czwartek, 11 października 2018, 11:27

Rodzaje prac zdalnych, czyli co wybrać

W czasach dostępu do nowoczesnych technologii coraz więcej osób decyduje się na pracę zdalną. Sprawdź, jakie zawody możesz wykonywać nie wychodząc z domu.
Rodzaje prac zdalnych, czyli co wybrać

Przedstawiamy kilka zawodów, które możesz wykonywać zdalnie. Przekonaj się, czy znajdziesz coś dla siebie.

Tłumacz

Praca jako tłumacz wymaga sporego skupienia. Z tego powodu często wykonywana jest w domu. Osoba bardzo dobrze posługująca się językiem obcym może zajmować się zleceniami różnego rodzaju. Może to być tłumaczenie książek, pism urzędowych, list dialogowych itd. W Internecie można znaleźć zlecenia zarówno od firm, jak i osób prywatnych. Sprawdź zlecenia dla osób zajmujących się tłumaczeniem.

Grafik komputerowy

Jeśli interesujesz się obsługą programów graficznych, warto spróbować swoich sił realizując projekty graficzne. Na początku można zacząć od zleceń na loga, czy layouty. Bardziej skomplikowane projekty graficzne mogą przynieść wynagrodzenie na poziomie od ok. 2 tysięcy złotych (wysokość kwoty zależy m.in. od klienta i poziomu zaawansowania projektu).

Programista

W Polsce brakuje wykwalifikowanych programistów. Często ze względu na lepsze warunki finansowe młodzi programiści próbują swoich sił za granicą. Według raportu Fundacji im. Lesława A. Pagi w Polsce brakuje ok. 50 tysięcy programistów. Dla osób, które dobrze znają takie języki programowania, jak Java, C++, JavaScript, Python, czy C z pewnością nie powinno zabraknąć zleceń. Opłacalnym zajęciem jest np. tworzenie stron, czy aplikacji mobilnych.

Copywriter

Jeśli jesteś osobą kreatywną i posiadasz umiejętności tworzenia tekstów SEO, warto zastanowić się nad pracą jako copywriter. Coraz częściej osoby z takimi umiejętnościami pracują jako freelancerzy. Za krótkie teksty marketingowe możesz otrzymać wynagrodzenie od ok. 10 zł. Natomiast stawka za napisanie bardziej rozbudowanych tekstów (np. poradników) możw być nawet kilkudziesięciokrotnie większa.

Oczywiście to kilka najbardziej popularnych zawodów związanych z pracą przez Internet. Dużo jest także sposobów na dorobienie, nie wymagających wychodzenia z domu, np. udzielanie korepetycji przez Skype'a, czy współpraca z redakcjami. Jeśli zastanawiasz się mocno nad pracą w domu, sprawdź plusy pracy zdalnej.

fot. pexels.com/bruce mars

Warto przeczytać

  • 6948be13157bd60d7db74772b4cf11e634a_350x200
    Nowoczesne schematy współpracy z podmiotami wspierającymi zamówienia i dostawy

    Zmiany w nowoczesnej gospodarce wpływają również na podmioty gospodarcze. Globalizacja powoduje modyfikację dotychczasowych kanałów dostaw i poszukiwanie innych bardziej elastycznych rozwiązań. »

  • fbae5422171dd748b5dacedd83d6908d8cf_350x200
    Urządzenia dla logistyki

    Sektor usług i transportu, zarówno lotniczego, kolejowego, morskiego i drogowego, a także logistyka oraz telekomunikacja stały się jednymi z najprężniej rozwijających się gałęzi przemysłu. »

Zobacz również

Chcesz wyróżnić swoje ogłoszenie?

Ostatnio czytane

Ostatnio dodane