Jesteś tutaj:Pracenazlecenie.plAktualnościEtapy odzyskiwania należności

Etapy odzyskiwania należności

  • piątek, 17 listopada 2023, 17:08
Image Description

Jakie etapy odzyskania należności należy wprowadzić? Wyjaśniamy poniże.


Co można zrobić przed egzekucją komorniczą

Prowadzący działalność gospodarczą wiedzą, że prędzej czy później zdarzy kontrahent, który nie zapłaci za produkty lub usługi. Odzyskiwanie należności nie jest łatwe. Najczęściej telefoniczne czy mailowe upomnienia nie skutkują – w najlepszym wypadku słyszymy, że zapłata się opóźnia, w najgorszym firma lub osoba unika kontaktu. W takich wypadkach należy wysłać wezwanie do zapłaty. Jednak nie gwarantuje to odzyskania środków. Ostateczną metodą jest sąd. Po otrzymaniu wyroku lub sądowego nakazu zapłaty możemy już tylko liczyć na egzekucje komornicze. Całą tę drogę począwszy od upomnień i negocjacji a skończywszy na sprawie sądowej można przejść samemu. Jednak o wiele lepszym pomysłem jest zatrudnienie profesjonalnej firmy windykacyjnej. Doświadczeni prawnicy przeprowadzą cały proces szybciej, sprawniej i skuteczniej. Oszczędzanie na firmie windykacyjnej jest oszczędnością pozorną. Tracimy czas, który można poświęcić na prowadzenie własnego biznesu, a przedłużający się okres spłaty należności może zagrozić naszej płynności finansowej.

Kto zajmuje się egzekucjami komorniczymi?

Oczywiście komornik, ale ważne o ile skuteczne będą jego działania. Podpisując umowę z windykacyjną firmą prawniczą, taką jak Fluence.com.pl mamy gwarancję, że wszystkie etapy egzekucji długu zrealizowane zostaną szybko i sprawnie. Fluence.com.pl współpracuje z najlepszymi komornikami i może poszczycić się tym, że egzekucje komornicze kończą się odzyskaniem należności. Każdy klient może zaproponować swojego komornika, ale może również skorzystać z porady. Fluence.com.pl posiada również listę komorników, których z różnych powodów należy unikać. Wspólpracuje i pomaga komornikom wskazując majątek dłużnika. Dzięki temu klient Fluence.com.pl może liczyć na monitorowanie stanu egzekucji i jest powiadamiany o wszystkich krokach.

Jak w praktyce wygląda działanie firmy windykacyjnej?

W ramach usługi zapewnia reprezentację adwokata w całym postępowaniu egzekucyjnym i sporządzenie wniosku egzekucyjnego. Następnie kompletuje niezbędną dokumentację i przekazuje ją komornikowi. Wskazuje środki z których komornik może ściągnąć należność. Egzekucje komornicze mają jeszcze jedną zaletę. Wszczęcie egzekucji przerywa bieg przedawnienia roszczeń. W związku z tym w praktyce można dochodzić należności w okresie o wiele przekraczającym okres przedawnienia. Egzekucje komornicze to nie ostateczność i  nie należy z nimi zwlekać. Każdy opóźnienia w płatnościach oznacza więcej trudności i mniejsze szanse na odzyskanie długu.

Fot. Pexels.com

Artykuł Partnera

Bezpłatne oferty pracy i ogłoszenia lokalne