Jesteś tutaj:Pracenazlecenie.plAktualnościRemont i co dalej?

Remont i co dalej?

  • piątek, 17 listopada 2023, 17:08
Image Description

Każdy, kto remontował nawet małe mieszkanie doskonale sobie zdaje sprawę, że dopiero po wyjściu fachowców zaczyna się ciężka praca. Jak się zatem za niego zabrać?


Jak się zabrać za sprzątanie po remoncie?

Sprzątanie po remoncie często zajmuje więcej czasu niż same prace remontowe i  wiąże się z dodatkowymi kosztami. Oczywiście im większy zakres prac i większy sam obiekt tym więcej starań należy włożyć w sprzątanie. Porządki wokół większego domu wymagają zazwyczaj specjalnego sprzętu. Jeśli ekipa remontowa nie ma w umowie pozostawienia miejsca pracy w idealnym porządku warto zastanowić się nad profesjonalną firmą sprzątającą. Zatrudnienie takiej firmy wiąże się z kosztami, ale z pewnością oszczędza czas. Sprzątając samodzielnie również ponosimy koszty – narzędzi, środków czystości i wywozu śmieci i odpadów po remoncie. Do tego dochodzi uporządkowanie terenu, trawnika, posprzątanie drogi dojazdowej co zawsze jest w gestii właściciela nieruchomości. Nie trzeba posiadać wielkiego obiektu typu blok mieszkalny, hotel czy centrum handlowe żeby sprzątanie po remoncie powierzyć specjalistom.

Komu powierzyć sprzątanie po remoncie?

Najlpiej takiej firmie, która zadanie wypełni kompleksowo. Wynajmowanie kilku podwykonawców do poszczególnych czynności zdecydowanie zwiększy koszt i utrudni całe przedsięwzięcie organizacyjnie. Greenpointpp.pl to warszawska firma wyspecjalizowana we wszystkim, co jest związane ze sprzątaniem i porządkowaniem.  Może pochwalic się długoletnim doświadczeniem i całą rzeszą zadowolonych klientów. Greenpointpp.pl  świadczy usługi na terenie Warszawy, ale większe zadania podejmie również na terenie całego kraju. Współpracę zaczyna rozmowa z przedstawicielem firmy i wspólne ustalenie celu i zakresu prac. Następnym krokiem jest umowa z Greenpointpp.pl, któr szczegółowo ujmuje zakres prac i termin wykonania. Podpisując tego typu umowę na sprzątanie po remoncie nie trzeba się już martwić o szczegóły. Firma posiada własny sprzęt, środki higieny i czystości. Jest ubezpieczona w zakresie wykonywanych prac. Greenpointpp.pl posiada certyfikat ISO9001 co gwarantuje najwyższą jakość usług i bezpieczeństwo.

Jakie czynności wchodzą w skład sprzątania po remoncie?

W przypadku sprzątania po remoncie mieszkania są to przede wszystkim: usuwanie folii malarskiej, sprzątanie podłóg i  glazury, konserwacja mebli, sprzątanie i czyszczenie kuchni i łazienki, mycie okien i parapetów wewnątrz i z zewnątrz, odkurzanie i pranie dywanów i wykładzin, wywóz odpadów po remoncie. W przypadku remontów dużych obiektów i prac remontowych o większym zakresie sprzątanie placu budowy, przywracanie do pierwotnego stanu trawników, sprzątanie podjazdów, parkingów i dróg dojazdowych.

Fot. Pixabay.com

Artykuł Partnera

Bezpłatne oferty pracy i ogłoszenia lokalne