środa, 24 maja 2017, 16:56

Terminy rekrutacji na studia 2017

Matura już za nami, więc nadszedł czas, aby poważnie zastanowić, się i podjąć decyzję, na jakiej uczelni, kierunku i specjalności chcemy zacząć studia. Warto przed pojęciem decyzji zajrzeć w harmonogram rekrutacji uniwersytetów, szkół czy politechnik.
Wymagania uczelni

Niektóre ze szkół rekrutacje zaczynają już w kwietniu i maju. Głównie ze względu na osoby, które zdawały maturę wcześniej, i mogą już dokonać pełnego procesu rejestracji. Tak samo sprawa wygląda w przypadku studentów, którzy mieli zakończenie studiów lub obronę pracy dyplomowej na początku tego roku. W przypadku tegorocznych maturzystów, część z nich również może już teraz zapisać się na wybrany kierunek, a nawet wnieść opłatę rekrutacyjną – w przypadku uczelni, w których o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń, to może wystarczyć, aby stać się studentem.

W większości przypadków decydujące o rekrutacji są wyniki matur. To ich wpisanie i uzupełnienie formularzy (a także opłata wpisowa) decydują o naszym być albo nie być na danym kierunku. Wyniki matur dostępne są zazwyczaj w ostatnich dniach czerwca, dlatego maturzyści mają jeszcze trochę czasu na zastanowienie.


Należy jednak pamiętać o tym, że każda uczelnia ma swój własny harmonogram rekrutacji, którego nieprzestrzeganie może zablokować możliwość zapisów. Informacji o poszczególnych terminach, formalnościach, wymaganych dokumentach i progach punktowych szukaj na stronie internetowej uczelni, która cię interesuje.

Warto przeczytać

  • 85b7c799290c152f460653cd27fc5de2c0d_350x200
    Nauka języka angielskiego online – wady i zalety

    Dobra znajomość języka angielskiego staje się coraz bardziej powszechna i stanowi pewnego rodzaju standard na przykład podczas poszukiwania pracy. Nie każdy miał możliwość nauki angielskiego w szkole, dlatego z pomocą przychodzą kursy i nauka online. »

  • 9a79e51c8cbd8eb89e287f129da301b3f67_350x200
    Szybkie czytanie i trening pamięci – techniki i ćwiczenia

    Nauka w szkole, studia czy nowe wiadomości i obowiązki w pracy, niejednokrotnie wymagają dużego skupienia i przyswojenia szerokiego zakresu materiału w szybkim czasie. Pomocne okazują się wówczas szybkie czytanie oraz treningi pamięci, na czym to polega? »

Zobacz również

Chcesz wyróżnić swoje ogłoszenie?

Ostatnio czytane

Ostatnio dodane