piątek, 07 grudnia 2018, 12:30

Częste błędy, jakie popełniamy w pracach dyplomowych

Napisanie pracy dyplomowej to poważne zadanie. Dlatego czasami trudno popełniamy błędy. Sprawdź, które z nich pojawiają się najczęściej.
Częste błędy, jakie popełniamy w pracach dyplomowych

Jednym z dość często pojawiających się błędów jest niekonsekwencja w konstruowaniu przypisów. Powinne one powstawać według jednego, wcześniej określonego wzorca. Nie może być tak, że bibliografia jest niejednolita. Sprawdź nasz artykuł o tym, jak sporządzić bibliografię. Ponadto zobacz, jak stworzyć przypisy do źródeł internetowych. Pomocny może też okazać się artykuł o tym, gdzie szukać bibliografii do pracy licencjackiej.

Kolejny błąd, który można zauważyć w niektóych pracach jest dzielenie się własnymi refleksjami. W pracy dyplomowej nie powinniśmy pisać o własnych przemyśleniach na dany temat. Wiąże się też z tym zasada mówiąca o tym, że praca dyplomowa powinna być napisana w czasie przeszłym i formie bezosobowej. Oczywiście nie należy mylić osobistych refleksji z wnioskami wynikającymi z pracy źródłowej.

Ponadto praca dyplomowa powinna świadczyć o pewnym poziomie studenta, dlatego radzimy unikać prostych, banalnych sformułowań. Nie jest to szkolne wypracowanie. Z drugiej strony zaś należy unikać konstruowania długich i pogmatwanych zdań. Nie świadczy to o naszej erudycji. Raczej może świadczyć o tym, że nie za bardzo rozumiemy tego, o czym piszemy.

Oczywiste jest, że należy wystrzegać się błędów językowych. Nierzadko podczas przeglądania prac dyplomowych można natknąć się na błędy składniowe, logiczne, czy nawet interpunkcyjne i ortograficzne. Nie trzeba chyba dodawać, że tego typu błędy nie świadczą najlepiej o studencie.

Nie wiesz, jak zabrać się do napisania pracy? Może przydadzą Ci się konsultacje podczas pisania pracy dyplomowej? Znajdziesz u nas listę ofert osób, które pomogą Ci podczas pisania pracy.

fot. pexels.com/Breakingpic

Warto przeczytać

Zobacz również

Polecane ogłoszenia

Ostatnio czytane

Ostatnio dodane