środa, 31 października 2018, 13:07

Czy łatwo jest zdobyć pracę po technikum?

Decyzję o kontynuowaniu nauki w technikum często wybiera się z powodów praktycznych. Zdobycie tytułu technika może pomóc w zdobyciu pracy. Czy na pewno? Sprawdź,
Czy łatwo jest zdobyć pracę po technikum?

Wiele osób zastanawia się, czy po technikum jesteśmy w stanie znaleźć pracę w zawodzie, do wykonywania którego przuczali się przez cztery lata. Sytuacja jest złożona, ale na pewno wiele zależy od naszego zaangażowania.

Przede wszystkim podstawą jest zdobycie tytułu technika. Jest to postawa i na pewno pomoże w znalezieniu pracy, która nas interesuje. Bez zdanego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe na starcie stoimy już na straconej pozycji, jeśli potencjalny pracodawca będzie miał do wyboru osobę posiadającą tytuł technika.

Ponadto nie warto rezygnować z przystąpienia do egzaminu dojrzałości. Matura otworzy przed nami możliwość rozpoczęcia studiów. Czasami okazuje się, że matura może otworzyć przed nami więcej perspektyw. Jak wyżej wspomnieliśmy, potencjalny pracodawca patrzy na poziom wykształcenia, jeśli ma do wyboru kilka osób z podobnym doświadczeniem.

Oczywiście tytuł tytułowi nie równy. Po technikum weterynaryjnym, czy informatycznym wypadałoby pójśc na studia, jeśli rozważa się karierę w zawodzie, który nas interesuje. Natomiast technik mechanik, czy technik mechatronik mogą z powodzeniem rozpocząć pracę w zawodzie bez studiów. Rzecz jasna na początku zazwyczaj będą otrzymywali dość niskie pensje. Wraz ze zdobywaniem doświadczenia i kończeniem kolejnych kursów, perspektywy będą coraz większe.

Należy pamiętać, że tytuł technika sam w sobie nie robi wielkiego wrażenia, gdyż wiele osób w Polsce ma takie wykształcenie, a pracodawcy zdają sobie sprawę, że nie każda osoba, która zdała egzamin zawodowy będzie miała takie same predyspozycje. Jeśli mamy opowiednią motywację i odrobinę szczęścia, tytuł technika może otworzyć przed nami niezłe perspektywy zawodowe.

Zastanawiasz się, kiedy rozpocząć karierę zawodową? Przeczytaj artykuł na portalu PraceNaZlecenie.pl.

fot. pixabay.com/giovannacco

Warto przeczytać

  • 2a374b0ff7834e6d417673dded4fdfd374b_350x200
    Czasowa zmiana miejsca pracy – czy potrzebny jest aneks?

    Od 14 kwietnia firma nasza rozpoczyna inwestycję i część pracowników na okres 2 miesięcy będzie oddelegowana do naszego magazynu oddalonego o 3 kilometrów, gdzie będą przepakowywać palety z naszymi wyrobami. »

  • b588197497b7292582bf6a72e8affa406e2_350x200
    Jak napisać pracę licencjacką?

    Wszystko, co musisz wiedzieć, o pisaniu pracy licencjackiej. »

Zobacz również

Polecane ogłoszenia

Ostatnio czytane

Ostatnio dodane