niedziela, 17 czerwca 2018, 16:42

Spis treści w Word do pracy licencjackiej – jak zrobić?

Jak wygląda spis treści w pracy licencjackiej? Automatyczny a ręczny spis treści.
Spis treści

Jednym z obowiązkowych elementów pracy licencjackiej jest jej spis treści. Pozwala czytelnikowi zapoznać się z zawartością dzieła, stanowi również przewodnik po pracy, wskazując numery stron poszczególnych rozdziałów oraz to, jaką długość ma praca licencjacka.

Gdzie umieścić spis treści?

Spis treści w pracy licencjackiej umieszczamy zawsze na początku dzieła, jako drugą stronę – kolejną po stronie tytułowej. Spis treści w pracy licencjackiej umieszczony z przodu pozwala na szybsze zapoznanie się z jej zawartością. W elementach spisu treści powinno znaleźć się odniesienie do:

 • wstępu
 • rozdziałów
 • podrozdziałów
 • podsumowania
 • spisu tabel/rysunków
 • bibliografii

Spis treści Word - jak zrobić

Większość studentów do tworzenia pracy licencjackiej używa tego samego programu. Jak zrobić spis treści w pliku tekstowym? Automatyczny spis treści tworzy się przez zakładkę Odwołania, w przypadku, kiedy podczas tworzenia pliku używano opcji Nagłówków, które znajdują się w sekcji Narzędzia głowne (oznaczając tytuł rozdziału jako Nagłówek, program zapamięta, aby ten fragment przenieść w późniejszym czasie do spisu treści). W przypadku problemów z automatycznym spisem treści, można samodzielnie utworzyć ręczny spis treści, który również znajdziemy w sekcji Odwołania – wówczas nie ma potrzeby używania dodatkowych opcji. W przypadku wielu rozdziałów i podrozdziałów, łatwiejszy okazuje się automatyczny spis treści.

 

fot. pixabay.com

Warto przeczytać

 • 8b80e9a714080880883f0fcdd77bda336d5_350x200
  Na czym polega tłumaczenie ustne?

  Podczas rozmaitych konferencji, bankietów, paneli dyskusyjnych i wielu innych wydarzeń o charakterze międzynarodowym, niezbędne jest tłumaczenie ustne... »

 • 04b3c07ad3ca377a46434a818dd8736b889_350x200
  Na co angielski osobom starszym?

  Wydawałoby się, że jakakolwiek nauka w podeszłym wieku nie przynosi równie skutecznych rezultatów, a praca wówczas jest mniej produktywna u osób starszych. »

Zobacz również

Chcesz wyróżnić swoje ogłoszenie?

Ostatnio czytane

Ostatnio dodane