piątek, 12 października 2018, 11:24

Czego nie pisać w CV - sprawdź, jakich rzeczy unikać

Dobrze napisane CV to połowa sukcesu. Dzięki kreatywnemu i ciekawie napisanemu życiorysowi zawodowemu możesz zwrócić na siebie uwagę przyszłego pracodawcy. Pamiętaj jednak, żeby nie przesadzić z pomysłowością.
Czego nie pisać w CV - sprawdź, jakich rzeczy unikać

Dobrze napisane CV to podstawa. Staramy się w jak najlepszy sposób zaprezentować swój życiorys. Warto pamiętać, żeby nie przeładowywać dokumentu niepotrzebnymi informacjami, a także nie zamieszczać rzeczy, które mogą nas zdyskredytować w oczach przyszłego pracodawcy.

Niepotrzebne fakty

Przyszłego pracodawcę nie interesuje miejsce Twojego urodzenia, czy liczba dzieci. Takie informacje, jak np. obywatelstwo są zupełnie zbędne i tylko odwracają uwagę od ważniejszych rzeczy. Jeśli chcesz, żeby Twoje CV było interesujące i czytelne, nie umieszczaj niepotrzebnych faktów o sobie.

Kłamstwa na temat doświadczenia zawodowego

Wydaje się to oczywiste, ale zdarzają się CV, w których znajdują się nieprawdziwe informacje na temat kwalifikacji zawodowych czy doświadczenia. W obecnych czasach takie rzeczy są bardzo łatwe do sprawdzenia. Nawet jeśli podczas przeglądania Twojego życiorysu nikt nie zwróci uwagi na "podkoloryzowane fakty", podczas rozmowy kwalfikacyjnej z pewnością wyda się, że w CV pojawiły się nieprawdziwe informacje.

Literówki

Mało rzeczy tak irytuje osoby przeglądające w CV jak literówki. Świadczy to o tym, że osoba jest niestaranna i w związku z tym niezbyt godna zaufania. Zanim wyślij CV sprawdź dokument trzy razy. Najlepiej jeśli dasz życiorys komuś do przeczytania. Druga osoba jest w stanie zauważyć rzeczy, na które my nie zwracamy uwagę.

Prywatny mail o dziwnej nazwie

Jeśli podajesz swój adres mailowy, pamiętaj, żeby nie przekombinować. Powinien wyglądać oficjalnie. Takie adresy e-mail, jak szalonystefan@domena.pl, czy krejzolka1257@domena.pl nie przedstawiają Cię w najlepszym świetle.

Sprawdź także, czego uniknąć podczas redagowania CV.

fot. pexels.com/Lukas

Warto przeczytać

  • c76013a5daed9786a9b659f23417a56460f_350x200
    Rodzaje prac zdalnych, czyli co wybrać

    W czasach dostępu do nowoczesnych technologii coraz więcej osób decyduje się na pracę zdalną. Sprawdź, jakie zawody możesz wykonywać nie wychodząc z domu. »

  • 7be6a10306bbca15b613e13b21ac35f9bc6_350x200
    Szkolenie wstępne BHP - co musisz wiedzieć

    Przed zatrudnieniem nowego pracownika pracodawca zobowiązany jest do wstępnego szkolenia BHP. Sprawdź, co powinieneś wiedzieć na ten temat. »

Zobacz również

Chcesz wyróżnić swoje ogłoszenie?

Ostatnio czytane

Ostatnio dodane