Jesteś tutaj:Pracenazlecenie.plAktualnościTrzy kroki do większego skupienia

Trzy kroki do większego skupienia

  • środa, 06 czerwca 2018, 21:25
Image Description

Dowiedz się, jak zmotywować się do pracy i skutecznie skupić.


Natłok obowiązków oraz czynniki zewnętrzne często sprawiają, że brakuje nam energii i zaangażowania do wykonania potrzebnych spraw. Rozkojarzenie, rozproszona uwaga i niechęć, stają się barierą do szybkiego i efektywnego wykonania zadań. Jak się skupić i szybciej uczyć?

Krok 1 Wypoczynek i spokój

Człowiek nie jest w stanie skupić się na określonym celu, jeśli słabo sypia, jest stale zdenerwowany i zmęczony. Dużo szybciej wykonanie zadania udaje się w przypadku, kiedy umysł jest wypoczęty. Nie da się jednym gestem zamknąć wszystkich problemów, jednak na rzecz wykonania pracy, warto odłożyć je na drugi plan. Jeżeli mamy świadomość, że czeka nas wykonanie angażującego zadania, dzień wcześniej należy położyć się wcześniej spać. Nic tak nie regeneruje i otwiera umysłu jak wypoczynek. Jeżeli nie mamy możliwości wyspania się przed rozpoczęciem zadania, warto wyciszyć się na przykład słuchając muzyki.

Krok 2 Brak rozpraszaczy

W skupieniu się nad ważnymi zadaniami przeszkadzają codzienne sprawy – włączona pralka, wiadomości od znajomych, bliscy znajdujący się w domu. Jeżeli chcemy szybko i efektywnie wykonać określone zadanie, powinniśmy znaleźć w domu miejsce, w którym nikt nie będzie nam przeszkadzał, a następnie wyciszyć telefon. Skupienie się i wykonywanie zadania bez konieczności przerywania go co kilka minut, pójdzie nam znacznie szybciej i po jego zakończeniu można będzie skupić się na pozostałych sprawach.

Krok 3 Określony plan działania

Przeszkodzą w skupieniu się nad wykonaniem zadania jest chaos informacyjny, który nas otacza. Na początku należy dokładnie uporządkować to, co mamy zrobić. Spisanie planu pracy lub chociaż zaplanowanie poszczególnych etapów w głowie, znacznie lepiej wpłynie na skupienie się i wykonywanie tylko jednej, bieżącej rzeczy. Wykonanie ramowego planu pracy spowoduje, że nasze myśli nie będą uciekały w kierunku tego, czy na pewno o czymś nie zapomnieliśmy lub czy na pewno przygotowaliśmy wszystkie dane.

 

 

Fot. pixabay.com (Pexels)

Bezpłatne oferty pracy i ogłoszenia lokalne