środa, 21 grudnia 2016, 11:43

Poznaj sztukę taniego drukowania

Obniżenie kosztów związanych z codzienną eksploatacją drukarki wcale nie musi być trudne.
Poznaj sztukę taniego drukowania

Znamy kilka sposobów, które sprawdzą się zarówno w przypadku domowej atramentówki, jak i codziennie pracującego w pocie czoła firmowego urządzenia wielofunkcyjnego.

W wielu branżach sprawna i wydajna drukarka jest narzędziem niemniej potrzebnym niż telefon czy komputer z dostępem do sieci. Bez niej trudno się obejść. Wie to chyba każdy, kto zapomniał na czas wymienić toner lub tusz. Niestety, dość często koszty związane z zakupem potrzebnych do drukowania materiałów potrafią niemiło zaskoczyć. Da się ich uniknąć bez specjalnych wyrzeczeń. Poniżej przedstawiamy parę sprawdzonych metod.

Nie daj się zwieść
Pierwszy i jednocześnie najprostszy sposób to zastosowanie zamienników tuszów lub tonerów. Producenci drukarek stają na rzęsach, aby zachęcić, a niekiedy nawet zmusić użytkowników ich sprzętu do zakupu oryginalnych materiałów eksploatacyjnych. Doskonale stan ten odzwierciedlają oficjalne, tworzone przez specjalistów od public relations, opisy drukarek na oficjalnych stronach gigantów branży. Nie dajcie się zwieść ich peanom pochwalnym na temat zbawiennych właściwości oryginalnych wkładów.

Korzystanie z dobrych zamienników pozwala na uzyskanie wydruków najwyższej jakości. – mówi Grzegorz Drągowski, CFO & Co-founder z DrTusz.pl. – Od wielu lat dostarczamy nasze tusze i tonery. Na podstawie opinii klientów i własnych doświadczeń możemy stwierdzić, że stosowanie zamienników jest bezpieczne. Jesteśmy tego pewni, dlatego cały asortyment objęliśmy gwarancją jakości DrTusza. Alternatywne wkłady mają taką samą wydajność jak oryginalne materiały. Dużym atutem zamienników jest także ich o wiele korzystniejsza cena.

Odkryj swoją drukarkę
Praktycznie każdy z producentów posiada w swojej ofercie drukarki z funkcją druku dwustronnego. Dzięki niej ryza papieru może poleżeć w podajniku zdecydowanie dłużej. W efekcie drukując dwustronnie, ochraniamy również lasy tropikalne. Sprawdź zatem, czy twoje urządzenie nie jest wyposażone w tzw. „duplex”. Można to zrobić w bardzo prosty sposób. Wystarczy wejść w ustawienia druku naszego pliku i zamienić „druk jednostronny” na „druk dwustronny”. Użytkownicy drukarek bez tej funkcji mogą zastosować się do ręcznej instrukcji druku dwustronnego. Wystarczy zajrzeć do ustawień drukowania i zaznaczyć opcję „drukuj tylko strony nieparzyste”. Po zakończeniu pierwszej części procesu należy odwrócić stos kartek, w ustawieniach wybrać opcję „drukuj tylko strony parzyste”, a następnie kliknąć drukuj. Voilà! Oszczędzanie papieru przekłada się nie tylko na stan naszych finansów, ale ma też niebagatelny wpływ na środowisko. Drukarka zapełnia kartki treścią w niespełna kilka sekund. Wspomniane lasy rosną kilkadziesiąt lat.

Regeneruj zamiast wyrzucać
Wiele wkładów atramentowych nadaje się do ponownego napełnienia tuszem. Internet pełen jest filmików instruktażowych, które dokładnie opisują cały proces. Niezbędne do regeneracji surowce również są ogólnodostępne. Jeśli zatem czujesz, że dasz radę samodzielne uzupełnić zawartość pojemnika, znajdź odpowiedni tutorial, zamów niezbędne elementy i... regeneruj!

Autorem artykułu jest sklep internetowy DrTusz.pl

Źródło: ip

Warto przeczytać

  • 17bf78e571c36095d96f84114ce2cc60c0e_350x200
    Czy franczyza jest dobrym pomysłem na biznes?

    Na danym etapie naszego życia, jakim jest wytypowanie ścieżki zawodowej, zastanawiamy się czy nie lepiej byłoby pracować na własną rękę. »

  • 6c957c249c35d35f01bb33792294af66ab1_350x200
    Jak samodzielnie otworzyć sklep internetowy - wybór oprogramowania

    Założenie własnego sklepu internetowego nie musi być wcale drogie czy trudne. W wielu przypadkach można to zrobić samodzielnie, nawet jeśli nie mamy wiedzy programistycznej. W artykule przyjrzymy się jakie są opcje jeśli chodzi o oprogramowanie sklepów. »

Zobacz również

Chcesz wyróżnić swoje ogłoszenie?

Ostatnio czytane

Ostatnio dodane