Jesteś tutaj:Pracenazlecenie.plAktualnościPlan pracy licencjackiej – jak stworzyć konspekt?

Plan pracy licencjackiej – jak stworzyć konspekt?

  • środa, 19 października 2016, 11:05
Image Description

Zaraz po wyborze zakresu tematycznego naszej pracy dyplomowej, powinniśmy zastanowić się i zaplanować, jakie elementy powinna zawierać, aby uzyskać satysfakcjonujący wynik.


Wybierając temat licencjatu, nie zawsze wiemy, jak może się on rozwinąć w procesie tworzenia. Łatwo wówczas pogubić się i stworzyć zbyt wiele wątków, z których niektóre będą zupełnie niepotrzebne lub zostaną niedokończone. W takim przypadku lepiej jest spisać obowiązkowe elementy, które chcemy zawrzeć w treści. Taka konstrukcja znacznie bardziej przyśpiesza tworzenie pracy dyplomowej – przechodzimy wówczas od jednego punktu do kolejnego, co daje nam przejrzystość treści i sygnał, na jakim etapie tworzenia jesteśmy.

W przypadku, kiedy nie wiemy, co dokładnie zawrzeć w treści, warto zrobić mapę myśli – wypisać wszystkie pomysły i drogą eliminacji je porządkować.

Jeżeli wiemy, co chcemy finalnie osiągnąć, jesteśmy w stanie stworzyć konspekt od A do Z.
Na początku możemy wypunktować:
- „Słowo wstępu” do pracy,
- Krótki opis treści i tego, jakie mamy cele
- Uzasadnienie wyboru danego tematu

W dalszej części rozwijamy treść naszej pracy, a planowanie jej uzależnione jej zarówno od tematu, jak i formy naszej pracy (badawcza, odtwórcza, merytoryczna). Wówczas wybieramy np.: opisanie problemu, dotychczasowe informacje na dany temat, zestawienie poglądów różnych autorów, opis grupy badanych itd.

Plan pracy dyplomowej jest też świetnym sposobem ukazania naszych pomysłów promotorowi – pokazując konspekt, łatwiej będzie dyskutować o treści oraz ewentualnych zmianach.

Źródło: fot. librestock.com

Bezpłatne oferty pracy i ogłoszenia lokalne