Jesteś tutaj:Pracenazlecenie.plAktualnościAgencja HR - o czym warto pamiętać?

Agencja HR - o czym warto pamiętać?

  • poniedziałek, 03 stycznia 2022, 18:04
Image Description

Firma, której zależy na odniesieniu sukcesu na rynku, musi zadbać o stworzenie silnego i stabilnego zaplecza pracowniczego, a także umiejętne nim zarządzanie.


Jest to spore wyzwanie, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy rynek pracy przeżywa przesyt, a jednocześnie nie oferuje zbyt ciekawego wyboru specjalistów, zwłaszcza z niszowych branż. Znalezienie wśród miliona chętnych kandydatów odpowiedniego pracownika i zatrzymanie go w swoim zespole na stałe niemal graniczy z cudem. Na szczęście pomocą w tym zakresie mogą nam służyć agencje HR. Przed nawiązaniem współpracy z taką agencją pamiętajmy jednak, aby dobrze przemyśleć jej wybór.

Na co zwrócić uwagę wybierając agencję HR?

Agencja HR jak Saleshr.pl , której powierzymy zadanie wyszukania i pozyskania dla nas najlepszych kandydatów z  rynku pracy, powinna być profesjonalną firmą zatrudniającą ekspertów w tej dziedzinie. Warto więc przyjrzeć się nie tylko jej ofercie i cennikowi, ale też kompetencjom. Renomowane agencje zawsze udostępniają na swoich stronach informacje o nawiązanych współpracach i osiągniętych sukcesach, a także zamieszczają referencje wystawione przez najważniejszych z dotychczasowych zleceniodawców. Wiele z nich upublicznia też informacje o kwalifikacjach zatrudnianych przez siebie ekspertów, ich dyplomach i wyróżnieniach. Na tej podstawie możemy łatwo ocenić poziom ich profesjonalizmu. Pamiętajmy tylko, aby wszystkie te informacje weryfikować.

Gdzie szukać dobrej agencji HR?

Dziś, kiedy każda profesjonalna firma ma własną stronę internetową, dobrą agencję HR najłatwiej znaleźć w sieci. Jest to o tyle wygodne rozwiązanie, że pozwala nie tylko na łatwy dostęp do szczegółowych informacji dotyczących oferty i kompetencji takiej agencji, ale też opinii użytkowników, którzy mieli okazję z nią współpracować. Jeśli dana agencja HR ma na swoim koncie mniejsze lub większe porażki z pewnością nie dowiemy się tego z jej strony internetowej, ale od czego są fora, blogi i media społecznościowe? Możemy też oczywiście skorzystać z polecenia i wybrać odpowiednią dla siebie agencję HR na podstawie rekomendacji znajomych, ale nawet wtedy, warto przeprowadzić research w internecie.

Fot. Pixabay.com

Artykuł Partnera

 

Bezpłatne oferty pracy i ogłoszenia lokalne