środa, 18 lipca 2018, 20:51

Prezentacja multimedialna – projekt i kupno prezentacji

Prezentacja multimedialna jest najpopularniejszym sposobem na przedstawienie danych szerszej publiczności w przystępnej, estetycznej formie. Jak zrobić prezentację i czy można kupić prezentację multimedialną?
Prezentacja multimedialna - informacje

Rozwój technologii stale polepsza jakość przekazywania informacji. Tak jest również w przypadku prezentacji, które dawniej były prowadzone jako recytacja referatów, a następnie – w okresie powszechnego dostępu do komputerów i Internetu, jako multimedialne prezentacje, które są połączeniem tekstu, grafik, a często również dźwięku i filmów.

Prezentacje mają na celu przedstawienie i przybliżenie odbiorcom danego tematu lub zagadnienia. Nauka programu do ich przygotowania odbywa się zazwyczaj na lekcjach informatyki. Nie są one jednak na tyle skomplikowane, aby nie można nauczyć się ich samodzielnie. Przygotowanie dobrej prezentacji wymaga jednak sporo czasu, dlatego niektóre osoby decydują się na zlecenie wykonania prezentacji multimedialnej innym, czyli po prostu kupno prezentacji na dany temat.

Na przygotowanie prezentacji składa się kilka etapów:

 • wybór tematu oraz zakresu, który chcemy przedstawić,
 • zebranie danych merytorycznych oraz spisanie ich źródeł,
 • przygotowanie grafik do prezentacji (wykresy, tabele, zdjęcia) oraz podpisanie ich źródeł w przypadku elementów przygotowanych niesamodzielnie,
 • wybór szablonu prezentacji: czytelnego fontu, rozmiaru tekstu, koloru tła,
 • rozplanowanie zawartości na szablonie prezentacji i wykonanie jej – ważne jest, aby treść zawierała najważniejsze, kluczowe zagadnienia; należy unikać zbyt dużej ilości informacji zawartej na slajdach,
 • sprawdzenie błędów i korekta slajdów.

Ważne jest także, aby po wykonaniu  projektu, dobrze przygotować się do prezentacji i przedstawienia jej odbiorcom. Warto poświęcić na to odpowiednią ilość czasu, aby wywrzeć pozytywne wrażenie na odbiorcach i uniknąć stresu związanego z nieprzygotowaniem.

 

 

fot. pixabay.com (geralt)

Warto przeczytać

 • fbae5422171dd748b5dacedd83d6908d8cf_350x200
  Urządzenia dla logistyki

  Sektor usług i transportu, zarówno lotniczego, kolejowego, morskiego i drogowego, a także logistyka oraz telekomunikacja stały się jednymi z najprężniej rozwijających się gałęzi przemysłu. »

 • 54aa2d4af51c3ba39161dd5d341a8b0db8b_350x200
  Tłumaczenia finansowe podstawą międzynarodowej współpracy

  Tłumaczenia finansowe są podstawą dzisiejszego rynku biznesowego. Cały przemysł opiera się w dużej mierze na dokumentach finansowych. »

Zobacz również

Chcesz wyróżnić swoje ogłoszenie?

Ostatnio czytane

Ostatnio dodane