czwartek, 11 października 2018, 11:27

Rodzaje prac zdalnych, czyli co wybrać

W czasach dostępu do nowoczesnych technologii coraz więcej osób decyduje się na pracę zdalną. Sprawdź, jakie zawody możesz wykonywać nie wychodząc z domu.
Rodzaje prac zdalnych, czyli co wybrać

Przedstawiamy kilka zawodów, które możesz wykonywać zdalnie. Przekonaj się, czy znajdziesz coś dla siebie.

Tłumacz

Praca jako tłumacz wymaga sporego skupienia. Z tego powodu często wykonywana jest w domu. Osoba bardzo dobrze posługująca się językiem obcym może zajmować się zleceniami różnego rodzaju. Może to być tłumaczenie książek, pism urzędowych, list dialogowych itd. W Internecie można znaleźć zlecenia zarówno od firm, jak i osób prywatnych. Sprawdź zlecenia dla osób zajmujących się tłumaczeniem.

Grafik komputerowy

Jeśli interesujesz się obsługą programów graficznych, warto spróbować swoich sił realizując projekty graficzne. Na początku można zacząć od zleceń na loga, czy layouty. Bardziej skomplikowane projekty graficzne mogą przynieść wynagrodzenie na poziomie od ok. 2 tysięcy złotych (wysokość kwoty zależy m.in. od klienta i poziomu zaawansowania projektu).

Programista

W Polsce brakuje wykwalifikowanych programistów. Często ze względu na lepsze warunki finansowe młodzi programiści próbują swoich sił za granicą. Według raportu Fundacji im. Lesława A. Pagi w Polsce brakuje ok. 50 tysięcy programistów. Dla osób, które dobrze znają takie języki programowania, jak Java, C++, JavaScript, Python, czy C z pewnością nie powinno zabraknąć zleceń. Opłacalnym zajęciem jest np. tworzenie stron, czy aplikacji mobilnych.

Copywriter

Jeśli jesteś osobą kreatywną i posiadasz umiejętności tworzenia tekstów SEO, warto zastanowić się nad pracą jako copywriter. Coraz częściej osoby z takimi umiejętnościami pracują jako freelancerzy. Za krótkie teksty marketingowe możesz otrzymać wynagrodzenie od ok. 10 zł. Natomiast stawka za napisanie bardziej rozbudowanych tekstów (np. poradników) możw być nawet kilkudziesięciokrotnie większa.

Oczywiście to kilka najbardziej popularnych zawodów związanych z pracą przez Internet. Dużo jest także sposobów na dorobienie, nie wymagających wychodzenia z domu, np. udzielanie korepetycji przez Skype'a, czy współpraca z redakcjami. Jeśli zastanawiasz się mocno nad pracą w domu, sprawdź plusy pracy zdalnej.

fot. pexels.com/bruce mars

Warto przeczytać

  • 275dacb7105b192a554248063e24e1e216c_350x200
    Kindergeld – wszystko, co powinieneś wiedzieć na ten temat

    Na czym dokładnie polega Kindergeld? Ile wynosi wysokość tego zasiłku? Jak długo należy czekać na przyznanie świadczenia? Przeczytaj ten artykuł i poznaj odpowiedzi nie tylko na powyższe pytania. »

  • a0f2dbcf32ed08ae52d00cd1bdb5df7025a_350x200
    Kto może wystawiać faktury VAT marża?

    Faktura VAT marża jest szczególnym dokumentem, z którym wiążą się odrębne procedury rozliczania podatku VAT. »

Zobacz również

Chcesz wyróżnić swoje ogłoszenie?

Ostatnio czytane

Ostatnio dodane