czwartek, 18 października 2018, 12:39

Ile zarabia opiekunka do dziecka?

Jednym z coraz popularniejszych sposobów na dorobienie jest praca niani. Stawki różnią się jednak od województwa i ilości godzin w miesiącu. Sprawdź, ile można zarobić jako opiekunka do dziecka.
Ile zarabia opiekunka do dziecka?

Według raportu na stronie Niania.pl ponad 50% opiekunek do dziecka pracuje na pełny etat. Reszta niań pracuje dorywczo (23%) lub na pół etatu (26%). Statystyczna poiekunka do dziecka ponadto ma prawie 30 lat. Najwięcej rzecz jasna zarabiają nianie w Warszawie. Najmniejsze zarobki godzinowe dotyczą natomiast opiekunek na wschodzie Polski (szczególnie w Białymstoku i na Podkarpaciu).

W tym samym raporcie możemy przeczytać, że średnia stawka opiekunki od 2013 do 2017 wzrosła o 1,72 zł. Nadal jednak jest spora dysproporcja między takimi miastami, jak Warszawa, Wrocław i Kraków a mniejszymi miejscowościami.

Największą grupę opiekunek dla dzieci stanowią kobiety do 25. roku życia. Łatwo wywnioskować, że część tej grupy stanowią studentki. Często nie traktują one tej pracy jako główne zajęcie zarobkowe, lecz jako sposób na dorobienie. Dla osób, dla których praca jako niania nie jest głównym źródłem utrzymania, miesięczne zarobki rzędu 800 zł nie są najgorszym rozwiązaniem. Jeśli jednak praca jako opiekunka do dzieci ma być głównym źródłem utrzymania - 1500 zł to absolutne minimum.

Kolejnym czynnikiem, który wpłynął w ostatnim czasie na stawki godzinowe jest program 500 plus. W większości miast usługi opiekunek do dzieci podrożały. Wynika to z tego, że skoro rodzice otrzymują benefity, to mają większe możliwości finansowe. Luksus zatrudnienia niani zatem być może będzie dotyczy niedługo coraz mniejszej grupy dobrze zarabiających osób.

Jeśli zamierzasz dorobić np. jako opiekunka, sprawdź oferty pracy na zlecenie.

fot. pixabay.com/rawpixel.com

Warto przeczytać

  • 275dacb7105b192a554248063e24e1e216c_350x200
    Kindergeld – wszystko, co powinieneś wiedzieć na ten temat

    Na czym dokładnie polega Kindergeld? Ile wynosi wysokość tego zasiłku? Jak długo należy czekać na przyznanie świadczenia? Przeczytaj ten artykuł i poznaj odpowiedzi nie tylko na powyższe pytania. »

  • a0f2dbcf32ed08ae52d00cd1bdb5df7025a_350x200
    Kto może wystawiać faktury VAT marża?

    Faktura VAT marża jest szczególnym dokumentem, z którym wiążą się odrębne procedury rozliczania podatku VAT. »

Zobacz również

Chcesz wyróżnić swoje ogłoszenie?

Ostatnio czytane

Ostatnio dodane