czwartek, 08 listopada 2018, 15:42

12 listopada dniem wolnym od pracy i handlu

Już postanowione! 12 listopada będzie obowiązywały zasady ograniczające handel w niedziele i święta. Z czym się to wiąże? Przeczytaj artykuł!
12 listopada dniem wolnym od pracy i handlu

Ważną informacją jest to, że przegłosowano jedną z poprawek, która skreśla postanowienie o tym, że 12 listopada nie będą obowiązywać zasady ograniczające handel. W związku z tym za ladą pracować mogą tylko pracodawcy ew. ich rodzina.

Informacja o tym, że 12 listopada będzie dniem wolnym o handlu wzbudziła spore emocje. Przede wszystkim dyskusje wzbudziło to, że informacja została potwierdzona dopiero 7 listopada, czyli pięć dni przed wolnym poniedziałkiem. W związku z tym pracodawcy mogą mieć problem z dopasowaniem się do nagłej zmiany. Zwłaszcza, że grafik ustala się z pewnym wyprzedzeniem. Zmiany zatem trzeba będzie przeprowadzić w tempie ekspresowym. Zwłaszcza w przypadku miejsc, gdzie panuje system zmianowy.

Kontrowersje wzbudza to, że według Kodeksu Pracy pracownik powinien znać swój grafik do tygodnia przed rozpoczęciem miesiąca. Natomiast zanim poprawka nie została przegłosowana nie było wiadomo, w jaki sposób dostosować się do nadchodzących zmian, gdyż informacja o ustaleniu 12 listopada dniem wolnym od handlu nie została jeszcze potwierdzona i czekaliśmy na przegłosowanie poprawek.

Ciekawa sytuacja dotyczy lekarzy. W związku z tym, że 12 listopada ma być dniem ustawowo wolnym, lekarze powinni otrzymać dodatkowe wynagrodzenie. Problemy też być może będą miały urzędy, a także sądy. Jak sytuacja zostanie rozwiązana? Zapewne dowiemy się w najbliższym czasie.

Przeglądasz ogłoszenia o pracę? Szukasz czegoś nowego? Sprawdź, co mamy do zaoferowania na stronie PraceNaZlecenie.pl.

fot. pexels.com/Kaboompics .com

Warto przeczytać

  • a0f2dbcf32ed08ae52d00cd1bdb5df7025a_350x200
    Kto może wystawiać faktury VAT marża?

    Faktura VAT marża jest szczególnym dokumentem, z którym wiążą się odrębne procedury rozliczania podatku VAT. »

  • 5b298e028b7cde8308a6b25f80d33acdec1_350x200
    Czym się różnią umiejętności twarde i miękkie?

    Na kompetencje miękkie w CV zwracają w coraz większym stopniu uwagę przyszli pracodawcy. Czym właściwie charakteryzują się jednak umiejętności miękkie i czym różnią się od umiejętności twardych? »

Zobacz również

Chcesz wyróżnić swoje ogłoszenie?

Ostatnio czytane

Ostatnio dodane