środa, 24 maja 2017, 16:56

Terminy rekrutacji na studia 2017

Matura już za nami, więc nadszedł czas, aby poważnie zastanowić, się i podjąć decyzję, na jakiej uczelni, kierunku i specjalności chcemy zacząć studia. Warto przed pojęciem decyzji zajrzeć w harmonogram rekrutacji uniwersytetów, szkół czy politechnik.
Wymagania uczelni

Niektóre ze szkół rekrutacje zaczynają już w kwietniu i maju. Głównie ze względu na osoby, które zdawały maturę wcześniej, i mogą już dokonać pełnego procesu rejestracji. Tak samo sprawa wygląda w przypadku studentów, którzy mieli zakończenie studiów lub obronę pracy dyplomowej na początku tego roku. W przypadku tegorocznych maturzystów, część z nich również może już teraz zapisać się na wybrany kierunek, a nawet wnieść opłatę rekrutacyjną – w przypadku uczelni, w których o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń, to może wystarczyć, aby stać się studentem.

W większości przypadków decydujące o rekrutacji są wyniki matur. To ich wpisanie i uzupełnienie formularzy (a także opłata wpisowa) decydują o naszym być albo nie być na danym kierunku. Wyniki matur dostępne są zazwyczaj w ostatnich dniach czerwca, dlatego maturzyści mają jeszcze trochę czasu na zastanowienie.


Należy jednak pamiętać o tym, że każda uczelnia ma swój własny harmonogram rekrutacji, którego nieprzestrzeganie może zablokować możliwość zapisów. Informacji o poszczególnych terminach, formalnościach, wymaganych dokumentach i progach punktowych szukaj na stronie internetowej uczelni, która cię interesuje.

Warto przeczytać

  • d5f0d4f89d6fb36502dba21565b3134b820_350x200
    6 kroków do dobrych zleceń graficznych

    Masz talent graficzny? To świetnie – wielkie gratulacje! Jednak jeśli nie zamierzasz na tym poprzestać, chcesz rozwinąć skrzydła i zacząć zarabiać na swoich umiejętnościach, ten artykuł może Ci się spodobać. »

  • d1f98dc6fe82764f15d7681d5e65722123a_350x200
    Jakie umiejętności powinien mieć copywriter?

    Dobry copywriter powinien mieć wiele cech pozwalających na tworzenie odpowiednich treści. Pisanie pod jakąkolwiek postacią wymaga nie tylko kreatywności, ale również konkretnych umiejętności, co zazwyczaj jest wynikiem długoletniego doświadczenia. »

Zobacz również

Chcesz wyróżnić swoje ogłoszenie?

Ostatnio czytane

Ostatnio dodane