Jesteś tutaj:Pracenazlecenie.plAktualnościRodzaje prac dyplomowych: praca inżynierska

Rodzaje prac dyplomowych: praca inżynierska

  • poniedziałek, 29 lutego 2016, 21:38
Image Description

Tę pracę zaliczeniową student tworzy zazwyczaj w trakcie siódmego semestru nauki. Tytuł inżyniera najczęściej uzyskuje się po ukończeniu kierunku o profilu ścisłym na uczelniach technicznych.


Podobnie jak w przypadku licencjatu, zadaniem pracy inżynierskiej jest sprawdzenie umiejętności studenta w praktyce. Pozwala wykorzystać zdobytą podczas kilku lat wiedzę. Kolejnym elementem wspólnym jest to, że nadzór nad studentem sprawuje promotor, który wskazuje, w którym kierunku warto podążać, udziela rad przy doborze źródeł, a także sprawdza na bieżąco efekty. Jest nim zazwyczaj nauczyciel akademicki mający tytuł doktora lub wyższy.

Przy pracy inżynierskiej zdecydowanie większy nacisk kładzie się na część praktyczną. Autor ma do rozwiązania zadanie lub projekt na temat, który go interesuje oraz jest związany z kierunkiem kształcenia. Student nie opiera się jedynie na teorii i źródłach, ale sam dokonuje obliczeń, analiz, projektowania. Ma do wykonania rzeczywiste zadanie. W procesie tworzenia powinien posługiwać się językiem technicznym i nazewnictwem adekwatnym do kierunku nauki. W związku z tym na początku pracy zaliczeniowej, za umieszczonym spisem treści, tworzy się część, która nie występuje w pracy licencjackiej. Jest nią wykaz oznaczeń - w której należy objaśnić używane skróty, wzory i inne oznaczenia.

We wstępie pracy student zawiera część teoretyczną - na postawie dostępnych źródeł, przepisów lub norm tworzy podstawę merytoryczną, której kontynuacją będą kolejne części takie jak np. cele, metody oraz wnioski.

Na końcu pracy oczywiście zawarte muszą zostać wszystkie źródła, z których korzystał autor.

Bezpłatne oferty pracy i ogłoszenia lokalne