czwartek, 11 października 2018, 11:27

Rodzaje prac zdalnych, czyli co wybrać

W czasach dostępu do nowoczesnych technologii coraz więcej osób decyduje się na pracę zdalną. Sprawdź, jakie zawody możesz wykonywać nie wychodząc z domu.
Rodzaje prac zdalnych, czyli co wybrać

Przedstawiamy kilka zawodów, które możesz wykonywać zdalnie. Przekonaj się, czy znajdziesz coś dla siebie.

Tłumacz

Praca jako tłumacz wymaga sporego skupienia. Z tego powodu często wykonywana jest w domu. Osoba bardzo dobrze posługująca się językiem obcym może zajmować się zleceniami różnego rodzaju. Może to być tłumaczenie książek, pism urzędowych, list dialogowych itd. W Internecie można znaleźć zlecenia zarówno od firm, jak i osób prywatnych. Sprawdź zlecenia dla osób zajmujących się tłumaczeniem.

Grafik komputerowy

Jeśli interesujesz się obsługą programów graficznych, warto spróbować swoich sił realizując projekty graficzne. Na początku można zacząć od zleceń na loga, czy layouty. Bardziej skomplikowane projekty graficzne mogą przynieść wynagrodzenie na poziomie od ok. 2 tysięcy złotych (wysokość kwoty zależy m.in. od klienta i poziomu zaawansowania projektu).

Programista

W Polsce brakuje wykwalifikowanych programistów. Często ze względu na lepsze warunki finansowe młodzi programiści próbują swoich sił za granicą. Według raportu Fundacji im. Lesława A. Pagi w Polsce brakuje ok. 50 tysięcy programistów. Dla osób, które dobrze znają takie języki programowania, jak Java, C++, JavaScript, Python, czy C z pewnością nie powinno zabraknąć zleceń. Opłacalnym zajęciem jest np. tworzenie stron, czy aplikacji mobilnych.

Copywriter

Jeśli jesteś osobą kreatywną i posiadasz umiejętności tworzenia tekstów SEO, warto zastanowić się nad pracą jako copywriter. Coraz częściej osoby z takimi umiejętnościami pracują jako freelancerzy. Za krótkie teksty marketingowe możesz otrzymać wynagrodzenie od ok. 10 zł. Natomiast stawka za napisanie bardziej rozbudowanych tekstów (np. poradników) możw być nawet kilkudziesięciokrotnie większa.

Oczywiście to kilka najbardziej popularnych zawodów związanych z pracą przez Internet. Dużo jest także sposobów na dorobienie, nie wymagających wychodzenia z domu, np. udzielanie korepetycji przez Skype'a, czy współpraca z redakcjami. Jeśli zastanawiasz się mocno nad pracą w domu, sprawdź plusy pracy zdalnej.

fot. pexels.com/bruce mars

Warto przeczytać

  • f19bdfb1392c71b085b129f6dbf49f2b045_350x200
    Czego nie pisać w CV - sprawdź, jakich rzeczy unikać

    Dobrze napisane CV to połowa sukcesu. Dzięki kreatywnemu i ciekawie napisanemu życiorysowi zawodowemu możesz zwrócić na siebie uwagę przyszłego pracodawcy. Pamiętaj jednak, żeby nie przesadzić z pomysłowością. »

  • 7be6a10306bbca15b613e13b21ac35f9bc6_350x200
    Szkolenie wstępne BHP - co musisz wiedzieć

    Przed zatrudnieniem nowego pracownika pracodawca zobowiązany jest do wstępnego szkolenia BHP. Sprawdź, co powinieneś wiedzieć na ten temat. »

Zobacz również

Chcesz wyróżnić swoje ogłoszenie?

Ostatnio czytane

Ostatnio dodane