poniedziałek, 28 października 2019, 17:10

Co warto wiedzieć o pracy opiekunki osób starszych w Niemczech?

W mediach, jak i w prasie coraz częściej można znaleźć oferty pracy dla opiekunek osób starszych. Większość z nich jednak wiąże się z koniecznością wyjazdu poza granice kraju, co nie zraża potencjalnych zainteresowanych.
Co warto wiedzieć o pracy opiekunki w Niemczech

Rekompensatą na pewno będzie wysokie wynagrodzenie. Wcześniej należy jednak zapoznać się z warunkami, jakie trzeba spełnić by móc w ten sposób zarabiać.

Dla kogo?

Wbrew pozorom opieka Niemcy nad osobami starszymi nie jest wcale łatwa. Często są to osoby leżące, które wymagają opieki przez całą dobę. Szukając takiej pracy, warto najpierw odpowiedzieć sobie na pytanie, czy jest się w stanie fizycznie podołać takim obowiązkom. Prawo jazdy, praca na podobnym stanowisku, jak i znajomość języków obcych na pewno będzie atutem, choć o pracę może starać się każdy, aczkolwiek z różnym skutkiem.

Praca opiekunki wyłącznie dla kobiet?

Oczywiście, że nie! Mimo iż panuje przekonanie, że tylko kobiety mogą opiekować się osobami starszymi, to panowie również coraz chętniej sięgają po takie zatrudnienie. W tej kwestii nie ma dyskryminacji. Oczywiście zarobki nie są uzależnione od płci.

Gdzie znaleźć najlepsze oferty?

Oferty dotyczących opieki nad osobami starszymi jest wiele. Można ich samodzielnie szukać bądź skorzystać z pomocy agencji Avoria, co na pewno będzie najrozsądniejszym posunięciem. Szukając samodzielnie, tak naprawdę nie wiadomo, na jakie warunki się trafi, nie wiadomo czy wypłata będzie zgodnie z umową, a decydując się na podjęcie współpracy z agencją, można liczyć nie tylko na wsparcie w przypadku problemów, lecz także na dodatkowe kursy językowe w razie potrzeby, jak i pakiet ubezpieczeń, bo praca opiekunki za granicą na pewno będzie trwała kilka tygodni.

Zatrudnienie

Decydując się na pomoc agencji w załatwieniu pracy opiekunki, każda zainteresowana osoba będzie mogła liczyć na otrzymanie umowy zlecenie. Oczywiście zawarta będzie na warunkach obowiązujących w naszym kraju. Umowa będzie sporządzona w polskim języku więc w razie wątpliwości zawsze można ją dokładnie sprawdzić u prawnika. To ile uda się zarobić, zależy już od rodzaju pracy oraz powierzonych obowiązków. Takie kwestie warto wcześniej uzgodnić z agencją. Pieniądze zazwyczaj wypłacane są w złotówkach, choć waluta zależy już od preferencji samej opiekunki.

Praca dla każdego

Szukając pracy tego typu, wiek nie gra roli. Oczywiście osoba, która będzie aplikowała, musi być zdrowa i zdecydowana na taki rodzaj pracy. Praca z osobami starszymi często wymaga nie tylko motywacji, lecz także cierpliwości i zaangażowania. Przed złożeniem oferty lepiej więc dokładnie przeanalizować wszystkie za i przeciw.

Ile trwa wyjazd?

Wszystko uzależnione jest od rodzaju pracy. Opiekunki zazwyczaj wyjeżdżają na jeden miesiąc. Można jednak starać się o wyjazdy dłuższe nawet ośmiotygodniowe. Takie kwestie należy już uzgodnić z wybraną agencją pośredniczącą w załatwianiu pracy. Oczywiście można samodzielnie wybrać interesującą ofertę.

Artykuł Partnera

fot. Pixabay.com

Warto przeczytać

  • 647a9372373f11eb682df26217eb75c74c1_350x200
    Jak znaleźć pracę w Niemczech?

    Jak znaleźć pracę w Niemczech? ⇛ Najpopularniejsze źródła ofert pracy ⇛ Czy do pracy w Niemczech konieczna jest znajomość języka? Zalety pracy. Sprawdź! »

  • 2a374b0ff7834e6d417673dded4fdfd374b_350x200
    Czasowa zmiana miejsca pracy – czy potrzebny jest aneks?

    Od 14 kwietnia firma nasza rozpoczyna inwestycję i część pracowników na okres 2 miesięcy będzie oddelegowana do naszego magazynu oddalonego o 3 kilometrów, gdzie będą przepakowywać palety z naszymi wyrobami. »

Zobacz również

Polecane ogłoszenia

Ostatnio czytane

Ostatnio dodane