wtorek, 27 grudnia 2016, 19:20

Jak zwiększyć szanse zdobycia pracy w IT?

Praca w IT to marzenie wielu z nas. Programowanie jest świetnie rozwijającą się branżą. Stałe zatrudnienie, możliwość pracy w każdym miejscu na świecie, realne perspektywy awansu. Jak zostać programistą?
Jak zwiększyć szanse zdobycia pracy w IT?

Studia? Niekoniecznie!
Jeśli chcesz zostać programistą, możesz pójść na studia. Takie rozwiązanie ma jednak wiele minusów. Musisz wiedzieć, że na uczelni wyższej będziesz pochłaniał sporo wiedzy. Wiele z zajęć okaże się nieprzydatnych w praktyce. Ponadto zwykle studiowanie oznacza ponoszenie dużych kosztów. Bardzo często zdobycie dyplomu uniwersyteckiego wiąże się z wynajmowaniem mieszkania, opłacaniem drogich egzaminów oraz pomocy naukowych. Tego typu wydatki to duży koszt dla młodej osoby. Jeżeli chcesz studiować informatykę tylko po to, żeby zostać programistą, lepiej się zastanów. Może się okazać, że zdecydowanie bardziej korzystne okaże się nauczenie programowania za pomocą alternatywnych ścieżek kształcenia.

Kursy online – czy warto w nie inwestować?
Popularnym i skutecznym sposobem nauki programowania jest korzystanie z kursów online. Pozwalają one w szybki i przyjemny sposób zgłębić tajniki zawodu. Co warte odnotowania, tego typu nauka nie jest droga. W porównaniu do kosztów związanych z wynajmowaniem mieszkania lub dojazdami na uczelnię, kursy wypadają bardzo korzystnie. Kolejnym plusem takiego sposobu nauki jest możliwość powtarzania materiału oraz przyswajania go w swoim tempie. Możesz uczyć się w zaciszu swojego pokoju, bez pośpiechu. Początkowo programowanie wydaje się nieco skomplikowane, jednakże po czasie pewne umiejętności stają się automatyczne. Do wprawy trzeba jednak dochodzić powoli i bez presji.

O czym warto pamiętać przed wyborem kursu?
Jeśli zdecydujesz się na naukę online, pamiętaj o kilku kwestiach. Zwróć uwagę przede wszystkim na jakość poradników i tutoriali. Najlepsze są te, które w przystępny i obrazowy sposób tłumaczą pewne kwestie. Etapy nauki powinny być dopasowane do etapu zaawansowania. Na początku nie możesz czuć się przytłoczony nauką, ponieważ szybko się zniechęcisz. Dobry kurs kładzie nacisk na praktykę. Im więcej praktyki, tym lepiej dla ciebie. Ponadto pamiętaj koniecznie o tym, by sprawdzić, czy będziesz mieć dostęp do mentorów. To niezwykle istotne! Bez porady nauczyciela niekiedy nie uda ci się zrobić postępów. Ponadto możesz szybko przyzwyczaić się do błędnych rozwiązań, które później trudno będzie wyplenić. Lepiej uniknąć sytuacji, gdy niechcący wprowadzisz w swoją praktykę złe nawyki.

Czy warto zostać programistą?
Programowanie to bardzo opłacalna działka. Warto zauważyć, że pracodawcy zgłaszają się z ofertami zatrudnienia do studentów drugiego lub trzeciego roku! Na rynku ciągle jest za mało programistów. A branża ciągle się rozwija. Właśnie z tego powodu warto uczyć się programowania. Możesz mieć prawie stuprocentową pewność, że bez większych problemów znajdziesz dobrze płatną pracę, którą będziesz mógł wykonywać bez stresu. Język programowania jest uniwersalny. Oznacza to, że zatrudnienia można szukać także za granicą.

Autor artykułu
Kodilla bootcamp programistyczny - nauka programowania przez internet!

Źródło: ip

Warto przeczytać

 • 8d91908801b9bf953378e772e9f6a61de2d_350x200
  Kończysz studia? Pomyśl o własnym biznesie i sprawdź, gdzie nabywać waluty

  Współcześnie ukończenie studiów nie gwarantuje już otrzymania dobrze płatnej pracy. Absolwenci uczelni wyższych, którzy – poza wiedzą – zadbali również o zdobycie doświadczenia, z powodzeniem mogą założyć własną działalność gospodarczą. »

 • cd2e197411731ed0afbcf6cb327e0e0770a_350x200
  Terminy rekrutacji na studia 2017

  Matura już za nami, więc nadszedł czas, aby poważnie zastanowić, się i podjąć decyzję, na jakiej uczelni, kierunku i specjalności chcemy zacząć studia. Warto przed pojęciem decyzji zajrzeć w harmonogram rekrutacji uniwersytetów, szkół czy politechnik. »

Zobacz również

 • Aktualności 04b745d46351f1d0c8994c8f04679bc958c_350x200

  Jak szukać pracy za granicą?

 • Aktualności 818ab661d2033befdc4f66dfc6a01d98598_350x200

  Jak uniknąć plagiatu?

 • Aktualności 5332c86d749f427b89d56da943038f31fb0_350x200

  Wybrane rodzaje tłumaczeń

Chcesz wyróżnić swoje ogłoszenie?

Ostatnio czytane

Ostatnio dodane