piątek, 07 grudnia 2018, 12:30

Częste błędy, jakie popełniamy w pracach dyplomowych

Napisanie pracy dyplomowej to poważne zadanie. Dlatego czasami trudno popełniamy błędy. Sprawdź, które z nich pojawiają się najczęściej.
Częste błędy, jakie popełniamy w pracach dyplomowych

Jednym z dość często pojawiających się błędów jest niekonsekwencja w konstruowaniu przypisów. Powinne one powstawać według jednego, wcześniej określonego wzorca. Nie może być tak, że bibliografia jest niejednolita. Sprawdź nasz artykuł o tym, jak sporządzić bibliografię. Ponadto zobacz, jak stworzyć przypisy do źródeł internetowych. Pomocny może też okazać się artykuł o tym, gdzie szukać bibliografii do pracy licencjackiej.

Kolejny błąd, który można zauważyć w niektóych pracach jest dzielenie się własnymi refleksjami. W pracy dyplomowej nie powinniśmy pisać o własnych przemyśleniach na dany temat. Wiąże się też z tym zasada mówiąca o tym, że praca dyplomowa powinna być napisana w czasie przeszłym i formie bezosobowej. Oczywiście nie należy mylić osobistych refleksji z wnioskami wynikającymi z pracy źródłowej.

Ponadto praca dyplomowa powinna świadczyć o pewnym poziomie studenta, dlatego radzimy unikać prostych, banalnych sformułowań. Nie jest to szkolne wypracowanie. Z drugiej strony zaś należy unikać konstruowania długich i pogmatwanych zdań. Nie świadczy to o naszej erudycji. Raczej może świadczyć o tym, że nie za bardzo rozumiemy tego, o czym piszemy.

Oczywiste jest, że należy wystrzegać się błędów językowych. Nierzadko podczas przeglądania prac dyplomowych można natknąć się na błędy składniowe, logiczne, czy nawet interpunkcyjne i ortograficzne. Nie trzeba chyba dodawać, że tego typu błędy nie świadczą najlepiej o studencie.

Nie wiesz, jak zabrać się do napisania pracy? Może przydadzą Ci się konsultacje podczas pisania pracy dyplomowej? Znajdziesz u nas listę ofert osób, które pomogą Ci podczas pisania pracy.

fot. pexels.com/Breakingpic

Warto przeczytać

  • 7aab3e3e2da55239d5f5eca3e3596868337_350x200
    Praca za granicą wakacje 2019 – jak szukać zatrudnienia?

    Wakacje to intensywny czas dla osób, które chcą podjąć zatrudnienia, szczególnie sezonowego. To zatem idealny moment, aby zastanowić się nad pracą za granicą. Dlaczego to rozwiązanie może być dobrym pomysłem? Korzyści przedstawimy w poniższym artykule. »

  • 6948be13157bd60d7db74772b4cf11e634a_350x200
    Nowoczesne schematy współpracy z podmiotami wspierającymi zamówienia i dostawy

    Zmiany w nowoczesnej gospodarce wpływają również na podmioty gospodarcze. Globalizacja powoduje modyfikację dotychczasowych kanałów dostaw i poszukiwanie innych bardziej elastycznych rozwiązań. »

Zobacz również

Chcesz wyróżnić swoje ogłoszenie?

Ostatnio czytane

Ostatnio dodane