wtorek, 27 listopada 2018, 12:44

Sprawdź, jak często zmieniać pracę

Istnieje wiele poglądów na temat tego, jak często zmieniać pracę. Jak pokierować swoją karierą, żeby przyszły pracodawca uznał Twoje CV za interesujące?
Sprawdź, jak często zmieniać pracę

Należy zacząć od tego, że każdy przypadek jest indywidualny. Przyczyn zmiany miejsca zatrudnienia jest wiele i tak naprawdę ważne jest to, żeby być przekonanym o słuszności swojej decyzji. Oczywiście można starać się pokierować swoją karierą w taki sposób, żeby CV wyglądało zachęcająco i nie wymagało naszego komentarza.

W przeciwieństwie do naszych rodziców, czy dziadków zazwyczaj nie możemy pozwolić sobie na komfort pracy w jednym miejscu do emerytury. Powinniśmy się przygotować na częste zmiany. Normą obecnie jest zmiana pracy co kilka lat. Jak częste jednak powinny być te zmiany?

Często można spotkać się z poglądem, że trzy lata to odpowiedni czas, żeby zmienić pracę. 2-3 lata to według wielu osób optymalny okres, który możemy spędzić w jednym miejscu. Po tym okresie można szukać nowego pracodawcy.

To jednak mimo wszystko tylko teoria. Należy wrócić bowiem do tego, co napisaliśmy wcześniej - każdy przypadek jest indywidualny. Istnieją takie branże, gdzie warto spędzić więcej czasu w jednej firmie i postarać się budować w niej swoją pozycję. Są przecież takie zawody, w których o awans jest trudniej. Zwłaszcza, gdy mielibyśmy zamiar zmieniać pracę co 2-3 lata. Warto zatem dobrze przygotować się przed rozmową kwalifikacyjną i wiedzieć, w jaki sposób wytłumaczyć nasze decyzje zawodowe.

Potrzebujesz nowych wyzwań? Przeczytaj także, gdzie szukać pracy w Internecie.

fot. rawpixel.com/pexels.com

Warto przeczytać

  • 275dacb7105b192a554248063e24e1e216c_350x200
    Kindergeld – wszystko, co powinieneś wiedzieć na ten temat

    Na czym dokładnie polega Kindergeld? Ile wynosi wysokość tego zasiłku? Jak długo należy czekać na przyznanie świadczenia? Przeczytaj ten artykuł i poznaj odpowiedzi nie tylko na powyższe pytania. »

  • a0f2dbcf32ed08ae52d00cd1bdb5df7025a_350x200
    Kto może wystawiać faktury VAT marża?

    Faktura VAT marża jest szczególnym dokumentem, z którym wiążą się odrębne procedury rozliczania podatku VAT. »

Zobacz również

Chcesz wyróżnić swoje ogłoszenie?

Ostatnio czytane

Ostatnio dodane