wtorek, 27 listopada 2018, 12:44

Sprawdź, jak często zmieniać pracę

Istnieje wiele poglądów na temat tego, jak często zmieniać pracę. Jak pokierować swoją karierą, żeby przyszły pracodawca uznał Twoje CV za interesujące?
Sprawdź, jak często zmieniać pracę

Należy zacząć od tego, że każdy przypadek jest indywidualny. Przyczyn zmiany miejsca zatrudnienia jest wiele i tak naprawdę ważne jest to, żeby być przekonanym o słuszności swojej decyzji. Oczywiście można starać się pokierować swoją karierą w taki sposób, żeby CV wyglądało zachęcająco i nie wymagało naszego komentarza.

W przeciwieństwie do naszych rodziców, czy dziadków zazwyczaj nie możemy pozwolić sobie na komfort pracy w jednym miejscu do emerytury. Powinniśmy się przygotować na częste zmiany. Normą obecnie jest zmiana pracy co kilka lat. Jak częste jednak powinny być te zmiany?

Często można spotkać się z poglądem, że trzy lata to odpowiedni czas, żeby zmienić pracę. 2-3 lata to według wielu osób optymalny okres, który możemy spędzić w jednym miejscu. Po tym okresie można szukać nowego pracodawcy.

To jednak mimo wszystko tylko teoria. Należy wrócić bowiem do tego, co napisaliśmy wcześniej - każdy przypadek jest indywidualny. Istnieją takie branże, gdzie warto spędzić więcej czasu w jednej firmie i postarać się budować w niej swoją pozycję. Są przecież takie zawody, w których o awans jest trudniej. Zwłaszcza, gdy mielibyśmy zamiar zmieniać pracę co 2-3 lata. Warto zatem dobrze przygotować się przed rozmową kwalifikacyjną i wiedzieć, w jaki sposób wytłumaczyć nasze decyzje zawodowe.

Potrzebujesz nowych wyzwań? Przeczytaj także, gdzie szukać pracy w Internecie.

fot. rawpixel.com/pexels.com

Warto przeczytać

  • 7aab3e3e2da55239d5f5eca3e3596868337_350x200
    Praca za granicą wakacje 2019 – jak szukać zatrudnienia?

    Wakacje to intensywny czas dla osób, które chcą podjąć zatrudnienia, szczególnie sezonowego. To zatem idealny moment, aby zastanowić się nad pracą za granicą. Dlaczego to rozwiązanie może być dobrym pomysłem? Korzyści przedstawimy w poniższym artykule. »

  • 6948be13157bd60d7db74772b4cf11e634a_350x200
    Nowoczesne schematy współpracy z podmiotami wspierającymi zamówienia i dostawy

    Zmiany w nowoczesnej gospodarce wpływają również na podmioty gospodarcze. Globalizacja powoduje modyfikację dotychczasowych kanałów dostaw i poszukiwanie innych bardziej elastycznych rozwiązań. »

Zobacz również

Chcesz wyróżnić swoje ogłoszenie?

Ostatnio czytane

Ostatnio dodane