poniedziałek, 09 lipca 2018, 12:42

Od którego roku życia przyswajać dziecko z językiem obcym?

Małe dzieci chłoną wszystkie nowe rzeczy bardzo szybko. Młodzi rodzice często są zaskoczeni prędkością z jaką maluch nauczył się kolejnych słów, chodzenia, czy wielu innych rzeczy.
Od którego roku życia przyswajać dziecko z językiem obcym?

Jest to jednak zjawisko całkowicie normalne, które warto wykorzystać przy okazji nauki języków obcych.

Bez zmuszania

Rodzice pragną, by ich pociecha wyrosła na człowieka sukcesu. W tym celu od kiedy jest to możliwe zapisują ja na różnego rodzaju zajęcia. To dobry pomysł, jeśli realizujemy go z umiarem. Zapełnianie wolnego czasu na siłę na pewno nie będzie służyło dziecku. Pozwólmy mu zadecydować w jakich lekcjach chce wziąć udział, a jakie zupełnie mu nie odpowiadają. Warto mieć na uwadze fakt, że przymuszanie malucha do czegokolwiek może przynieść efekt całkowicie odwrotny do zamierzonego.

Najmłodsi

Już kilkulatkowie są posyłani na zajęcia językowe. Gdy już się na to decydujemy wybierzemy odpowiednią szkołę, ciekawe zajęcia znajdziemy na stronie www.lincoln.edu.pl. Pamiętajmy, że nie ma szans na to, by maluch spokojnie wysiedział przez prawie godzinę, dlatego tak ważna jest forma zajęć. Nauka poprzez zabawę może okazać się strzałem w dziesiątkę. Dobrze przygotowana kadra z pewnością zna mnóstwo sposobów na to, by zachęcić na przykład trzylatka do powtarzania zwrotów.

Także w domu

Nasze pociechy już od najmłodszych lat możemy zaznajamiać z językiem obcym w domu. Wystarczy oglądanie polsko-angielskich bajek, czy wspólna zabawa. Świetnie mogą sprawdzić się wszelkiego rodzaju zabawki interaktywne, ale również rymowanki i piosenki. Maluch z pewnością będzie się doskonale bawił poznając nowe utwory. Nie zapominajmy także, by chwalić go za każdy, nawet ten najmniejszy sukces. Możemy to robić w bardzo prosty sposób, wystarczą oklaski po zaśpiewanej piosence, albo kilka słów o tym jak dobrze mu idzie.

Każde dziecko jest inne, dlatego nie można jednoznacznie stwierdzić który wiek będzie najlepszy do rozpoczęcia swojej przygody z językiem obcym. Obserwujmy pociechę, spróbujmy zabrać ją na pierwsze zajęcia i sprawdźmy jaka będzie jej reakcja.

 

Źródło: Artykuł Partnera
fot. Materiały Partnerta

Warto przeczytać

  • 8b80e9a714080880883f0fcdd77bda336d5_350x200
    Na czym polega tłumaczenie ustne?

    Podczas rozmaitych konferencji, bankietów, paneli dyskusyjnych i wielu innych wydarzeń o charakterze międzynarodowym, niezbędne jest tłumaczenie ustne... »

  • 04b3c07ad3ca377a46434a818dd8736b889_350x200
    Na co angielski osobom starszym?

    Wydawałoby się, że jakakolwiek nauka w podeszłym wieku nie przynosi równie skutecznych rezultatów, a praca wówczas jest mniej produktywna u osób starszych. »

Zobacz również

Chcesz wyróżnić swoje ogłoszenie?

Ostatnio czytane

Ostatnio dodane