wtorek, 17 lipca 2018, 20:49

Jak szybko nauczyć się angielskiego nie tylko na wakacje?

Sytuacje zawodowe, naukowe lub związane z nieoczekiwanymi podróżami sprawiają, że zdobycie umiejętności językowych potrzebne jest w bardzo krótkim czasie. Jak szybko nauczyć się angielskiego?
Nauka języka angielskiego

Wiele osób kontakt z językiem angielskim rozpoczyna wcześnie – zazwyczaj podczas edukacji w szkole podstawowej lub w  szkole średniej. Nie są to jednak umiejętności, które bez dodatkowych nakładów pracy wystarczają do swobodnego posługiwania się językiem angielskim na przykład w sferze zawodowej. W perspektywie wymagań dotyczących nowego  miejsca pracy lub niespodziewanego wyjazdu za granicę, nauka języka obcego jest bardzo ważna, a nie zawsze jest na nią wiele czasu. Oto sposoby, jak w szybki sposób poprawić swoje umiejętności językowe:

 • bardzo intensywny kontakt z językiem – nie ma lepszego sposobu na szybkie oswojenie się z angielskim, niż słuchanie go np. poprzez audiobooki, podcasty czy na przykład oglądając filmy i seriale po angielsku z dodatkiem napisów w tym języku. W ten sposób nasze myśli szybciej „przestawią się” na język angielski, a nam będzie łatwiej zacząć w nim komunikację
 • przyspieszone kursy języka angielskiego – wiele szkół językowych oferuje szkolenia z języka typu „rok w jeden miesiąc”. Jeśli czas nie pozwala nam na dłuższą i powolniejszą naukę angielskiego, taki kurs może okazać się idealnym rozwiązaniem. Należy jednak pamiętać, że wiąże się to z bardzo dużym nakładem pracy koniecznym do przyswojenia takiej ilości materiału.
 • indywidualne lekcje – współpraca z korepetytorem z języka angielskiego lub native speakerem jest skutecznym sposobem nauki języka w zakresie, który najbardziej nas interesuje. Bywają sytuacje, kiedy szczególnie potrzebujemy danego zakresu słownictwa – na przykład przy okazji wyjazdu służbowego, podczas którego poruszane będą konkretne tematy. Warto przekazać nauczycielowi, czego oczekujemy, a to znacznie ułatwi szybką naukę angielskiego w chcianym obszarze.

 

 

fot. pixabay.com (Free-Photos)

 

Warto przeczytać

 • 1feed9341fe0c8df680795449dd607f000f_350x200
  Jak stworzyć dobrą prezentację multimedialną w PowerPoint?

  Zrobienie dobrej prezentacji multimedialnej nie należy do rzeczy trudnych. Należy jednak poznać kilka zasad, których warto przestrzegać. Sprawdź, jak powinna wyglądać dobra prezentacja multimedialna. »

 • fb1ad90f3f6170df74a103b0e11eaedd49c_350x200
  CV po angielsku - porady, wskazówki

  CV w języku angielskim różni się od tego, które tworzymy po polsku. Sprawdź, czego nie zamieszczać i jakich błędów unikać. »

Zobacz również

Chcesz wyróżnić swoje ogłoszenie?

Ostatnio czytane

Ostatnio dodane