środa, 18 lipca 2018, 20:51

Prezentacja multimedialna – projekt i kupno prezentacji

Prezentacja multimedialna jest najpopularniejszym sposobem na przedstawienie danych szerszej publiczności w przystępnej, estetycznej formie. Jak zrobić prezentację i czy można kupić prezentację multimedialną?
Prezentacja multimedialna - informacje

Rozwój technologii stale polepsza jakość przekazywania informacji. Tak jest również w przypadku prezentacji, które dawniej były prowadzone jako recytacja referatów, a następnie – w okresie powszechnego dostępu do komputerów i Internetu, jako multimedialne prezentacje, które są połączeniem tekstu, grafik, a często również dźwięku i filmów.

Prezentacje mają na celu przedstawienie i przybliżenie odbiorcom danego tematu lub zagadnienia. Nauka programu do ich przygotowania odbywa się zazwyczaj na lekcjach informatyki. Nie są one jednak na tyle skomplikowane, aby nie można nauczyć się ich samodzielnie. Przygotowanie dobrej prezentacji wymaga jednak sporo czasu, dlatego niektóre osoby decydują się na zlecenie wykonania prezentacji multimedialnej innym, czyli po prostu kupno prezentacji na dany temat.

Na przygotowanie prezentacji składa się kilka etapów:

 • wybór tematu oraz zakresu, który chcemy przedstawić,
 • zebranie danych merytorycznych oraz spisanie ich źródeł,
 • przygotowanie grafik do prezentacji (wykresy, tabele, zdjęcia) oraz podpisanie ich źródeł w przypadku elementów przygotowanych niesamodzielnie,
 • wybór szablonu prezentacji: czytelnego fontu, rozmiaru tekstu, koloru tła,
 • rozplanowanie zawartości na szablonie prezentacji i wykonanie jej – ważne jest, aby treść zawierała najważniejsze, kluczowe zagadnienia; należy unikać zbyt dużej ilości informacji zawartej na slajdach,
 • sprawdzenie błędów i korekta slajdów.

Ważne jest także, aby po wykonaniu  projektu, dobrze przygotować się do prezentacji i przedstawienia jej odbiorcom. Warto poświęcić na to odpowiednią ilość czasu, aby wywrzeć pozytywne wrażenie na odbiorcach i uniknąć stresu związanego z nieprzygotowaniem.

 

 

fot. pixabay.com (geralt)

Warto przeczytać

 • 1feed9341fe0c8df680795449dd607f000f_350x200
  Jak stworzyć dobrą prezentację multimedialną w PowerPoint?

  Zrobienie dobrej prezentacji multimedialnej nie należy do rzeczy trudnych. Należy jednak poznać kilka zasad, których warto przestrzegać. Sprawdź, jak powinna wyglądać dobra prezentacja multimedialna. »

 • fb1ad90f3f6170df74a103b0e11eaedd49c_350x200
  CV po angielsku - porady, wskazówki

  CV w języku angielskim różni się od tego, które tworzymy po polsku. Sprawdź, czego nie zamieszczać i jakich błędów unikać. »

Zobacz również

Chcesz wyróżnić swoje ogłoszenie?

Ostatnio czytane

Ostatnio dodane