wtorek, 27 listopada 2018, 12:44

Sprawdź, jak często zmieniać pracę

Istnieje wiele poglądów na temat tego, jak często zmieniać pracę. Jak pokierować swoją karierą, żeby przyszły pracodawca uznał Twoje CV za interesujące?
Sprawdź, jak często zmieniać pracę

Należy zacząć od tego, że każdy przypadek jest indywidualny. Przyczyn zmiany miejsca zatrudnienia jest wiele i tak naprawdę ważne jest to, żeby być przekonanym o słuszności swojej decyzji. Oczywiście można starać się pokierować swoją karierą w taki sposób, żeby CV wyglądało zachęcająco i nie wymagało naszego komentarza.

W przeciwieństwie do naszych rodziców, czy dziadków zazwyczaj nie możemy pozwolić sobie na komfort pracy w jednym miejscu do emerytury. Powinniśmy się przygotować na częste zmiany. Normą obecnie jest zmiana pracy co kilka lat. Jak częste jednak powinny być te zmiany?

Często można spotkać się z poglądem, że trzy lata to odpowiedni czas, żeby zmienić pracę. 2-3 lata to według wielu osób optymalny okres, który możemy spędzić w jednym miejscu. Po tym okresie można szukać nowego pracodawcy.

To jednak mimo wszystko tylko teoria. Należy wrócić bowiem do tego, co napisaliśmy wcześniej - każdy przypadek jest indywidualny. Istnieją takie branże, gdzie warto spędzić więcej czasu w jednej firmie i postarać się budować w niej swoją pozycję. Są przecież takie zawody, w których o awans jest trudniej. Zwłaszcza, gdy mielibyśmy zamiar zmieniać pracę co 2-3 lata. Warto zatem dobrze przygotować się przed rozmową kwalifikacyjną i wiedzieć, w jaki sposób wytłumaczyć nasze decyzje zawodowe.

Potrzebujesz nowych wyzwań? Przeczytaj także, gdzie szukać pracy w Internecie.

fot. rawpixel.com/pexels.com

Warto przeczytać

  • 2c03347ee10693047c22bd7df142144c146_350x200
    Co warto wiedzieć o pracy opiekunki osób starszych w Niemczech?

    W mediach, jak i w prasie coraz częściej można znaleźć oferty pracy dla opiekunek osób starszych. Większość z nich jednak wiąże się z koniecznością wyjazdu poza granice kraju, co nie zraża potencjalnych zainteresowanych. »

  • 5b905dee53df15c66586da287c09513867b_350x200
    Czym się kierować wybierając biuro tłumaczeń

    Jak dobrze wybrać biuro tłumaczeń, by później nie żałować decyzji? Na co zwrócić szczególną uwagę podczas poszukiwania idealnego biura? Przeczytaj i sprawdź! »

Zobacz również

Chcesz wyróżnić swoje ogłoszenie?

Ostatnio czytane

Ostatnio dodane