Jesteś tutaj:Pracenazlecenie.plAktualnościPopularne kierunki emigracji – Dania

Popularne kierunki emigracji – Dania

  • czwartek, 16 listopada 2023, 15:56
Image Description

Wśród Polaków nadal emigracja zarobkowa jest bardzo powszechna i z roku na rok wiele osób wyjeżdża, czasami nawet na stałe porzucając ojczyznę i rozpoczynając zupełnie nowe życie w miejscu oddalonym od domu często tysiące kilometrów.


Popularne kierunki to przede wszystkim Niemcy, Holandia i Wyspy Brytyjskie, ale w ostatnich latach obserwuje się również duży wzrost zainteresowania emigracją do Norwegii oraz Dani. Temu ostatniemu krajowi przyjrzyjmy się trochę bliżej.

Dania – dlaczego to ciekawy kierunek emigracji zarobkowej?

Dania jest krajem pod kilkoma względami zachwycającym, a nawet wyjątkowym. To na co polscy emigranci zwracają uwagę wybierając ten właśnie kierunek wyjazdu to przede wszystkim bardzo wysoki poziom i standard życia. Solidne zabezpieczenia socjalne, wysoki poziom bezpieczeństwa, a także wysokie zarobki, relatywnie wyższe niż w wielu innych krajach Europy. Wysokie opodatkowanie i koszty socjalne nie przeszkadzają w tym, by przy odpowiednio wysokiej stawce zarobków żyć bardzo godnie i odkładać pieniądze, również pomimo stosunkowo dużych cen mieszkań i wynajmów nieruchomości.

Formalności związane z pracą w Danii

Podjęcie pracy w Danii jest stosunkowo proste. Dla obywateli UE konieczne jest jednak uzyskanie pozwolenia na pracę. Najważniejsze jest zarejestrowanie swojego pobytu w tamtejszym Urzędzie Administracji Państwowej – Statsforvaltning. Gdy wyjeżdżamy zarobkowo, zwykle w załatwieniu wszystkich formalności pomoże nam nasz pracodawca, dostarczając wszelkie niezbędne dokumenty. Tamtejsze urzędy działają sprawnie, a wiele kwestii załatwimy również online.

Gdzie szukać ofert pracy w Danii?

Dania to kierunek nie tak popularny jak chociażby sąsiadujące z nami Niemcy, ale z roku na rok również Dania staje się miejscem, do którego wyjeżdżamy coraz częściej w celach zarobkowych. Oczywiście wiodą portale z pracą za granicą typu https://www.globelus.pl/, które również oferują dziś możliwość przygotowania dla nas spersonalizowanych ofert. Drugim sposobem niezmiennie od lat są oczywiście znajomi i bliscy, którzy w danym kraju już zapuścili korzenie lub często do niego wyjeżdżają do pracy.

Artykuł Partnera

Fot. Pexels.com

Bezpłatne oferty pracy i ogłoszenia lokalne