Jesteś tutaj:Pracenazlecenie.plAktualnościSkuteczny korepetytor – jak go rozpoznać?

Skuteczny korepetytor – jak go rozpoznać?

  • piątek, 07 października 2016, 11:06
Image Description

Zatrudniając osobę, która ma nam pomóc w nauce, zawsze liczymy na szybkie i pozytywne efekty współpracy. Kiedy jednak po jakimś czasie nie widzimy poprawy, a nasze oceny wyglądają fatalnie, zastanawiamy się, gdzie leży błąd i obwiniamy samych siebie.


Nie ma nic dziwnego w tym, że liczymy na jak najlepsze efekty nauki z korepetytorem, w końcu taki jest cel współpracy. Sam proces znalezienia dobrej i kompetentnej osoby to tylko pierwszy etap ku sukcesowi. (Zobacz: Jak znaleźć dobrego korepetytora?) Pozytywne oceny i polecenie od znajomych to nie wszystko. Najważniejszy jest sam proces nauki i jej wyniki. Jaki powinien być skuteczny korepetytor?

Zainteresowany uczniami
Uważajmy na osoby, które po odklepaniu godziny kończą zajęcia i wychodzą. Brak rozmowy, czy choćby zainteresowania, czy przyswoiliśmy wiedzę to znak, że nauczycielowi nie zależy na tym, aby podnieść naszą wiedzę. Skuteczny nauczyciel dba o to, aby uczeń faktycznie zobaczył postępy, a także interesuje się jego problemami z nauką, przebiegiem lekcji w szkole lub na uczelni. Dobry nauczyciel to taki, który wie, kiedy należy skrytykować ucznia, ale potrafi także docenić jego ciężką pracę.

Sprawdzający wiedzę na bieżąco
Nauczyciel również chce widzieć efekty swojej pracy, nie tylko w postaci pieniężnej. Zaangażowanej osobie zależy na sprawdzeniu wiedzy swojego ucznia, aby obie strony były zadowolone postępami, miały świadomość, co należy powtórzyć, a w którym aspekcie osiągnęły już sukces.

Z indywidualnym podejściem
Nie każdy przyswaja wiedzę tak samo szybko i z podobnym skutkiem. Osoby, które szukają pomocy u korepetytorów liczą na bardziej indywidualne i przede wszystkim, przystępne dla nich podejście. Jeśli nauczyciel traktuje nas z góry i nie zważa na nasze uwagi i potrzeby, to nawet jeżeli jest kompetentny, przeprowadźmy z nim poważną rozmowę, lub pomyślmy o zmianie korepetytora. Sens korepetycji to właśnie specjalne podejście do każdego, a nie traktowanie wszystkich jednakowo.

Nie jest łatwo znaleźć idealnego korepetytora, jednak w tym przypadku chodzi o nasz komfort, nasze pieniądze i przede wszystkim – zdobywanie wiedzy, przekładające się na lepsze oceny. Bądźmy zatem krytyczni, jeśli chodzi o nauczycieli, ponieważ same kompetencje czy opinie innych to nie wszystko. Musimy sami widzieć jak najlepsze efekty współpracy.

Źródło: fot.pixabay.com`

Bezpłatne oferty pracy i ogłoszenia lokalne