Jesteś tutaj:Pracenazlecenie.plAktualnościSpis treści w pracy licencjackiej - czym jest i jak je zrobić?

Spis treści w pracy licencjackiej - czym jest i jak je zrobić?

  • piątek, 28 maja 2021, 20:14
Image Description

Poznaj elementy pracy licencjackiej i zobacz, jak zrobić odpowiedni wykaz rozdziałów i podrozdziałów oraz czemu go tworzymy.


Pisząc pracę końcową na studiach, musimy pamiętać o pewnych podstawowych zasadach związanymi z tworzeniem licencjatu. Bez wykonania niektórych kryteriów, może ona nie zostać zaakceptowana przez naszego promotora. O czym warto pamiętać tworząc licencjat?


Elementy pracy licencjackiej

Podczas seminarium licencjackiego, każdy student powinien zostać o podstawowych zasadach, których powinien przestrzegać, pisząc pracę licencjacką. Dotyczą one użycia odpowiedniego języka, opieraniu się na naukowych publikacjach, czy też prawidłowego zapisania źródeł informacji. Innym ważnym aspektem pisania jest zawarcie wszystkich elementów budowy licencjatu. Dzieli się on na: stronę tytułową, spis treści, wstęp, rozdziały oraz podrozdziały, zakończenie, bibliografii i indeksu. Warto pamiętać o tym, aby nasza praca osiągnęła, chociaż minimalną ilość znaków, wyznaczoną przez uczelnie.


Co to jest spis treści?

Spis treści jest to zestawienie tytułów i śródtytułów w pracy. Pozwala on na wyróżnienie istotnych rozdziałów i podrozdziałów za pomocą ich szczegółowego wykazu. Ma on stanowić rolę przewodnika po pracy, którą wykonał student. Wymagana jest w nim numeracja poszczególnych nazw, a następnie z boku musi pojawić się numer strony, na której zaczyna się dany fragment. Dzięki temu osoba czytająca z łatwością będzie mogła znaleźć potrzebne jej informacje, a także stanowi to zapowiedź tego, co znajduje się w samym licencjacie.


Jak stworzyć spis treści?

Stworzenie spis treści znacznie ułatwiają programy komputerowe, które często posiadają już opcje jego automatycznego tworzenia. Jednym z podstawowych programów, z którego korzystają studenci do tworzenia licencjatu, jest MS World. Aby stworzyć w nim nasze zestawienie tytułów, należy skorzystać z w pracy ze "Stylów" dokumentu. Każdy rozdział powinno się zaznaczyć "Nagłówkiem 1", a podrozdziały "Nagłówkiem 2". Następnym krokiem jest wybranie miejsca, w którym będzie znajdowało się nasze spis treści. Na pasku narzędzi klikamy w opcję "Odwołania", a tam w "Spis treści". Program powinien nam zaoferować parę automatycznych propozycji, które będziemy mogli także dostosować pod swoje potrzeby.

fot. Pixabay z Pexels

Źródło: wikipedia.org

Bezpłatne oferty pracy i ogłoszenia lokalne