środa, 25 września 2019, 14:05

Przelew z Holandii do Polski – jak wysłać go najtaniej?

Holandia jest jednym z najpopularniejszych celów emigracji zarobkowej wśród Polaków.
Przelew z Holandii do Polski – jak wysłać go najtaniej

Wysokie wynagrodzenia, na które można liczyć w tym kraju, pozwalają nie tylko na dostatnie życie, ale i na odłożenie części miesięcznej pensji na koncie oszczędnościowym albo na przesłanie pieniędzy rodzinie. W takich sytuacjach konieczne okażą się zarówno wymiana waluty, jak i wykonanie przelewu międzynarodowego. Jak zlecić taką transakcję, by nie ponieść zbyt wysokich kosztów?

Załóż konto bankowe w Holandii

Zanim zdecydujesz się na przesłanie pieniędzy do kraju, powinieneś otworzyć rachunek w jednym z holenderskich banków. Ułatwi to przekazanie środków odpowiedniemu adresatowi i zapobiegnie ewentualnym problemom związanym ze zgubieniem czy utratą gotówki. Mieszkając i pracując w Holandii, trudno obyć się bez posiadania konta. To właśnie na nie trafiają zarobione pieniądze – pracodawcy preferują wpłacanie wynagrodzeń na rachunek bankowy. Konto przydaje się też do wykonywania opłat i wypłacania gotówki w bankomatach. Założenie go w jednym z banków nie przysparza trudności. Wystarczy udać się do wybranej placówki z ważnym dowodem osobistym albo paszportem i podpisać umowę.

Zleć przelewy z Holandii do Polski firmie pośredniczącej

Korzystnym sposobem na przesłanie przekazu zagranicznego jest wykonanie go z pomocą pozabankowych operatorów transakcji. Firmy pośredniczące w przelewach proponują atrakcyjne przeliczniki walut, znacznie bardziej opłacalne niż te odgórnie narzucane przez banki. Zarazem zapewniają zabezpieczenia chroniące powierzone dane i środki, które nie odbiegają od standardów obowiązujących klasyczne instytucje finansowe.

Pozabankowi operatorzy oferują też promocje takie jak pierwszy i co dziesiąty przelew za darmo. Pozwala to jeszcze więcej zaoszczędzić na zlecaniu przekazów międzynarodowych. Szybki przelew z Holandii do Polski prześlesz na stronie https://www.easysend.pl/przelewy-z-holandii-do-polski. W wariancie standardowym przekaz kosztuje wyłącznie 0,99 euro. Środki mogą zasilić wskazane konto jeszcze tego samego dnia. W wersji superszybkiej przelew kosztuje tylko 2,50 euro, a pieniądze znajdą się na rachunku odbiorcy nawet w 10 minut. Status zlecenia można śledzić w każdym momencie, upewniając się, że powierzone środki bez problemu trafią do celu.

Przelewy bankowe SEPA

Innym sposobem na przesłanie pieniędzy do Polski jest nadanie przekazu SEPA. Operacja przeznaczona wyłącznie dla waluty euro obowiązuje tylko na terenie Unii Europejskiej i wybranych państw spoza wspólnoty. Standardowo przekazy SEPA trafiają na wskazany rachunek maksymalnie w ciągu 3 dni roboczych. Zrealizowanie takich transakcji kosztuje od 4 do 20 złotych. Całościowa opłata ulega jednak podwyższeniu z powodu oferowanych przez banki kursów walut. Przesyłając bankowe przelewy z Holandii do Polski w systemie SEPA, trzeba liczyć się z koniecznością przewalutowania. Stosowane wówczas kursy walut nie są atrakcyjne z punktu widzenia klienta. Banki naliczają sporą marżę i zawierają ją w kursie. Powstaje spread walutowy, czyli różnica między cenami kupna i sprzedaży waluty. W przypadku polskich banków wynosi ona do 10% względem uśrednionego kursu w kantorach.

Jeżeli pracujesz w Holandii i szukasz najbardziej opłacalnego sposobu na przesłanie pieniędzy do kraju, zdecyduj się na zlecanie przelewów międzynarodowych firmom pośredniczącym. Udostępniają one korzystniejsze kursy walut niż banki, ponadto często oferują promocje dodatkowo obniżające całościowy koszt wysyłki środków do Polski. Niewielkie opłaty za zlecenie przelewów, stosowane zabezpieczenia oraz krótki czas realizacji przekazu – to również przemawia za usługami firm pośredniczących. Chociaż operacje bankowe w systemie SEPA nie są drogie, koszt przewalutowania sprawia, że w porównaniu z ofertą pozabankowych operatorów, narażają one klientów na dodatkowe wydatki. Tańszym rozwiązaniem okaże się zatem skorzystanie z usług firmy pośredniczącej, szczególnie jeśli regularnie proponuje ona darmowe przelewy.

Artykuł Partnera

fot. Pixabay.com

Warto przeczytać

  • 5b905dee53df15c66586da287c09513867b_350x200
    Czym Się Kierować Wybierając Biuro Tłumaczeń

    Jak dobrze wybrać biuro tłumaczeń, by później nie żałować decyzji? Na co zwrócić szczególną uwagę podczas poszukiwania idealnego biura? Przeczytaj i sprawdź! »

  • 67f206896ff9c7e555ebc8c5deed3016917_350x200
    Jak szybko i skutecznie nauczyć się języka szwedzkiego?

    Ten skandynawski język może być nie lada wyzwaniem zwłaszcza dla tych, którzy wcześniej nie mieli z nim styczności. Jednak coraz więcej ludzi decyduje się na jego naukę, ponieważ znajomość tego języka jest pożądana na rynku pracy. »

Zobacz również

Chcesz wyróżnić swoje ogłoszenie?

Ostatnio czytane

Ostatnio dodane