sobota, 09 czerwca 2018, 21:23

Skuteczne CV w 3 krokach

CV to wizytówka każdej osoby starającej się o nowe stanowisko pracy. Jakie powinno być CV aby było skuteczne?
Skuteczne CV w 3 krokach

CV to dokument na podstawie którego osoba rekrutująca wyrabia sobie pierwsze wrażenie na temat danej osoby. Dlatego tak ważna jest zarówno treść, jak i estetyka naszego CV, bo to od nich zależy, czy zostaniemy zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną, która być może zakończy się powodzeniem i otrzymaniem nowej pracy. Skuteczne CV powinno:

 • dobrze wyglądać– nieodpowiednie zdjęcie, błędy ortograficzne, a w przypadku wersji papierowej – pognieciona karta lub brak okładki – to elementy, które zniechęcą rekrutera do zapoznania się z częścią merytoryczną naszego CV. Sprawdzenie poprawności dokumentu nie zajmuje wiele czasu, a jest bardzo ważne dla zachowania profesjonalnego wizerunku.
 • zawierać kluczowe informacje – nie należy przesadzić z informacjami zawartymi w CV. Powinno ono zmieścić się na jednej stronie A4, a  do tego być przejrzyste (wszystkie dodatkowe elementy warto dodać jako załączniki CV). Nie ma potrzeby wymienienia wszystkich szkół z podstawową łącznie oraz wszystkich stanowisk, jeśli było ich kilkanaście. Ważne jest finalne wykształcenie oraz najważniejsze punkty kariery zawodowej.
 • zawierać podstawowe elementy – najważniejsze dla osób rekrutujących są: dane kontaktowe  oraz czytelne i zrozumiałe informacje o umiejętnościach i doświadczeniu. Nie należy również zapomnieć o klauzuli pozwalającej na przetwarzanie danych osobowych – inaczej CV może zostać odrzucone już na wstępie.

 

 

fot. pixabay.com (TeroVesalainen)

Warto przeczytać

 • 1feed9341fe0c8df680795449dd607f000f_350x200
  Jak stworzyć dobrą prezentację multimedialną w PowerPoint?

  Zrobienie dobrej prezentacji multimedialnej nie należy do rzeczy trudnych. Należy jednak poznać kilka zasad, których warto przestrzegać. Sprawdź, jak powinna wyglądać dobra prezentacja multimedialna. »

 • fb1ad90f3f6170df74a103b0e11eaedd49c_350x200
  CV po angielsku - porady, wskazówki

  CV w języku angielskim różni się od tego, które tworzymy po polsku. Sprawdź, czego nie zamieszczać i jakich błędów unikać. »

Zobacz również

Chcesz wyróżnić swoje ogłoszenie?

Ostatnio czytane

Ostatnio dodane