piątek, 12 kwietnia 2019, 16:16

Jakie cechy powinna mieć kasa fiskalna?

Aspektu dotyczącego wyboru urządzeń z tej kategorii nie można traktować po macoszemu. Obecnie coraz więcej firm musi korzystać z kas fiskalnych. Jak jednak wybrać dobry sprzęt?
Kasa fiskalna

Gdzie kupować kasy fiskalne?

Najlepiej decydować się na kasy fiskalne, które można kupić od zaufanego sprzedawcy. W tym celu można wejść na przykład na stronę https://www.escsa.pl. Jakie aspekty wziąć zaś pod uwagę wybierając kasę fiskalną? Przede wszystkim sprzęt musi być dopasowany do wymagań konkretnego przedsiębiorstwa. Na rynku znajdują się elementy przeznaczone dla małych instytucji, średnich, a także stosunkowo dużych. Kasa fiskalna nie tylko powinna być wybierana właśnie pod tym kątem. Trzeba zwrócić też uwagę na solidne wykonanie, które zagwarantuje dużą odporność i udaną inwestycję na długie lata. Warto także zwrócić uwagę na to, aby urządzenia z tej kategorii były stosunkowo proste do obsługi (duży wyświetlacz w tym pomaga). Oczywiście, na samym początku trzeba przyzwyczaić się do nowego sprzętu. Druga strona medalu jest taka, że wykonanie tego zadania nie powinno zajmować zbyt wiele czasu.

Jak wybrać kasę fiskalną?

Dobrze jest też zwrócić uwagę na niektóre funkcje urządzeń z tej grupy. Nowoczesny sprzęt gwarantuje, że praca będzie szybka i wydajna. Warto uwzględnić wyposażenie w port USB host. Znacznie ułatwia to pracę, a także pozwala na automatyczną obsługę kodów kreskowych. Ważnym parametrem jest szybki mechanizm drukujący, a także łatwa wymiana papieru. Interesuje Was tradycyjny wydruk paragonu typu pozycja po pozycji? Chcecie też również skorzystać z wydruku blokowego? Dobrej jakości kasa fiskalna umożliwia skorzystanie z obu tych wariantów. Profesjonalny sprzęt posiada dużo klawiszy skrótów. Dzięki temu można je przypisać do najczęściej wykonywanych operacji sprzedażowych.

Profesjonalne urządzenia z tej kategorii powinny być również bardzo kompatybilne. Chodzi o to, aby mogły współpracować z innymi sprzętami. Są to na przykład terminale płatnicze itd. Na co jeszcze zwrócić swoją uwagę? Bez wątpienia bardzo ważnym aspektem jest liczba towarów, które mogą być przypisane do konkretnej kasy fiskalnej. Ważne jest zatem, aby elementy tego typu były dopasowane do wymagań danej placówki. Trzeba też zwrócić uwagę, jak dużo stawek PTU obsługuje konkretny sprzęt. Na rynku znajdują się kasy fiskalne, które różnią się między sobą także liczbą grup towarowych, liczbą kasjerów (którzy mogą obsługiwać konkretne urządzenia), mechanizmami drukującymi czy rodzajem klawiatury. Do wyboru są bowiem elementy z klawiaturami mechanicznymi, czy silikonowymi (z podświetleniem).


Artykuł Partnera

fot. materiały prasowe Posnet.com.pl

Warto przeczytać

  • 7aab3e3e2da55239d5f5eca3e3596868337_350x200
    Praca za granicą wakacje 2019 – jak szukać zatrudnienia?

    Wakacje to intensywny czas dla osób, które chcą podjąć zatrudnienia, szczególnie sezonowego. To zatem idealny moment, aby zastanowić się nad pracą za granicą. Dlaczego to rozwiązanie może być dobrym pomysłem? Korzyści przedstawimy w poniższym artykule. »

  • 6948be13157bd60d7db74772b4cf11e634a_350x200
    Nowoczesne schematy współpracy z podmiotami wspierającymi zamówienia i dostawy

    Zmiany w nowoczesnej gospodarce wpływają również na podmioty gospodarcze. Globalizacja powoduje modyfikację dotychczasowych kanałów dostaw i poszukiwanie innych bardziej elastycznych rozwiązań. »

Zobacz również

Chcesz wyróżnić swoje ogłoszenie?

Ostatnio czytane

Ostatnio dodane