wtorek, 17 lipca 2018, 20:49

Jak szybko nauczyć się angielskiego nie tylko na wakacje?

Sytuacje zawodowe, naukowe lub związane z nieoczekiwanymi podróżami sprawiają, że zdobycie umiejętności językowych potrzebne jest w bardzo krótkim czasie. Jak szybko nauczyć się angielskiego?
Nauka języka angielskiego

Wiele osób kontakt z językiem angielskim rozpoczyna wcześnie – zazwyczaj podczas edukacji w szkole podstawowej lub w  szkole średniej. Nie są to jednak umiejętności, które bez dodatkowych nakładów pracy wystarczają do swobodnego posługiwania się językiem angielskim na przykład w sferze zawodowej. W perspektywie wymagań dotyczących nowego  miejsca pracy lub niespodziewanego wyjazdu za granicę, nauka języka obcego jest bardzo ważna, a nie zawsze jest na nią wiele czasu. Oto sposoby, jak w szybki sposób poprawić swoje umiejętności językowe:

 • bardzo intensywny kontakt z językiem – nie ma lepszego sposobu na szybkie oswojenie się z angielskim, niż słuchanie go np. poprzez audiobooki, podcasty czy na przykład oglądając filmy i seriale po angielsku z dodatkiem napisów w tym języku. W ten sposób nasze myśli szybciej „przestawią się” na język angielski, a nam będzie łatwiej zacząć w nim komunikację
 • przyspieszone kursy języka angielskiego – wiele szkół językowych oferuje szkolenia z języka typu „rok w jeden miesiąc”. Jeśli czas nie pozwala nam na dłuższą i powolniejszą naukę angielskiego, taki kurs może okazać się idealnym rozwiązaniem. Należy jednak pamiętać, że wiąże się to z bardzo dużym nakładem pracy koniecznym do przyswojenia takiej ilości materiału.
 • indywidualne lekcje – współpraca z korepetytorem z języka angielskiego lub native speakerem jest skutecznym sposobem nauki języka w zakresie, który najbardziej nas interesuje. Bywają sytuacje, kiedy szczególnie potrzebujemy danego zakresu słownictwa – na przykład przy okazji wyjazdu służbowego, podczas którego poruszane będą konkretne tematy. Warto przekazać nauczycielowi, czego oczekujemy, a to znacznie ułatwi szybką naukę angielskiego w chcianym obszarze.

 

 

fot. pixabay.com (Free-Photos)

 

Warto przeczytać

 • a0f2dbcf32ed08ae52d00cd1bdb5df7025a_350x200
  Kto może wystawiać faktury VAT marża?

  Faktura VAT marża jest szczególnym dokumentem, z którym wiążą się odrębne procedury rozliczania podatku VAT. »

 • 5b298e028b7cde8308a6b25f80d33acdec1_350x200
  Czym się różnią umiejętności twarde i miękkie?

  Na kompetencje miękkie w CV zwracają w coraz większym stopniu uwagę przyszli pracodawcy. Czym właściwie charakteryzują się jednak umiejętności miękkie i czym różnią się od umiejętności twardych? »

Zobacz również

Chcesz wyróżnić swoje ogłoszenie?

Ostatnio czytane

Ostatnio dodane