czwartek, 08 listopada 2018, 15:42

12 listopada dniem wolnym od pracy i handlu

Już postanowione! 12 listopada będzie obowiązywały zasady ograniczające handel w niedziele i święta. Z czym się to wiąże? Przeczytaj artykuł!
12 listopada dniem wolnym od pracy i handlu

Ważną informacją jest to, że przegłosowano jedną z poprawek, która skreśla postanowienie o tym, że 12 listopada nie będą obowiązywać zasady ograniczające handel. W związku z tym za ladą pracować mogą tylko pracodawcy ew. ich rodzina.

Informacja o tym, że 12 listopada będzie dniem wolnym o handlu wzbudziła spore emocje. Przede wszystkim dyskusje wzbudziło to, że informacja została potwierdzona dopiero 7 listopada, czyli pięć dni przed wolnym poniedziałkiem. W związku z tym pracodawcy mogą mieć problem z dopasowaniem się do nagłej zmiany. Zwłaszcza, że grafik ustala się z pewnym wyprzedzeniem. Zmiany zatem trzeba będzie przeprowadzić w tempie ekspresowym. Zwłaszcza w przypadku miejsc, gdzie panuje system zmianowy.

Kontrowersje wzbudza to, że według Kodeksu Pracy pracownik powinien znać swój grafik do tygodnia przed rozpoczęciem miesiąca. Natomiast zanim poprawka nie została przegłosowana nie było wiadomo, w jaki sposób dostosować się do nadchodzących zmian, gdyż informacja o ustaleniu 12 listopada dniem wolnym od handlu nie została jeszcze potwierdzona i czekaliśmy na przegłosowanie poprawek.

Ciekawa sytuacja dotyczy lekarzy. W związku z tym, że 12 listopada ma być dniem ustawowo wolnym, lekarze powinni otrzymać dodatkowe wynagrodzenie. Problemy też być może będą miały urzędy, a także sądy. Jak sytuacja zostanie rozwiązana? Zapewne dowiemy się w najbliższym czasie.

Przeglądasz ogłoszenia o pracę? Szukasz czegoś nowego? Sprawdź, co mamy do zaoferowania na stronie PraceNaZlecenie.pl.

fot. pexels.com/Kaboompics .com

Warto przeczytać

  • 53cda6bf9e7416260cb1a16b73c6c9e8a94_350x200
    Zalety pracy zmianowej

    Zmianowy tryb pracy wiąże się z pewnymi uniedogodnieniami. Praca zmianowa ma też także trochę plusów. Sprawdź zalety systemu pracy zmianowej. »

  • b00beba21b308c2679023e68f7fa4617b9f_350x200
    Ile wyniesie płaca minimalna w 2019?

    Wiemy, jakie będzie minimalne wynagrodzenie i stawka godzinowa w zbliżającym się roku. Sprawdź, ile będzie wynosiła minimalna pensja w 2019. »

Zobacz również

Chcesz wyróżnić swoje ogłoszenie?

Ostatnio czytane

Ostatnio dodane