wtorek, 24 kwietnia 2018, 23:44

Praca na wakacje: ogłoszenia i oferty dla uczniów i studentów

Wiele osób w wolnym od nauki czasie, chce znaleźć dorywcze prace na zlecenie i zarobić pieniądze. Jakie są popularne oferty pracy dla uczniów i studentów na wakacje?
Praca na wakacje: ogłoszenia i oferty dla uczniów i studentów

Uczniowski i studencki budżet zazwyczaj nie należą do największych. Uzależnienie finansowe od rodziców powoduje, że nie każdy ma możliwość odłożenia pieniędzy na wakacje czy kupienie czegoś. Osoby, którym zależy na zarobieniu swoich pieniędzy, które będą mogli przeznaczyć na dowolny cel, w wakacje, zamiast odpoczywać i nic nie robić przez dwa miesiące, decydują się na podjęcie pracy.

Popularne oferty pracy dla uczniów

Wielu uczniów podejmując swoje pierwsze prace, nie ma jeszcze skończonych 18 lat, więc nie w każdym miejscu znajdą zatrudnienie. Popularne w okresie letnim są szczególnie zajęcia związane z ogrodnictwem czy rolnictwem – zbiór owoców i warzyw, praca przy nich – to zajęcia, które podczas lipca i sierpnia stają się źródłem dochodu dla uczniów. Wiele młodych osób znajduje także pracę przy roznoszeniu ulotek rozdawaniu gazet czy różnego rodzaju akcjach promocyjnych. Popularnym zajęciem jest również udzielanie korepetycji i pomoc w nauce innym. W Internecie znaleźć można wiele ofert pracy dodatkowej dla uczniów, warto więc odwiedzać portale internetowe z ogłoszeniami o pracę.

Popularne oferty pracy dla studentów

Studenci, ze względu na to, że mają ukończone 18 lat mają znacznie szerszą gamę zajęć do wyboru. Popularne wśród wielu osób jest wyjeżdżanie w wakacje do pracy za granicę. Zajmują się oni tam sadownictwem, pomocą w gospodarstwach, turystyce lub gastronomii. W przypadku wyjazdu za granicę często konieczna jest jednak dobra znajomość języka oraz wkład własny na początek – m.in. na ubezpieczenie czy zapłatę za mieszkanie. W Polsce wielu studentów latem znajduje pracę w sklepach; sieciówkach, które skupiają się na osobach młodych ze względu na ich zaangażowane i dostępność. Również gastronomia i turystyka w Polsce latem stają się miejscem pracy dla studentów. Nadmorskie miejscowości potrzebują pracowników pomagających podczas sezonu letniego i największego natężenia turystów. Nie każdy jednak wybierze fizyczną pracę. Rozwiązaniem dla osób, które niekoniecznie chcą pracować fizycznie, są oferty pracy w biurach, szkołach językowych, zlecenia tłumaczeń tekstów czy pomoc w nauce młodszym.

Zarówno uczniowie jak i studenci mają szansę na znalezienie pracy na wakacje w różnych miejscach, także za granicą. Ważne jest jednak, aby dobrze zapoznać się z miejscem, w którym mamy podjąć pracę, aby nie zostać oszukanym. Równie ważne jest zaangażowanie i przygotowanie się na ciężką pracę, jednak zarobione, własne pieniądze, okazują się być tego warte.

Źródło: fot. pixabay.com (stocksnap)

Warto przeczytać

  • a0f2dbcf32ed08ae52d00cd1bdb5df7025a_350x200
    Kto może wystawiać faktury VAT marża?

    Faktura VAT marża jest szczególnym dokumentem, z którym wiążą się odrębne procedury rozliczania podatku VAT. »

  • 5b298e028b7cde8308a6b25f80d33acdec1_350x200
    Czym się różnią umiejętności twarde i miękkie?

    Na kompetencje miękkie w CV zwracają w coraz większym stopniu uwagę przyszli pracodawcy. Czym właściwie charakteryzują się jednak umiejętności miękkie i czym różnią się od umiejętności twardych? »

Zobacz również

Chcesz wyróżnić swoje ogłoszenie?

Ostatnio czytane

Ostatnio dodane