poniedziałek, 21 września 2020, 11:44

Bezpieczny wyjazd do pracy za granicę. Zobacz, na co uważać w Holandii

Decyzja o podjęciu pracy w obcym kraju to ogromna życiowa zmiana. Zazwyczaj kuszą nas atrakcyjniejsze niż w Polsce wynagrodzenia, ale dostosowanie się do nowej rzeczywistości może stanowić niemałe wyzwanie.
Holland Contracting

Musimy także uważać, ponieważ nie każda agencja pracy jest uczciwa. Warto zrobić odpowiednie rozpoznanie przed wyjazdem, tak aby uniknąć pułapek i rozczarowania na miejscu. Na co powinniśmy uważać poszukując pracy w Holandii i po czym poznać, czy warto podejmować współpracę z daną agencją? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na temat agencji pracy za granicą. 

Opinie pracowników mogą być sygnałem alarmującym

W dzisiejszych czasach odnalezienie odpowiednich informacji jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Wykorzystaj udogodnienia współczesnej technologii i poszukaj w internecie stron, na których znajdziesz opinie o swoim przyszłym pracodawcy. Jeśli w rzeczywistości warunki pracy są inne niż obiecywane w umowie lub występują problemy z terminowym wynagrodzeniem, to z pewnością dowiesz się o tym dzięki opiniom oszukanych pracowników. Oczywiście należy pamiętać o tym, że nie każda informacja zamieszczona w internecie jest wiarygodna, ale duża ilość negatywnych opinii jest sygnałem alarmującym, którego nie warto lekceważyć.

Nie podpisuj umowy bez czytania

Nigdy nie ufaj na słowo w informacje i obietnice agencji przedstawiane podczas rozmowy, ponieważ niektóre z nich wykorzystują naiwność pracowników. Unikaj niepotrzebnych problemów i czytaj dokładnie umowę, zanim złożysz pod nią swój podpis i nieświadomie wyrazisz zgodę na pracowanie na innych zasadach niż pierwotnie deklarowane przez agencję.Poprawna umowa powinna być sporządzona w dwóch językach: polskim oraz holenderskim i jasno określać warunki zakwaterowania, ilość godzin pracy oraz wysokość otrzymywanego wynagrodzenia. Pośpiech jest złym doradcą. Warto dokładnie przeczytać umowę i sprawdzić czy wszystkie warunki nam odpowiadają.

Szukasz  zatrudnienia w Holandii? Zwróć się do Holland Contracting.

Unikaj firm, których nie ma w bazach

Nie mniej ważne od uważnego czytania umów jest sprawdzenie, czy firma jest zarejestrowana w odpowiednich bazach. Na rynku nie brakuje pseudo-agencji, których głównym celem jest wyłudzenie pieniędzy, a więc wpis do bazy stanowi to potwierdzenie tego, że firma rzeczywiście jest rzetelna. Wszędzie może się trafić rozczarowany pracownik, ale wybieranie wielkich firm, które zatrudniają tysiące ludzi, zazwyczaj daje gwarancję pracy na dobrych warunkach.

Artykuł Partnera

fot. Pixabay.com

Warto przeczytać

  • cdeccb6ae8ab1692c6e6d07e1a82bb812b7_350x200
    Pożyczki od 18 lat - ranking najlepszych ofert

    Pożyczki od 18 lat są dostępne zarówno w ofertach polskich banków, jak też firm pozabankowych. »

  • 27a3544d33af0cebfe9e718cc3bf81c4b6d_350x200
    Holandia samochodem – o czym warto wiedzieć?

    Wybierasz się do pracy do Holandii, ale nie wiesz jaki środek transportu wybrać? Opcji jest sporo: busy z adresu pod adres, kolej, transport lotniczy, własny samochód. Ostatnia z wymienionych posiada wiele zalet, ale warto pamiętać o kilku zasadach. »

Zobacz również

Polecane ogłoszenia

Ostatnio czytane

Ostatnio dodane