wtorek, 31 lipca 2018, 23:22

Ogłoszenia w Internecie – jak wyróżnić swoją ofertę?

Portale ogłoszeniowe i bazy każdego dnia aktualizowane są setkami ofert, dotyczącymi pracy, sprzedaży czy usług. Jakie ogłoszenie jest skuteczne i czym przyciągnąć odbiorców?
Ogłoszenia i oferty w internecie

Osoby zamieszczające ogłoszenia w Internecie najczęściej w szybki i skuteczny sposób chcą znaleźć odbiorcę, który odpowie na daną potrzebę. Może to być kandydat na stanowisko pracy, specjalista do wykonania dzieła czy osoba zainteresowana sprzedażą samochodu. Jak w szybki sposób wzbudzić zainteresowanie ogłoszeniem?

Nagłówek ogłoszenia

Pierwsze wrażenie tworzy nagłówek – tytuł ogłoszenia, który pojawia się często na stronie głównej lub listach dodatkowych ogłoszeń na danym portalu. Ważne jest, aby było krótkie, precyzyjne i co najważniejsze – nie zawierało błędów. Nagłówek ogłoszenia powinien zachęcać odbiorców do sięgnięcia po więcej szczegółów.

Co powinno zawierać ogłoszenie

Dobre i skuteczne ogłoszenie powinno zawierać wszystkie informacje, jakimi może być zainteresowany ich potencjalny odbiorca – celu oferty, terminu realizacji, miejsca realizacji (ewentualnej wizualizacji), a także oferowanej ceny. W przypadku dodatkowych pytań kandydata powinien on mieć możliwość łatwego kontaktu z autorem ogłoszenia.

Ogłoszenia i oferty pracy w Internecie

Najpopularniejszymi ogłoszeniami zamieszczanymi w Internecie są te dotyczące nieruchomości, sprzedaży, a także oferty pracy. Aby wyróżnić swoje ogłoszenie pracy w Internecie, warto zadbać o jego estetykę i szatę graficzną – na przykład tworząc projekt graficzny kompatybilny z identyfikacją wizualną firmy lub marki. Dodatkowo należy poświęcić czas, aby opisać:

- kilka zdań o autorze (np. firmie poszukującej pracownika)
- stanowisko pracy
- oczekiwania wobec kandydata na stanowisko pracy
- oferowane profity

Aby wyróżnić dodatkowo swoją ofertę, warto zapoznać się z opcjami, jakie oferuje portal ogłoszeniowy, z którym chcemy nawiązać współpracę. Może być to dodatkowe wyróżnione miejsce na liście ogłoszeń, większy zasięg ogłoszenia lub na przykład dodatkowa promocja ofert pracy w innych kanałach komunikacji w Internecie.

 

 

fot. pixabay.com (janeb13)

 

 

 

Warto przeczytać

  • 54aa2d4af51c3ba39161dd5d341a8b0db8b_350x200
    Tłumaczenia finansowe podstawą międzynarodowej współpracy

    Tłumaczenia finansowe są podstawą dzisiejszego rynku biznesowego. Cały przemysł opiera się w dużej mierze na dokumentach finansowych. »

  • 1b6bbfd8aecba8482bcc1bae612aa49fff4_350x200
    Jakie cechy powinna mieć kasa fiskalna?

    Aspektu dotyczącego wyboru urządzeń z tej kategorii nie można traktować po macoszemu. Obecnie coraz więcej firm musi korzystać z kas fiskalnych. Jak jednak wybrać dobry sprzęt? »

Zobacz również

Chcesz wyróżnić swoje ogłoszenie?

Ostatnio czytane

Ostatnio dodane