niedziela, 17 czerwca 2018, 16:42

Spis treści w Word do pracy licencjackiej – jak zrobić?

Jak wygląda spis treści w pracy licencjackiej? Automatyczny a ręczny spis treści.
Spis treści

Jednym z obowiązkowych elementów pracy licencjackiej jest jej spis treści. Pozwala czytelnikowi zapoznać się z zawartością dzieła, stanowi również przewodnik po pracy, wskazując numery stron poszczególnych rozdziałów oraz to, jaką długość ma praca licencjacka.

Gdzie umieścić spis treści?

Spis treści w pracy licencjackiej umieszczamy zawsze na początku dzieła, jako drugą stronę – kolejną po stronie tytułowej. Spis treści w pracy licencjackiej umieszczony z przodu pozwala na szybsze zapoznanie się z jej zawartością. W elementach spisu treści powinno znaleźć się odniesienie do:

 • wstępu
 • rozdziałów
 • podrozdziałów
 • podsumowania
 • spisu tabel/rysunków
 • bibliografii

Spis treści Word - jak zrobić

Większość studentów do tworzenia pracy licencjackiej używa tego samego programu. Jak zrobić spis treści w pliku tekstowym? Automatyczny spis treści tworzy się przez zakładkę Odwołania, w przypadku, kiedy podczas tworzenia pliku używano opcji Nagłówków, które znajdują się w sekcji Narzędzia głowne (oznaczając tytuł rozdziału jako Nagłówek, program zapamięta, aby ten fragment przenieść w późniejszym czasie do spisu treści). W przypadku problemów z automatycznym spisem treści, można samodzielnie utworzyć ręczny spis treści, który również znajdziemy w sekcji Odwołania – wówczas nie ma potrzeby używania dodatkowych opcji. W przypadku wielu rozdziałów i podrozdziałów, łatwiejszy okazuje się automatyczny spis treści.

 

fot. pixabay.com

Warto przeczytać

 • 8f43b6e72dbe1f2abf7235bdce2239b4722_350x200
  Ile będą zarabiać policjanci w 2019 roku?

  8 listopada 2018 podpisano porozumienie pomiędzy Rządem a przedstawicielami Policji. W wyniku umowy od 1 stycznia 2019 funkcjonariuszy czekają podwyżki wynagrodzeń. Sprawdź, ile policjanci będą zarabiać w nadchodzącym roku. »

 • a2fd2eab716dd86b65156112b9463bcbb99_350x200
  Zasady tworzenia rozdziałów w pracy dyplomowej

  Praca dyplomowa powinna mieć klarowny układ. Jak powinien wyglądać podział na rozdziały? Sprawdź wskazówki, jak stworzyć rozdziały w pracy dyplomowej. »

Zobacz również

Chcesz wyróżnić swoje ogłoszenie?

Ostatnio czytane

Ostatnio dodane