poniedziałek, 22 października 2018, 10:40

Jak wstawić przypisy w Wordzie w pracy licencjackiej?

Podczas tworzenia pracy licencjackiej bardzo ważna jest prawidłowe tworzenie przypisów. Okazuje się, że jest to bardzo proste. Sprawdź, w jak robić przypisy w Wordzie.
Jak wstawić przypisy w Wordzie w pracy licencjackiej?

Warto rozróżnić na początku przypisy dolne i końcowe. Przypisy dolne znajdują się na dole strony. Natomiast przypisy końcowe pokazywane są na końcu dokumentu. Przyjmuje się, że przypisy dolne dotyczą często komentarzy do treści właściwej pracy, natomiast końcowe odnoszą się do źródeł. Rzecz jasna numeracja obu rodzajów różni się, dlatego czytelnik nie powinien mieć problemów z odnalezieniem, do czego się odnoszą.

Zasady tworzenia przypisów nie różnią się dla wersji 2007, 2010, 2013, 2016, 2019 i Office 365.

Na początku należy zaznaczyć kursorem miejsce, w którym powinien znaleźć się przypis. Następnie wchodzimy w kartę Odwołania. W zależności od tego, jaki rodzaj przypisów nas interesujemy, wybieramy opcję: Wstaw przypis dolny lub Wstaw przypis końcowy. Kolejnym krokiem jest wpisanie tekstu, który ma znaleźć się na dole strony albo na końcu dokumentu. Następnie wystarczy tylko zatwierdzić treść przypisu.

Istnieją też szybsze sposoby na dodanie przypisów. Z pomocą przychodzą nam skróty klawiszowe. Jeśli chcemy wstawić przypis dolny, powinniśmy użyć skrótu Ctrl + Alt + J. W przypadku tworzenia przypisu końcowego, przydatny okaże się sktrót Ctrl + Alt + D. Skróty klawiszowe powinny okazać się także przydatne w starszych wersjach programu Word.

Sprawdź także, jakie są zasady tworzenia przypisów w pracy dyplomowej. Warto zapoznać się z tymi regułami zanim zabierzecie się do pisania pracy.

Jeśli nie wiecie, jak zabrać się do pisania pracy i potrzebujecie konsultacji, sprawdźcie listę ogłoszeń na naszej stronie.

fot. pexels.com/bruce mars

Warto przeczytać

  • 53cda6bf9e7416260cb1a16b73c6c9e8a94_350x200
    Zalety pracy zmianowej

    Zmianowy tryb pracy wiąże się z pewnymi uniedogodnieniami. Praca zmianowa ma też także trochę plusów. Sprawdź zalety systemu pracy zmianowej. »

  • b00beba21b308c2679023e68f7fa4617b9f_350x200
    Ile wyniesie płaca minimalna w 2019?

    Wiemy, jakie będzie minimalne wynagrodzenie i stawka godzinowa w zbliżającym się roku. Sprawdź, ile będzie wynosiła minimalna pensja w 2019. »

Zobacz również

Chcesz wyróżnić swoje ogłoszenie?

Ostatnio czytane

Ostatnio dodane