sobota, 16 czerwca 2018, 16:21

Terminy rekrutacji na studia dzienne i zaoczne 2018

Wyniki egzaminów maturalnych już wkrótce, więc to odpowiedni czas na decyzję o wybraniu kierunków na studia. Do kiedy trwa rekrutacja na uniwersytecie lub politechnice i kiedy jest II tura rekrutacji w 2018 roku?
Zgłoszenie rekrutacyjne

Decyzja o wyborze studiów należy do jednej z najtrudniejszych w życiu większości maturzystów. Nie każdy wie, w jakiej dziedzinie czuje się najlepiej, jak budować karierę, czy chce wyprowadzać się do innego miasta oraz czy wybrać studia dzienne czy zaoczne.

Rekrutacja na studia 2018 na wielu uczelniach w Polsce trwa już od maja. Mimo, że wyniki matur ogłaszane są dopiero pod koniec czerwca, kandydaci na studia mają możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną, szczegółami dotyczącymi wymagań przedmiotowych, warunków dostania się na studia czy na przykład jakie dokumenty należy złożyć przy rekrutacji.

Terminy rekrutacji na studia 2018

Najkrótsza rekrutacja na uniwersytetach dotyczy kierunków w trybie dziennym i kończy się zazwyczaj do pierwszej połowy lipca, choć częściej jest to pierwsze siedem dni lipca. Maturzyści nie mają więc zbyt wiele czasu pomiędzy odebraniem świadectwa maturalnego, a wprowadzeniem danych do systemu i zapisaniem się na dany kierunek. Najlepiej więc już po maturze, mając więcej wolnego czasu zastanowić się, w jakim kierunku chce się kontynuować edukację. II tura rekrutacji rusza zazwyczaj, kiedy mija termin na złożenie dokumentów po pierwszej turze i uczelnia jest w stanie określić, ile wolnych miejsc pozostało dla kandydatów. II tura rekrutacji na studia dzienne rusza zazwyczaj w drugiej połowie lipca.

Terminy rekrutacji na studia zaoczne

W przypadku studiów zaocznych, terminy są znacznie bardziej wydłużone, między innymi ze względu na to, że studia zaoczne mają możliwość przyjęcia większej ilości osób oraz ich charakter jest nieco inny. Rekrutacja na studia zaoczne nie jest również często podzielona tak na wiele tur jak w przypadku studiów dziennych. Rekrutacja na studia zaoczne trwa często do końca września, więc na podjecie decyzji o studiowaniu, mają więcej czasu kandydaci niezdecydowani, co robić po maturze lub ci, którzy z różnych względów nie dostali się na studia stacjonarne, czyli dzienne.

 

 

fot. pixabay.com

Warto przeczytać

  • 74ad928016106d1db08da479cc8b15a63ff_350x200
    Prezentacja multimedialna – projekt i kupno prezentacji

    Prezentacja multimedialna jest najpopularniejszym sposobem na przedstawienie danych szerszej publiczności w przystępnej, estetycznej formie. Jak zrobić prezentację i czy można kupić prezentację multimedialną? »

  • 23fb263c5151e3a0c2435006f8dc136e4bd_350x200
    Jak szybko nauczyć się angielskiego nie tylko na wakacje?

    Sytuacje zawodowe, naukowe lub związane z nieoczekiwanymi podróżami sprawiają, że zdobycie umiejętności językowych potrzebne jest w bardzo krótkim czasie. Jak szybko nauczyć się angielskiego? »

Zobacz również

Chcesz wyróżnić swoje ogłoszenie?

Ostatnio czytane

Ostatnio dodane