środa, 24 maja 2017, 16:56

Terminy rekrutacji na studia 2017

Matura już za nami, więc nadszedł czas, aby poważnie zastanowić, się i podjąć decyzję, na jakiej uczelni, kierunku i specjalności chcemy zacząć studia. Warto przed pojęciem decyzji zajrzeć w harmonogram rekrutacji uniwersytetów, szkół czy politechnik.
Wymagania uczelni

Niektóre ze szkół rekrutacje zaczynają już w kwietniu i maju. Głównie ze względu na osoby, które zdawały maturę wcześniej, i mogą już dokonać pełnego procesu rejestracji. Tak samo sprawa wygląda w przypadku studentów, którzy mieli zakończenie studiów lub obronę pracy dyplomowej na początku tego roku. W przypadku tegorocznych maturzystów, część z nich również może już teraz zapisać się na wybrany kierunek, a nawet wnieść opłatę rekrutacyjną – w przypadku uczelni, w których o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń, to może wystarczyć, aby stać się studentem.

W większości przypadków decydujące o rekrutacji są wyniki matur. To ich wpisanie i uzupełnienie formularzy (a także opłata wpisowa) decydują o naszym być albo nie być na danym kierunku. Wyniki matur dostępne są zazwyczaj w ostatnich dniach czerwca, dlatego maturzyści mają jeszcze trochę czasu na zastanowienie.


Należy jednak pamiętać o tym, że każda uczelnia ma swój własny harmonogram rekrutacji, którego nieprzestrzeganie może zablokować możliwość zapisów. Informacji o poszczególnych terminach, formalnościach, wymaganych dokumentach i progach punktowych szukaj na stronie internetowej uczelni, która cię interesuje.

Warto przeczytać

  • 8d91908801b9bf953378e772e9f6a61de2d_350x200
    Kończysz studia? Pomyśl o własnym biznesie i sprawdź, gdzie nabywać waluty

    Współcześnie ukończenie studiów nie gwarantuje już otrzymania dobrze płatnej pracy. Absolwenci uczelni wyższych, którzy – poza wiedzą – zadbali również o zdobycie doświadczenia, z powodzeniem mogą założyć własną działalność gospodarczą. »

  • 04b745d46351f1d0c8994c8f04679bc958c_350x200
    Jak szukać pracy za granicą?

    Wielu Polaków decyduje się na pracę za granicą, na przykład we Francji. Zachęcają ich do tego korzystne warunki oraz możliwość mieszkania w innym kraju, poznania jego kultury. Warto wiedzieć, jak szukać ofert. »

Zobacz również

Chcesz wyróżnić swoje ogłoszenie?

Ostatnio czytane

Ostatnio dodane