wtorek, 20 listopada 2018, 17:59

Jak opisać kursy w CV - porady i wskazówki

Odbyte szkolenia mają na celu wsparcie naszej kandydatury. Czy wpisywać wszystkie, nawet najmniej istotne kursy, które odbyliśmy 10 lat temu do CV? Zapoznaj się z naszymi wskazówkami.
Jak opisać kursy w CV - porady i wskazówki

Niektórzy zapominają o tym, że lista kursów nie jest najważniejszą częścią CV. Ma wpłynąć na to, że kandydatura jest bardziej przekonująca. Nie należy zatem wpisywać do CV wszystkich ukończonych szkoleń. Należy wyselekcjonować tylko te, które mają związek z pracą, która nas interesuje. Jeśli rekruter zobaczy, że lista Twoich certyfikatów zajmuje dwie strony A4, na pewno nie będzie dokonywał selekcji, które z nabytych umiejętności okażą się bardziej przydatne.

Pamiętaj o tym, że nie wszystkie szkolenia wydają się tak samo istotne. Kurs online BHP nie będzie robił takiego wrażenia, jak w pełni profesjonalne szkolenia, których ukończenie nie wydaje się formalnością. Dlatego warto postawić na jakość, a nie na ilość. Ponadto nie warto wspominać o starych szkoleniach, które odbyliśmy wiele lat temu.

Jak powinna wyglądać sekcja w CV zawierająca ukończone kursy? Można ją nazwać "Szkolenia" lub "Kursy". Lista szkoleń powinna zawierać trzy bardzo ważne informacje: datę ukończenia, organizację prowadzącą kurs oraz nazwę lub krótką informację, czego dotyczyło szkolenie.

Nie zapominaj o tym, że Twoje kompetencje zawodowe powinny odpowiadać informacjom zawartym w CV. Prędzej czy później wszystko zostanie zweryfikowane, dlatego warto napisać czasami mniej niż umieszczać informacje, które nie do końca mogą mieć swoje potwierdzenie w rzeczywistości.

Potrzebujesz pomocy w napisaniu CV? Na naszej stronie znajdziesz listę ogłoszeń.

fot. pexels.com/energepic.com

Warto przeczytać

  • 8f43b6e72dbe1f2abf7235bdce2239b4722_350x200
    Ile będą zarabiać policjanci w 2019 roku?

    8 listopada 2018 podpisano porozumienie pomiędzy Rządem a przedstawicielami Policji. W wyniku umowy od 1 stycznia 2019 funkcjonariuszy czekają podwyżki wynagrodzeń. Sprawdź, ile policjanci będą zarabiać w nadchodzącym roku. »

  • a2fd2eab716dd86b65156112b9463bcbb99_350x200
    Zasady tworzenia rozdziałów w pracy dyplomowej

    Praca dyplomowa powinna mieć klarowny układ. Jak powinien wyglądać podział na rozdziały? Sprawdź wskazówki, jak stworzyć rozdziały w pracy dyplomowej. »

Zobacz również

Chcesz wyróżnić swoje ogłoszenie?

Ostatnio czytane

Ostatnio dodane