środa, 24 maja 2017, 16:56

Terminy rekrutacji na studia 2017

Matura już za nami, więc nadszedł czas, aby poważnie zastanowić, się i podjąć decyzję, na jakiej uczelni, kierunku i specjalności chcemy zacząć studia. Warto przed pojęciem decyzji zajrzeć w harmonogram rekrutacji uniwersytetów, szkół czy politechnik.
Wymagania uczelni

Niektóre ze szkół rekrutacje zaczynają już w kwietniu i maju. Głównie ze względu na osoby, które zdawały maturę wcześniej, i mogą już dokonać pełnego procesu rejestracji. Tak samo sprawa wygląda w przypadku studentów, którzy mieli zakończenie studiów lub obronę pracy dyplomowej na początku tego roku. W przypadku tegorocznych maturzystów, część z nich również może już teraz zapisać się na wybrany kierunek, a nawet wnieść opłatę rekrutacyjną – w przypadku uczelni, w których o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń, to może wystarczyć, aby stać się studentem.

W większości przypadków decydujące o rekrutacji są wyniki matur. To ich wpisanie i uzupełnienie formularzy (a także opłata wpisowa) decydują o naszym być albo nie być na danym kierunku. Wyniki matur dostępne są zazwyczaj w ostatnich dniach czerwca, dlatego maturzyści mają jeszcze trochę czasu na zastanowienie.


Należy jednak pamiętać o tym, że każda uczelnia ma swój własny harmonogram rekrutacji, którego nieprzestrzeganie może zablokować możliwość zapisów. Informacji o poszczególnych terminach, formalnościach, wymaganych dokumentach i progach punktowych szukaj na stronie internetowej uczelni, która cię interesuje.

Warto przeczytać

  • 17bf78e571c36095d96f84114ce2cc60c0e_350x200
    Czy franczyza jest dobrym pomysłem na biznes?

    Na danym etapie naszego życia, jakim jest wytypowanie ścieżki zawodowej, zastanawiamy się czy nie lepiej byłoby pracować na własną rękę. »

  • 6c957c249c35d35f01bb33792294af66ab1_350x200
    Jak samodzielnie otworzyć sklep internetowy - wybór oprogramowania

    Założenie własnego sklepu internetowego nie musi być wcale drogie czy trudne. W wielu przypadkach można to zrobić samodzielnie, nawet jeśli nie mamy wiedzy programistycznej. W artykule przyjrzymy się jakie są opcje jeśli chodzi o oprogramowanie sklepów. »

Zobacz również

Chcesz wyróżnić swoje ogłoszenie?

Ostatnio czytane

Ostatnio dodane