środa, 21 grudnia 2016, 11:43

Poznaj sztukę taniego drukowania

Obniżenie kosztów związanych z codzienną eksploatacją drukarki wcale nie musi być trudne.
Poznaj sztukę taniego drukowania

Znamy kilka sposobów, które sprawdzą się zarówno w przypadku domowej atramentówki, jak i codziennie pracującego w pocie czoła firmowego urządzenia wielofunkcyjnego.

W wielu branżach sprawna i wydajna drukarka jest narzędziem niemniej potrzebnym niż telefon czy komputer z dostępem do sieci. Bez niej trudno się obejść. Wie to chyba każdy, kto zapomniał na czas wymienić toner lub tusz. Niestety, dość często koszty związane z zakupem potrzebnych do drukowania materiałów potrafią niemiło zaskoczyć. Da się ich uniknąć bez specjalnych wyrzeczeń. Poniżej przedstawiamy parę sprawdzonych metod.

Nie daj się zwieść
Pierwszy i jednocześnie najprostszy sposób to zastosowanie zamienników tuszów lub tonerów. Producenci drukarek stają na rzęsach, aby zachęcić, a niekiedy nawet zmusić użytkowników ich sprzętu do zakupu oryginalnych materiałów eksploatacyjnych. Doskonale stan ten odzwierciedlają oficjalne, tworzone przez specjalistów od public relations, opisy drukarek na oficjalnych stronach gigantów branży. Nie dajcie się zwieść ich peanom pochwalnym na temat zbawiennych właściwości oryginalnych wkładów.

Korzystanie z dobrych zamienników pozwala na uzyskanie wydruków najwyższej jakości. – mówi Grzegorz Drągowski, CFO & Co-founder z DrTusz.pl. – Od wielu lat dostarczamy nasze tusze i tonery. Na podstawie opinii klientów i własnych doświadczeń możemy stwierdzić, że stosowanie zamienników jest bezpieczne. Jesteśmy tego pewni, dlatego cały asortyment objęliśmy gwarancją jakości DrTusza. Alternatywne wkłady mają taką samą wydajność jak oryginalne materiały. Dużym atutem zamienników jest także ich o wiele korzystniejsza cena.

Odkryj swoją drukarkę
Praktycznie każdy z producentów posiada w swojej ofercie drukarki z funkcją druku dwustronnego. Dzięki niej ryza papieru może poleżeć w podajniku zdecydowanie dłużej. W efekcie drukując dwustronnie, ochraniamy również lasy tropikalne. Sprawdź zatem, czy twoje urządzenie nie jest wyposażone w tzw. „duplex”. Można to zrobić w bardzo prosty sposób. Wystarczy wejść w ustawienia druku naszego pliku i zamienić „druk jednostronny” na „druk dwustronny”. Użytkownicy drukarek bez tej funkcji mogą zastosować się do ręcznej instrukcji druku dwustronnego. Wystarczy zajrzeć do ustawień drukowania i zaznaczyć opcję „drukuj tylko strony nieparzyste”. Po zakończeniu pierwszej części procesu należy odwrócić stos kartek, w ustawieniach wybrać opcję „drukuj tylko strony parzyste”, a następnie kliknąć drukuj. Voilà! Oszczędzanie papieru przekłada się nie tylko na stan naszych finansów, ale ma też niebagatelny wpływ na środowisko. Drukarka zapełnia kartki treścią w niespełna kilka sekund. Wspomniane lasy rosną kilkadziesiąt lat.

Regeneruj zamiast wyrzucać
Wiele wkładów atramentowych nadaje się do ponownego napełnienia tuszem. Internet pełen jest filmików instruktażowych, które dokładnie opisują cały proces. Niezbędne do regeneracji surowce również są ogólnodostępne. Jeśli zatem czujesz, że dasz radę samodzielne uzupełnić zawartość pojemnika, znajdź odpowiedni tutorial, zamów niezbędne elementy i... regeneruj!

Autorem artykułu jest sklep internetowy DrTusz.pl

Źródło: ip

Warto przeczytać

  • d5f0d4f89d6fb36502dba21565b3134b820_350x200
    6 kroków do dobrych zleceń graficznych

    Masz talent graficzny? To świetnie – wielkie gratulacje! Jednak jeśli nie zamierzasz na tym poprzestać, chcesz rozwinąć skrzydła i zacząć zarabiać na swoich umiejętnościach, ten artykuł może Ci się spodobać. »

  • d1f98dc6fe82764f15d7681d5e65722123a_350x200
    Jakie umiejętności powinien mieć copywriter?

    Dobry copywriter powinien mieć wiele cech pozwalających na tworzenie odpowiednich treści. Pisanie pod jakąkolwiek postacią wymaga nie tylko kreatywności, ale również konkretnych umiejętności, co zazwyczaj jest wynikiem długoletniego doświadczenia. »

Zobacz również

Chcesz wyróżnić swoje ogłoszenie?

Ostatnio czytane

Ostatnio dodane