wtorek, 27 grudnia 2016, 19:20

Jak zwiększyć szanse zdobycia pracy w IT?

Praca w IT to marzenie wielu z nas. Programowanie jest świetnie rozwijającą się branżą. Stałe zatrudnienie, możliwość pracy w każdym miejscu na świecie, realne perspektywy awansu. Jak zostać programistą?
Jak zwiększyć szanse zdobycia pracy w IT?

Studia? Niekoniecznie!
Jeśli chcesz zostać programistą, możesz pójść na studia. Takie rozwiązanie ma jednak wiele minusów. Musisz wiedzieć, że na uczelni wyższej będziesz pochłaniał sporo wiedzy. Wiele z zajęć okaże się nieprzydatnych w praktyce. Ponadto zwykle studiowanie oznacza ponoszenie dużych kosztów. Bardzo często zdobycie dyplomu uniwersyteckiego wiąże się z wynajmowaniem mieszkania, opłacaniem drogich egzaminów oraz pomocy naukowych. Tego typu wydatki to duży koszt dla młodej osoby. Jeżeli chcesz studiować informatykę tylko po to, żeby zostać programistą, lepiej się zastanów. Może się okazać, że zdecydowanie bardziej korzystne okaże się nauczenie programowania za pomocą alternatywnych ścieżek kształcenia.

Kursy online – czy warto w nie inwestować?
Popularnym i skutecznym sposobem nauki programowania jest korzystanie z kursów online. Pozwalają one w szybki i przyjemny sposób zgłębić tajniki zawodu. Co warte odnotowania, tego typu nauka nie jest droga. W porównaniu do kosztów związanych z wynajmowaniem mieszkania lub dojazdami na uczelnię, kursy wypadają bardzo korzystnie. Kolejnym plusem takiego sposobu nauki jest możliwość powtarzania materiału oraz przyswajania go w swoim tempie. Możesz uczyć się w zaciszu swojego pokoju, bez pośpiechu. Początkowo programowanie wydaje się nieco skomplikowane, jednakże po czasie pewne umiejętności stają się automatyczne. Do wprawy trzeba jednak dochodzić powoli i bez presji.

O czym warto pamiętać przed wyborem kursu?
Jeśli zdecydujesz się na naukę online, pamiętaj o kilku kwestiach. Zwróć uwagę przede wszystkim na jakość poradników i tutoriali. Najlepsze są te, które w przystępny i obrazowy sposób tłumaczą pewne kwestie. Etapy nauki powinny być dopasowane do etapu zaawansowania. Na początku nie możesz czuć się przytłoczony nauką, ponieważ szybko się zniechęcisz. Dobry kurs kładzie nacisk na praktykę. Im więcej praktyki, tym lepiej dla ciebie. Ponadto pamiętaj koniecznie o tym, by sprawdzić, czy będziesz mieć dostęp do mentorów. To niezwykle istotne! Bez porady nauczyciela niekiedy nie uda ci się zrobić postępów. Ponadto możesz szybko przyzwyczaić się do błędnych rozwiązań, które później trudno będzie wyplenić. Lepiej uniknąć sytuacji, gdy niechcący wprowadzisz w swoją praktykę złe nawyki.

Czy warto zostać programistą?
Programowanie to bardzo opłacalna działka. Warto zauważyć, że pracodawcy zgłaszają się z ofertami zatrudnienia do studentów drugiego lub trzeciego roku! Na rynku ciągle jest za mało programistów. A branża ciągle się rozwija. Właśnie z tego powodu warto uczyć się programowania. Możesz mieć prawie stuprocentową pewność, że bez większych problemów znajdziesz dobrze płatną pracę, którą będziesz mógł wykonywać bez stresu. Język programowania jest uniwersalny. Oznacza to, że zatrudnienia można szukać także za granicą.

Autor artykułu
Kodilla bootcamp programistyczny - nauka programowania przez internet!

Źródło: ip

Warto przeczytać

  • d5f0d4f89d6fb36502dba21565b3134b820_350x200
    6 kroków do dobrych zleceń graficznych

    Masz talent graficzny? To świetnie – wielkie gratulacje! Jednak jeśli nie zamierzasz na tym poprzestać, chcesz rozwinąć skrzydła i zacząć zarabiać na swoich umiejętnościach, ten artykuł może Ci się spodobać. »

  • d1f98dc6fe82764f15d7681d5e65722123a_350x200
    Jakie umiejętności powinien mieć copywriter?

    Dobry copywriter powinien mieć wiele cech pozwalających na tworzenie odpowiednich treści. Pisanie pod jakąkolwiek postacią wymaga nie tylko kreatywności, ale również konkretnych umiejętności, co zazwyczaj jest wynikiem długoletniego doświadczenia. »

Zobacz również

Chcesz wyróżnić swoje ogłoszenie?

Ostatnio czytane

Ostatnio dodane