sobota, 09 czerwca 2018, 21:23

Skuteczne CV w 3 krokach

CV to wizytówka każdej osoby starającej się o nowe stanowisko pracy. Jakie powinno być CV aby było skuteczne?
Skuteczne CV w 3 krokach

CV to dokument na podstawie którego osoba rekrutująca wyrabia sobie pierwsze wrażenie na temat danej osoby. Dlatego tak ważna jest zarówno treść, jak i estetyka naszego CV, bo to od nich zależy, czy zostaniemy zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną, która być może zakończy się powodzeniem i otrzymaniem nowej pracy. Skuteczne CV powinno:

 • dobrze wyglądać– nieodpowiednie zdjęcie, błędy ortograficzne, a w przypadku wersji papierowej – pognieciona karta lub brak okładki – to elementy, które zniechęcą rekrutera do zapoznania się z częścią merytoryczną naszego CV. Sprawdzenie poprawności dokumentu nie zajmuje wiele czasu, a jest bardzo ważne dla zachowania profesjonalnego wizerunku.
 • zawierać kluczowe informacje – nie należy przesadzić z informacjami zawartymi w CV. Powinno ono zmieścić się na jednej stronie A4, a  do tego być przejrzyste (wszystkie dodatkowe elementy warto dodać jako załączniki CV). Nie ma potrzeby wymienienia wszystkich szkół z podstawową łącznie oraz wszystkich stanowisk, jeśli było ich kilkanaście. Ważne jest finalne wykształcenie oraz najważniejsze punkty kariery zawodowej.
 • zawierać podstawowe elementy – najważniejsze dla osób rekrutujących są: dane kontaktowe  oraz czytelne i zrozumiałe informacje o umiejętnościach i doświadczeniu. Nie należy również zapomnieć o klauzuli pozwalającej na przetwarzanie danych osobowych – inaczej CV może zostać odrzucone już na wstępie.

 

 

fot. pixabay.com (TeroVesalainen)

Warto przeczytać

 • a0f2dbcf32ed08ae52d00cd1bdb5df7025a_350x200
  Kto może wystawiać faktury VAT marża?

  Faktura VAT marża jest szczególnym dokumentem, z którym wiążą się odrębne procedury rozliczania podatku VAT. »

 • 5b298e028b7cde8308a6b25f80d33acdec1_350x200
  Czym się różnią umiejętności twarde i miękkie?

  Na kompetencje miękkie w CV zwracają w coraz większym stopniu uwagę przyszli pracodawcy. Czym właściwie charakteryzują się jednak umiejętności miękkie i czym różnią się od umiejętności twardych? »

Zobacz również

Chcesz wyróżnić swoje ogłoszenie?

Ostatnio czytane

Ostatnio dodane