środa, 21 grudnia 2016, 11:43

Poznaj sztukę taniego drukowania

Obniżenie kosztów związanych z codzienną eksploatacją drukarki wcale nie musi być trudne.
Poznaj sztukę taniego drukowania

Znamy kilka sposobów, które sprawdzą się zarówno w przypadku domowej atramentówki, jak i codziennie pracującego w pocie czoła firmowego urządzenia wielofunkcyjnego.

W wielu branżach sprawna i wydajna drukarka jest narzędziem niemniej potrzebnym niż telefon czy komputer z dostępem do sieci. Bez niej trudno się obejść. Wie to chyba każdy, kto zapomniał na czas wymienić toner lub tusz. Niestety, dość często koszty związane z zakupem potrzebnych do drukowania materiałów potrafią niemiło zaskoczyć. Da się ich uniknąć bez specjalnych wyrzeczeń. Poniżej przedstawiamy parę sprawdzonych metod.

Nie daj się zwieść
Pierwszy i jednocześnie najprostszy sposób to zastosowanie zamienników tuszów lub tonerów. Producenci drukarek stają na rzęsach, aby zachęcić, a niekiedy nawet zmusić użytkowników ich sprzętu do zakupu oryginalnych materiałów eksploatacyjnych. Doskonale stan ten odzwierciedlają oficjalne, tworzone przez specjalistów od public relations, opisy drukarek na oficjalnych stronach gigantów branży. Nie dajcie się zwieść ich peanom pochwalnym na temat zbawiennych właściwości oryginalnych wkładów.

Korzystanie z dobrych zamienników pozwala na uzyskanie wydruków najwyższej jakości. – mówi Grzegorz Drągowski, CFO & Co-founder z DrTusz.pl. – Od wielu lat dostarczamy nasze tusze i tonery. Na podstawie opinii klientów i własnych doświadczeń możemy stwierdzić, że stosowanie zamienników jest bezpieczne. Jesteśmy tego pewni, dlatego cały asortyment objęliśmy gwarancją jakości DrTusza. Alternatywne wkłady mają taką samą wydajność jak oryginalne materiały. Dużym atutem zamienników jest także ich o wiele korzystniejsza cena.

Odkryj swoją drukarkę
Praktycznie każdy z producentów posiada w swojej ofercie drukarki z funkcją druku dwustronnego. Dzięki niej ryza papieru może poleżeć w podajniku zdecydowanie dłużej. W efekcie drukując dwustronnie, ochraniamy również lasy tropikalne. Sprawdź zatem, czy twoje urządzenie nie jest wyposażone w tzw. „duplex”. Można to zrobić w bardzo prosty sposób. Wystarczy wejść w ustawienia druku naszego pliku i zamienić „druk jednostronny” na „druk dwustronny”. Użytkownicy drukarek bez tej funkcji mogą zastosować się do ręcznej instrukcji druku dwustronnego. Wystarczy zajrzeć do ustawień drukowania i zaznaczyć opcję „drukuj tylko strony nieparzyste”. Po zakończeniu pierwszej części procesu należy odwrócić stos kartek, w ustawieniach wybrać opcję „drukuj tylko strony parzyste”, a następnie kliknąć drukuj. Voilà! Oszczędzanie papieru przekłada się nie tylko na stan naszych finansów, ale ma też niebagatelny wpływ na środowisko. Drukarka zapełnia kartki treścią w niespełna kilka sekund. Wspomniane lasy rosną kilkadziesiąt lat.

Regeneruj zamiast wyrzucać
Wiele wkładów atramentowych nadaje się do ponownego napełnienia tuszem. Internet pełen jest filmików instruktażowych, które dokładnie opisują cały proces. Niezbędne do regeneracji surowce również są ogólnodostępne. Jeśli zatem czujesz, że dasz radę samodzielne uzupełnić zawartość pojemnika, znajdź odpowiedni tutorial, zamów niezbędne elementy i... regeneruj!

Autorem artykułu jest sklep internetowy DrTusz.pl

Źródło: ip

Warto przeczytać

  • 94c121307183b06d1425e99e803f373de76_350x200
    Tłumacz angielskiego - jak zostać tłumaczem?

    Aby zawodowo zajmować się językiem angielskim, konieczne jest zdobycie odpowiednich kwalifikacji oraz doświadczenia. Jakie studia wybrać? Na co zwracać uwagę i która specjalizacja jest najlepsza? »

  • 6f4c068ecfdf1a80166885c6af78e56b742_350x200
    Zwrot podatku 2018 – do kiedy zostanie wypłacony?

    Zwrot nadpłaty podatku dochodowego za rok 2017 jest wyczekiwany przez wiele osób. Można sprawdzić, kiedy to nastąpi. »

Zobacz również

Chcesz wyróżnić swoje ogłoszenie?

Ostatnio czytane

Ostatnio dodane