piątek, 27 listopada 2020, 14:36

Holandia samochodem – o czym warto wiedzieć?

Wybierasz się do pracy do Holandii, ale nie wiesz jaki środek transportu wybrać? Opcji jest sporo: busy z adresu pod adres, kolej, transport lotniczy, własny samochód. Ostatnia z wymienionych posiada wiele zalet, ale warto pamiętać o kilku zasadach.
Praca w Holandii

Wygoda – własnym autem czy busem?

Jest wiele powodów, dla których wybierając się do pracy w Niderlandach warto postawić na własny samochód. Przede wszystkim wygoda. Podróż własnym środkiem lokomocji trwa zazwyczaj o wiele krócej niż np. tzw. busem czyli samochodem należącym do floty międzynarodowego przewoźnika. W dodatku łatwiej zabrać wszystkie rzeczy, które mogą nam się przydać, bo nie mamy odgórnie narzuconej ilości bagażu (poza dopuszczalną masą pojazdu. Nie bez znaczenia, zwłaszcza w dobie koronawirusa jest fakt, że ograniczamy w ten sposób w kontakt z obcymi osobami w czasie podróży. Dodatkowym atutem jest fakt, że jeśli przyjedziemy do pracy swoim pojazdem, to mamy go pod ręką podczas całego pobytu. To bardzo ułatwia życie jeśli chcemy np. zrobić większe zakupy, czy odwiedzić znajomych w innym mieście.

Warto pamiętać o tych zasadach

Jeśli decydujemy się na podróż do Holandii własnym autem jest kilka rzeczy, o których warto pamiętać. Przede wszystkim przed wyjazdem zróbmy gruntowny przegląd naszego pojazdu i usuńmy ewentualne usterki.  Dobrze abyśmy, jeszcze zanim przyjedziemy do Holandii zapoznali się z obowiązującymi tutaj przepisami ruchu drogowego. Mogą się one nieco różnić od tych polskich, a ich znajomość jest bardzo ważna. Pozwoli nam ona jeździć w sposób bezpieczny, ale też może uratować nasze portfele. Dobrze jest pamiętać, że mandaty w Holandii są, zwłaszcza jak na polską kieszeń, bardzo wysokie. Za przekroczenie prędkości o 5 km na godzinę możemy zapłacić ponad 30 euro, jeśli pojedziemy o 30 km/h za szybko kara może wynieść ponad 300, a w niektórych strefach nawet ponad 400 euro. Jako, że Holandia to kraj cyklistów, ścieżki rowerowe są tu dosłownie wszędzie, często krzyżują się z drogami, po których jeżdżą samochody. Nierzadko na takich skrzyżowaniach pierwszeństwo mają rowerzyści dlatego kierowco - miej oczy dookoła głowy!Pamiętajmy, że jeśli przyjeżdżamy do Niderlandów samochodem na okres dłuższy niż 3 miesiące będziemy musieli opłacić tutaj podatek drogowy! Jego wysokość zależy m.in. od masy samochodu oraz rodzaju spalanego paliwa (więcej trzeba zapłacić za diesla). Kierowca, który zostanie przyłapany na uchylaniu się od tego obowiązku będzie musiał zapłacić zaległy podatek oraz nawet kilkaset euro kary.Warto jednak podkreślić, że Holandia jest w opinii polskich kierowców bardzo przyjaznym do jazdy krajem. Pozornie skomplikowane zasady panujące na tutejszych drogach można sobie bardzo szybko przyswoić. A później jazda staje się czystą przyjemnością.Aktualne oferty pracy znajdziesz na HollandContracting.pl

Artykuł Partnera

fot. Pixabay

Warto przeczytać

  • d03810903c54e68f2e29c629bda823d1b2f_350x200
    Jak otrzymać duplikat świadectwa pracy?

    Zgubiłeś swoje świadectwo pracy? Sprawdź, co musisz zrobić, aby otrzymać duplikat tego dokumentu od swojego byłego pracodawcy oraz, na co powinieneś zwrócić uwagę, sprawdzając poprawność wpisanych w nim danych. »

  • c3c4203a3b5928b4e4fcad32fc90299414a_350x200
    Średnie wynagrodzenie Polaków w lutym 2021 roku

    Główny Urząd Statystyczny udostępniła dane dotyczące średniego wynagrodzenia Polaków oraz ich zatrudnienia na luty 2021 roku. Przekonaj się, czy pandemia ma duży wpływ, na to ile średnio zarabiamy. »

Zobacz również

Polecane ogłoszenia

Ostatnio czytane

Ostatnio dodane