środa, 24 kwietnia 2019, 17:07

Urządzenia dla logistyki

Sektor usług i transportu, zarówno lotniczego, kolejowego, morskiego i drogowego, a także logistyka oraz telekomunikacja stały się jednymi z najprężniej rozwijających się gałęzi przemysłu.
Drukarki termotransferowe

Działania w obrębie tych specjalizacji wymagają użycia profesjonalnych sprzętów, które są w stanie zminimalizować i maksymalnie podnieść efektywność pracy.

Jednymi z takich urządzeń są drukarki termotransferowe. Umożliwiają one drukowanie nie tylko na papierze, ale także na wielu innych powierzchniach takich jak folie termotransferowe (taśmy transferowe). Pozwalają na szybkie uzyskanie druku z taśmą barwiącą. Drukarki termotransferowe sprawdzą się w codziennej pracy w sklepach, biurach, magazynach, a także w domach. Można podzielić je na drukarki ręczne oraz drukarki stołowe. Ręczne drukarki termotransferowe to nieduże, przenośne urządzenia wyposażone w klawiaturę. Bardzo łatwo się je obsługuje, są intuicyjne przez co praktycznie każdy jest w stanie to zrobić. Stołowe drukarki stosuje się w miejscach, gdzie potrzebna jest większa ilość wydrukowanych materiałów. Co za tym idzie są one nieco bardziej skomplikowane jeśli chodzi o obsługę. Druk termotransferowy powstaje przez podgrzewanie pigmentu zawartego w taśmie termotransferowej i przeniesieniu go na materiał eksploatacyjny.

Za pomocą drukarki termotransferowej w łatwy i prosty sposób można nanieść informację zmienną. I tak najczęściej za ich pomocą nanosi się datę ważności lub datę produkcji na produkty, między innymi spożywcze. Poza datami przydatności etykiety wydrukowane za pomocą drukarek termotransferowych zawierają informacje takie jak kody kreskowe, ceny, numery partii, listy składników, kraje pochodzenia czy logo. Etykiety, a dokładniej tekst pochodzący z drukarek termotransferowych zawsze jest bardzo wysokiej jakości. Jest on odporny na działanie zewnętrznych czynników , które mogłyby go uszkodzić i uniemożliwić odczytanie informacji. Należy do nich wilgoć, mocne słońce, woda, tarcie i wiele innych. Sam proces druku trwa niespełna kilka minut, jest cichy. Można uzyskać etykiety monochromatyczne lub etykiete 2D. Można również drukować na papierze, folii, jak również na innych materiałach, na przykład poliestrowych. Oprócz drukowania drukarka termotransferowa potrafi ciąć lub perforować. Dzięki nożowi istnieje możliwość cięcia materiału na określoną długość. Perforator natomiast umożliwia nadcięcie materiału, który operator rozrywa tuż przed montażem. Drukarka termotransferowa zazwyczaj może pracować również jako drukarka termiczna.

Wiele typów drukarek, jak również inne urządzenia dla logistyki znaleźć można w sklepie internetowym Ganeo pod adresem: https://ganeo.pl.

fot. Pixabay.com

Artykuł Partnera

Warto przeczytać

  • 2a374b0ff7834e6d417673dded4fdfd374b_350x200
    Czasowa zmiana miejsca pracy – czy potrzebny jest aneks?

    Od 14 kwietnia firma nasza rozpoczyna inwestycję i część pracowników na okres 2 miesięcy będzie oddelegowana do naszego magazynu oddalonego o 3 kilometrów, gdzie będą przepakowywać palety z naszymi wyrobami. »

  • b588197497b7292582bf6a72e8affa406e2_350x200
    Jak napisać pracę licencjacką?

    Wszystko, co musisz wiedzieć, o pisaniu pracy licencjackiej. »

Zobacz również

Polecane ogłoszenia

Ostatnio czytane

Ostatnio dodane