środa, 24 kwietnia 2019, 17:07

Urządzenia dla logistyki

Sektor usług i transportu, zarówno lotniczego, kolejowego, morskiego i drogowego, a także logistyka oraz telekomunikacja stały się jednymi z najprężniej rozwijających się gałęzi przemysłu.
Drukarki termotransferowe

Działania w obrębie tych specjalizacji wymagają użycia profesjonalnych sprzętów, które są w stanie zminimalizować i maksymalnie podnieść efektywność pracy.

Jednymi z takich urządzeń są drukarki termotransferowe. Umożliwiają one drukowanie nie tylko na papierze, ale także na wielu innych powierzchniach takich jak folie termotransferowe (taśmy transferowe). Pozwalają na szybkie uzyskanie druku z taśmą barwiącą. Drukarki termotransferowe sprawdzą się w codziennej pracy w sklepach, biurach, magazynach, a także w domach. Można podzielić je na drukarki ręczne oraz drukarki stołowe. Ręczne drukarki termotransferowe to nieduże, przenośne urządzenia wyposażone w klawiaturę. Bardzo łatwo się je obsługuje, są intuicyjne przez co praktycznie każdy jest w stanie to zrobić. Stołowe drukarki stosuje się w miejscach, gdzie potrzebna jest większa ilość wydrukowanych materiałów. Co za tym idzie są one nieco bardziej skomplikowane jeśli chodzi o obsługę. Druk termotransferowy powstaje przez podgrzewanie pigmentu zawartego w taśmie termotransferowej i przeniesieniu go na materiał eksploatacyjny.

Za pomocą drukarki termotransferowej w łatwy i prosty sposób można nanieść informację zmienną. I tak najczęściej za ich pomocą nanosi się datę ważności lub datę produkcji na produkty, między innymi spożywcze. Poza datami przydatności etykiety wydrukowane za pomocą drukarek termotransferowych zawierają informacje takie jak kody kreskowe, ceny, numery partii, listy składników, kraje pochodzenia czy logo. Etykiety, a dokładniej tekst pochodzący z drukarek termotransferowych zawsze jest bardzo wysokiej jakości. Jest on odporny na działanie zewnętrznych czynników , które mogłyby go uszkodzić i uniemożliwić odczytanie informacji. Należy do nich wilgoć, mocne słońce, woda, tarcie i wiele innych. Sam proces druku trwa niespełna kilka minut, jest cichy. Można uzyskać etykiety monochromatyczne lub etykiete 2D. Można również drukować na papierze, folii, jak również na innych materiałach, na przykład poliestrowych. Oprócz drukowania drukarka termotransferowa potrafi ciąć lub perforować. Dzięki nożowi istnieje możliwość cięcia materiału na określoną długość. Perforator natomiast umożliwia nadcięcie materiału, który operator rozrywa tuż przed montażem. Drukarka termotransferowa zazwyczaj może pracować również jako drukarka termiczna.

Wiele typów drukarek, jak również inne urządzenia dla logistyki znaleźć można w sklepie internetowym Ganeo pod adresem: https://ganeo.pl.

fot. Pixabay.com

Artykuł Partnera

Warto przeczytać

  • 7aab3e3e2da55239d5f5eca3e3596868337_350x200
    Praca za granicą wakacje 2019 – jak szukać zatrudnienia?

    Wakacje to intensywny czas dla osób, które chcą podjąć zatrudnienia, szczególnie sezonowego. To zatem idealny moment, aby zastanowić się nad pracą za granicą. Dlaczego to rozwiązanie może być dobrym pomysłem? Korzyści przedstawimy w poniższym artykule. »

  • 6948be13157bd60d7db74772b4cf11e634a_350x200
    Nowoczesne schematy współpracy z podmiotami wspierającymi zamówienia i dostawy

    Zmiany w nowoczesnej gospodarce wpływają również na podmioty gospodarcze. Globalizacja powoduje modyfikację dotychczasowych kanałów dostaw i poszukiwanie innych bardziej elastycznych rozwiązań. »

Zobacz również

Chcesz wyróżnić swoje ogłoszenie?

Ostatnio czytane

Ostatnio dodane