wtorek, 20 listopada 2018, 17:59

Jak opisać kursy w CV - porady i wskazówki

Odbyte szkolenia mają na celu wsparcie naszej kandydatury. Czy wpisywać wszystkie, nawet najmniej istotne kursy, które odbyliśmy 10 lat temu do CV? Zapoznaj się z naszymi wskazówkami.
Jak opisać kursy w CV - porady i wskazówki

Niektórzy zapominają o tym, że lista kursów nie jest najważniejszą częścią CV. Ma wpłynąć na to, że kandydatura jest bardziej przekonująca. Nie należy zatem wpisywać do CV wszystkich ukończonych szkoleń. Należy wyselekcjonować tylko te, które mają związek z pracą, która nas interesuje. Jeśli rekruter zobaczy, że lista Twoich certyfikatów zajmuje dwie strony A4, na pewno nie będzie dokonywał selekcji, które z nabytych umiejętności okażą się bardziej przydatne.

Pamiętaj o tym, że nie wszystkie szkolenia wydają się tak samo istotne. Kurs online BHP nie będzie robił takiego wrażenia, jak w pełni profesjonalne szkolenia, których ukończenie nie wydaje się formalnością. Dlatego warto postawić na jakość, a nie na ilość. Ponadto nie warto wspominać o starych szkoleniach, które odbyliśmy wiele lat temu.

Jak powinna wyglądać sekcja w CV zawierająca ukończone kursy? Można ją nazwać "Szkolenia" lub "Kursy". Lista szkoleń powinna zawierać trzy bardzo ważne informacje: datę ukończenia, organizację prowadzącą kurs oraz nazwę lub krótką informację, czego dotyczyło szkolenie.

Nie zapominaj o tym, że Twoje kompetencje zawodowe powinny odpowiadać informacjom zawartym w CV. Prędzej czy później wszystko zostanie zweryfikowane, dlatego warto napisać czasami mniej niż umieszczać informacje, które nie do końca mogą mieć swoje potwierdzenie w rzeczywistości.

Potrzebujesz pomocy w napisaniu CV? Na naszej stronie znajdziesz listę ogłoszeń.

fot. pexels.com/energepic.com

Warto przeczytać

  • 275dacb7105b192a554248063e24e1e216c_350x200
    Kindergeld – wszystko, co powinieneś wiedzieć na ten temat

    Na czym dokładnie polega Kindergeld? Ile wynosi wysokość tego zasiłku? Jak długo należy czekać na przyznanie świadczenia? Przeczytaj ten artykuł i poznaj odpowiedzi nie tylko na powyższe pytania. »

  • a0f2dbcf32ed08ae52d00cd1bdb5df7025a_350x200
    Kto może wystawiać faktury VAT marża?

    Faktura VAT marża jest szczególnym dokumentem, z którym wiążą się odrębne procedury rozliczania podatku VAT. »

Zobacz również

Chcesz wyróżnić swoje ogłoszenie?

Ostatnio czytane

Ostatnio dodane