Jesteś tutaj:Pracenazlecenie.plAktualnościNajlepiej opłacane zawody w 2021 roku

Najlepiej opłacane zawody w 2021 roku

  • piątek, 30 lipca 2021, 08:10
Image Description

Zobacz, jak pandemia wpłynęła na rozwój rynku pracy. Jakie zawody maja teraz największy potencjał?


Wybierając ścieżkę kariery jednym z elementów, które bierzemy pod uwagę, starając się dokonać odpowiedniego wyboru, są zarobki, jakie będziemy w stanie otrzymywać, podejmując się konkretnej pracy. Oczywiście jest istnieją pewne zawody które nie będą gwarantować większych pieniędzy dlatego przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji warto jakie zawody najbardziej opłacalne na polskim rynku.

Pandemia pokazała nam, że nie wszystkie prace, które możemy wykonywać, są bezpieczną i stabilną opcją. Na swojej wadze przede wszystkim pracę, która bez problemu można było wykonywać online. Chociaż wszyscy ponieśli pewne straty w związku z rozprzestrzenianiem się wirus na całym świecie to firmy, które mogły działać zdalnie nie narażając swoich pracowników na możliwość zarażenia.


Praca w branży IT

Chociaż nawet osoby pracujące w branży IT miały pewne opóźnienia w tworzeniu niektórych projektów ze względu na pandemię, to nadal zarobki w tym obszarze są jednym z miejsc największych, jakie można uzyskać. Specjalistów IT ciągle potrzeba dlatego są oni tak bardzo poszukiwani przez liczne firmy. Osoby posiadające odpowiednie umiejętności mogą znaleźć nie tylko bardzo dobre wynagrodzenie W Polsce, ale również pozwala im to no bezproblemowe znalezienie posady za granicą. Ich praca często związany jest z międzynarodowymi współpracami. Najlepiej opłacani specjaliści w tej branży najczęściej zajmują się analizą danych tworzeniem i rozwojem aplikacji mobilnych czy też usług dostarczanych w chmurze. Wszystkie te projekty muszą być wykonane z najwyższą jakością, szczególnie jeśli mają one wyznaczać najnowsze trendy i rozwiązania. Zarobki tych osób przy kontrakcie B2B, aktualnie mogą osiedlać około 22-27 tys. złotych.


E-commerce

E-commerce to stosunkowo młoda, która ciągle ewoluuje. Jest ona inaczej nazywana handlem elektronicznym, który staje się coraz bardziej popularny na całym świecie. Pandemia sprawiła, że sprzedaż stacjonarna gwałtownie spadła więc jedyną możliwością, która pozwalała na robienie większych zakupów, był internet. Warto jednak zauważyć, że zarobki tej branży mogą być bardzo zróżnicowane. W zależności od firmy oraz obowiązków, jakie musimy wykonać, wynagrodzenie osób zajmujących się e-handlem może wynosić od 5 do nawet 30 tysięcy zł.


Budownictwo i nieruchomości

Dobrze rozwijającą się strefą jest również budownictwo i nieruchomości. Chociaż ta branża podczas pandemii również nie miała lekko, to w momencie, w którym wszystko powoli wraca do normy wstrzymane inwestycje ponownie, zaczęły się rozwijać. Połączona jest ona również z innymi dyscyplinami w tym zakresie. Na rynku pracy poszukiwanie są nie tylko kierownicy planowania i realizacji inwestycji, ale także osoby zajmujące się kosztorysami branżowymi np. elektrycznymi, czy też ogólnobudowlanymi.


Specjaliści związani z Customer Realationship Menagement

Inną opcją jest praca związana z CRM, czyli Customer Realationship Menagement. Więżę się ona z działaniami i strategiami, które umożliwiają zarządzanie relacjami z klientami. Zapotrzebowanie na osoby, które będą potrafiły się zająć budowaniem takich kontaktów, jest bardzo duże. Często stanowią one kluczowy element sukcesu sprzedażowego firmy. Sprawę to, że specjaliści z tej dziedziny tacy jak analitycy danych digitalowych i CRM-owych bez problemu będą mogli znaleźć odpowiednią ofertę, która będzie zawierała również właściwe wynagrodzenia.

Oczywiście istnieją także rejony, które ciągle będą podlegały kolejnym inwestycjom. Rozwojowi na pewno zostanie podana bankowość internetowa, a także inne usługi finansowe. Oznacza to, że potrzebne będą osoby z wieloletnim doświadczeniem, które pomogą dostosować firmy do wyzwań, jakie wiążę się internetowymi płatnościami. Oczywiście tacy pracownicy będą mogli również liczyć na bardzo dobre wynagrodzenia, szczególnie że spodziewany jest duży rozwój w tym zakresie.

Okazuję się jednak, że pandemia nie miała bardzo negatywnego wpływu na wszystkich rejonach umożliwiających zdobycie pracy. Pokazał nam ona jednak, jak istotny nacisk należy nałożyć na internetowy rozwój firm oraz co można w nim uzupełnić i udoskonalić. Dzięki niej mamy więcej możliwości pracy zdalnej, a także pojawiły się nowe zapotrzebowania na różnego rodzaju specjalistów.

fot. Vojtech Okenka z Pexels

Źródło: strefabiznesu.pl

Bezpłatne oferty pracy i ogłoszenia lokalne