą oni utrzymać pojazd w dobrym stanie technicznym podczas swoich podróży. Kierowcy tira w tygodniu pracuje około 48 godzin. Maksymalnie mogą oni przebywać w pojeździe jednego dnia po 9 godzin, ale istnieje również prawo do 10-godzinnej jazdy 2 razy w tygodniu. Dodatkowy czas pracy dana osoba może uzyskać, wykonując obowiązki, które niekoniecznie łączą się bezpośrednio z prowadzeniem ciężarówki. Tego typu zadania mogą wynosić łącznie 15 godzin. Decydując się na takie zatrudnienie należy się liczyć z faktem że pracę będzie się wykonywało wieczorami a nawet nocami także weekendy.


Jakie są zarobki kierowcy ciężarówki w UK?

W zależności od kwalifikacji rodzaju przewożonego towaru oraz firmy zatrudniającej daną osobę stawki godzinowe mogą się od siebie znacznie różnić. Średnio stawka godzinowa brutto wynosi 12 funtów, w przeliczeniu daje nam rocznie ponad 28 tysięcy funtów, biorąc pod uwagę fakt, że pracowałoby się 45 godzin tygodniowo. Oznacza to, że tego typu średnie zarobki nadto rocznie wynosiłyby około 22 tysięcy funtów rocznie.


Zalety i wady pracy kierowcy ciężarówki

Decydując się jednak do pracy, należy się liczyć z pewnymi wadami i zaletami wykonywania pracy kierowcy ciężarówki. Należy pamiętać, że zleceniodawcy najczęściej nie przyjmują się, w jaki sposób zostanie przewożony Towar jak ma on się pojawić cały na czas określonym miejscu i terminie. Pracę kierowcy ma wiele zalet. Podróżując po kraju, można zobaczyć miejsca, o których marzy wiele ludzi. Dodatkowo auta są dostosowywane do długich i dalekich podróży. Często posiadają one dodatkowe udogodnienia jak mikrofale, lodówki, ekspresy do kawy, czy też nawet mały telewizory.

Podejmując się pracy kierowcy, należy jednak być świadomy, że większość czasu spędzimy sami ze sobą. Niekiedy długie podróże będą wymagały od nas przenocowania w specjalnie zbudowany do tego autach, a jedynym kontaktem innymi osobami będziemy mieli to innymi osobami wykonującymi ten sam zawód co my. Kolejnym elementem, na który warto zwrócić uwagę, jest również nasze zdrowie. Musimy być przygotowani na wielogodzinne siedzenie w tej samej pozycji, a także konieczne jest zadbanie o odpowiedni ruch, który mógłby pomóc naszym pracom i kolanom po długich podróżach lub w trakcie nich.


Wymagania do pracy, jako kierowca ciężarówk
i

Aby móc podjąć się pracy kierowcy ciężarówki należy mieć prawo jazdy kategorii CE. Dostęp do niego zagwarantuje nam zdanie testu na kategorię B i C, a także przejście wszelkich potrzebnych badań lekarskich testów psychologicznych oraz Świadectwa Kwalifikacji Zawodowej. Chociaż koszt wyrobienia potrzebnych dokumentów może wydawać się duży, to osoba, która będzie posiadać, ma często już zagwarantowaną pracę i tylko w kraju, ale i za granicą.

Praca kierowcy ciężarówki nie jest łatwa. Wiążą się z nią liczne niedogodności, jednak jeżeli jesteśmy odpowiednio przygotowani do wykonywania tego typu zawodu, możliwe, że w Wielkiej Brytanii będzie na nas czekało odpowiednie wynagrodzenie, które zwróci nam godziny spędzone w trasie.

fot. Quintin Gellar z Pexels

Źródło: money.pl, zarabiaj.pl

Bezpłatne oferty pracy i ogłoszenia lokalne