czwartek, 08 grudnia 2016, 11:01

Wybór odpowiedniego adwokata – poradnik

Niestety, w życiu wielu osób przytrafia się moment, w którym konieczna jest pomoc ze strony adwokata. Na rynku można odnaleźć wielu wykwalifikowanych przedstawicieli tego zawodu, w związku z czym wybór tego najlepszego często przysparza nie lada problemów.
Wybór odpowiedniego adwokata – poradnik

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że warto starannie przeanalizować zarówno dostępne opcje, jak i swoje oczekiwania oraz możliwości finansowe.

Najważniejszą kwestią jest zaufanie – jeśli dany adwokat nie spełnia tego warunku i nie budzi zaufania potencjalnych klientów, może on okazać się kiepskim wyborem. Ponadto, dobrze jest wybrać taką osobę, która chętnie współpracuje z klientami, godząc się na optymalizację działań pod ich kątem. Nie ma sensu inwestować w prawnika zainteresowanego wyłącznie własnym interesem. To klient w tej relacji jest najistotniejszy, choć, rzecz jasna, prawnik ma obowiązek doradzać i sugerować odpowiednie rozwiązania.

Dobry prawnik to taki, który cieszy się dobrą opinią i zaufaniem społeczeństwa
Wydaje się, że często najbardziej słusznym sposobem na odnalezienie właściwego adwokata jest zasięgnięcie opinii wśród znajomych. Może się okazać, że bliscy znają kogoś godnego polecenia. Nawet jeśli potencjalny klient zrezygnuje z usług świadczonych przez akurat tego prawnika, to ma szansę zorientować się w realiach rynku oraz cenach. Nie bez znaczenia jest przecież czynnik ekonomiczny.

Dość sporna pozostaje kwestia doświadczenia – zdaniem niektórych osób dobry adwokat to taki, który ma za sobą wieloletnią praktykę w zawodzie i nie straszne mu żadne sytuacje, bowiem większość z nich po prostu przeżył na własnej skórze. Warto mieć jednak świadomość, że młodzi, pozornie niedoświadczeni adwokaci często wyróżniają się niebywałym zaangażowaniem i priorytetowym podejściem do nawet najdrobniejszych zleceń. Poza tym, wielu starszych prawników i tak zleca część zadań aplikantom, czego nie robią ich młodsi koledzy po fachu.

Drogi specjalista – gwarancja sukcesu czy może niekoniecznie?
Trzeba pamiętać, że nierzadko istotne jest pierwsze wrażenie, jakie sprawia konkretny adwokat. Dlatego właśnie zaleca się bezpośrednią wizytę w jego biurze, weryfikując przy okazji stosunek do potencjalnego klienta oraz komunikatywność. Ponadto, należy zdawać sobie sprawę z jednej ważnej kwestii – dobry adwokat to specjalista w swojej dziedzinie. W swojej i tylko w swojej. Co to oznacza? Wielu osobom może się wydawać, że każdy adwokat to ekspert we wszystkich istniejących dziedzinach prawa. Nic bardziej mylnego, bowiem współpraca z prawnikiem to sytuacja dość analogiczna do wizyty u lekarza. Dostrzeżenie problemów ze wzrokiem nie skutkuje przecież konsultacją z ginekologiem, prawda?

Jak wspomniano wcześniej, wiele osób ogromną wagę przywiązuję do aspektu ekonomicznego i, niestety, zazwyczaj dobry adwokat jest po prostu stosunkowo drogi. Jeśli sprawa jest istotna, nie należy oszczędzać na usłudze prawnej, bowiem może odbijać się to czkawką przez długi czas. Tym bardziej, że korzystanie z usług adwokata do najczęściej jednorazowy wydatek i nie powinno się ryzykować przegrania sprawy.

Za cenne wskazówki dziękujemy redakcji Adwokacki-Światek.pl .

Źródło: ip

Warto przeczytać

  • 17bf78e571c36095d96f84114ce2cc60c0e_350x200
    Czy franczyza jest dobrym pomysłem na biznes?

    Na danym etapie naszego życia, jakim jest wytypowanie ścieżki zawodowej, zastanawiamy się czy nie lepiej byłoby pracować na własną rękę. »

  • 6c957c249c35d35f01bb33792294af66ab1_350x200
    Jak samodzielnie otworzyć sklep internetowy - wybór oprogramowania

    Założenie własnego sklepu internetowego nie musi być wcale drogie czy trudne. W wielu przypadkach można to zrobić samodzielnie, nawet jeśli nie mamy wiedzy programistycznej. W artykule przyjrzymy się jakie są opcje jeśli chodzi o oprogramowanie sklepów. »

Zobacz również

Chcesz wyróżnić swoje ogłoszenie?

Ostatnio czytane

Ostatnio dodane