środa, 31 października 2018, 13:07

Czy łatwo jest zdobyć pracę po technikum?

Decyzję o kontynuowaniu nauki w technikum często wybiera się z powodów praktycznych. Zdobycie tytułu technika może pomóc w zdobyciu pracy. Czy na pewno? Sprawdź,
Czy łatwo jest zdobyć pracę po technikum?

Wiele osób zastanawia się, czy po technikum jesteśmy w stanie znaleźć pracę w zawodzie, do wykonywania którego przuczali się przez cztery lata. Sytuacja jest złożona, ale na pewno wiele zależy od naszego zaangażowania.

Przede wszystkim podstawą jest zdobycie tytułu technika. Jest to postawa i na pewno pomoże w znalezieniu pracy, która nas interesuje. Bez zdanego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe na starcie stoimy już na straconej pozycji, jeśli potencjalny pracodawca będzie miał do wyboru osobę posiadającą tytuł technika.

Ponadto nie warto rezygnować z przystąpienia do egzaminu dojrzałości. Matura otworzy przed nami możliwość rozpoczęcia studiów. Czasami okazuje się, że matura może otworzyć przed nami więcej perspektyw. Jak wyżej wspomnieliśmy, potencjalny pracodawca patrzy na poziom wykształcenia, jeśli ma do wyboru kilka osób z podobnym doświadczeniem.

Oczywiście tytuł tytułowi nie równy. Po technikum weterynaryjnym, czy informatycznym wypadałoby pójśc na studia, jeśli rozważa się karierę w zawodzie, który nas interesuje. Natomiast technik mechanik, czy technik mechatronik mogą z powodzeniem rozpocząć pracę w zawodzie bez studiów. Rzecz jasna na początku zazwyczaj będą otrzymywali dość niskie pensje. Wraz ze zdobywaniem doświadczenia i kończeniem kolejnych kursów, perspektywy będą coraz większe.

Należy pamiętać, że tytuł technika sam w sobie nie robi wielkiego wrażenia, gdyż wiele osób w Polsce ma takie wykształcenie, a pracodawcy zdają sobie sprawę, że nie każda osoba, która zdała egzamin zawodowy będzie miała takie same predyspozycje. Jeśli mamy opowiednią motywację i odrobinę szczęścia, tytuł technika może otworzyć przed nami niezłe perspektywy zawodowe.

Zastanawiasz się, kiedy rozpocząć karierę zawodową? Przeczytaj artykuł na portalu PraceNaZlecenie.pl.

fot. pixabay.com/giovannacco

Warto przeczytać

  • 2c03347ee10693047c22bd7df142144c146_350x200
    Co warto wiedzieć o pracy opiekunki osób starszych w Niemczech?

    W mediach, jak i w prasie coraz częściej można znaleźć oferty pracy dla opiekunek osób starszych. Większość z nich jednak wiąże się z koniecznością wyjazdu poza granice kraju, co nie zraża potencjalnych zainteresowanych. »

  • 5b905dee53df15c66586da287c09513867b_350x200
    Czym się kierować wybierając biuro tłumaczeń

    Jak dobrze wybrać biuro tłumaczeń, by później nie żałować decyzji? Na co zwrócić szczególną uwagę podczas poszukiwania idealnego biura? Przeczytaj i sprawdź! »

Zobacz również

Chcesz wyróżnić swoje ogłoszenie?

Ostatnio czytane

Ostatnio dodane