piątek, 12 października 2018, 11:24

Czego nie pisać w CV - sprawdź, jakich rzeczy unikać

Dobrze napisane CV to połowa sukcesu. Dzięki kreatywnemu i ciekawie napisanemu życiorysowi zawodowemu możesz zwrócić na siebie uwagę przyszłego pracodawcy. Pamiętaj jednak, żeby nie przesadzić z pomysłowością.
Czego nie pisać w CV - sprawdź, jakich rzeczy unikać

Dobrze napisane CV to podstawa. Staramy się w jak najlepszy sposób zaprezentować swój życiorys. Warto pamiętać, żeby nie przeładowywać dokumentu niepotrzebnymi informacjami, a także nie zamieszczać rzeczy, które mogą nas zdyskredytować w oczach przyszłego pracodawcy.

Niepotrzebne fakty

Przyszłego pracodawcę nie interesuje miejsce Twojego urodzenia, czy liczba dzieci. Takie informacje, jak np. obywatelstwo są zupełnie zbędne i tylko odwracają uwagę od ważniejszych rzeczy. Jeśli chcesz, żeby Twoje CV było interesujące i czytelne, nie umieszczaj niepotrzebnych faktów o sobie.

Kłamstwa na temat doświadczenia zawodowego

Wydaje się to oczywiste, ale zdarzają się CV, w których znajdują się nieprawdziwe informacje na temat kwalifikacji zawodowych czy doświadczenia. W obecnych czasach takie rzeczy są bardzo łatwe do sprawdzenia. Nawet jeśli podczas przeglądania Twojego życiorysu nikt nie zwróci uwagi na "podkoloryzowane fakty", podczas rozmowy kwalfikacyjnej z pewnością wyda się, że w CV pojawiły się nieprawdziwe informacje.

Literówki

Mało rzeczy tak irytuje osoby przeglądające w CV jak literówki. Świadczy to o tym, że osoba jest niestaranna i w związku z tym niezbyt godna zaufania. Zanim wyślij CV sprawdź dokument trzy razy. Najlepiej jeśli dasz życiorys komuś do przeczytania. Druga osoba jest w stanie zauważyć rzeczy, na które my nie zwracamy uwagę.

Prywatny mail o dziwnej nazwie

Jeśli podajesz swój adres mailowy, pamiętaj, żeby nie przekombinować. Powinien wyglądać oficjalnie. Takie adresy e-mail, jak szalonystefan@domena.pl, czy krejzolka1257@domena.pl nie przedstawiają Cię w najlepszym świetle.

Sprawdź także, czego uniknąć podczas redagowania CV.

fot. pexels.com/Lukas

Warto przeczytać

  • 275dacb7105b192a554248063e24e1e216c_350x200
    Kindergeld – wszystko, co powinieneś wiedzieć na ten temat

    Na czym dokładnie polega Kindergeld? Ile wynosi wysokość tego zasiłku? Jak długo należy czekać na przyznanie świadczenia? Przeczytaj ten artykuł i poznaj odpowiedzi nie tylko na powyższe pytania. »

  • a0f2dbcf32ed08ae52d00cd1bdb5df7025a_350x200
    Kto może wystawiać faktury VAT marża?

    Faktura VAT marża jest szczególnym dokumentem, z którym wiążą się odrębne procedury rozliczania podatku VAT. »

Zobacz również

Chcesz wyróżnić swoje ogłoszenie?

Ostatnio czytane

Ostatnio dodane