piątek, 30 czerwca 2017, 09:54

Kończysz studia? Pomyśl o własnym biznesie i sprawdź, gdzie nabywać waluty

Współcześnie ukończenie studiów nie gwarantuje już otrzymania dobrze płatnej pracy. Absolwenci uczelni wyższych, którzy – poza wiedzą – zadbali również o zdobycie doświadczenia, z powodzeniem mogą założyć własną działalność gospodarczą.
Kończysz studia? Pomyśl o własnym biznesie i sprawdź, gdzie nabywać waluty

Z czym wiąże się prowadzenie działalności gospodarczej?
Aby stać się przedsiębiorcą, wystarczy złożyć stosowny wniosek do dowolnego urzędu miasta lub gminy, a następnie odwiedzić – w celu dopełnienia formalności – ZUS i ewentualnie urząd skarbowy (dotyczy przedsiębiorców, którzy chcą być czynnymi płatnikami podatku VAT). Znacznie trudniejsze niż założenie firmy jest pozyskiwanie klientów. Jeżeli firma będzie się rozrastać, to bardzo prawdopodobne, że przedsiębiorca będzie musiał zorganizować rekrutację, aby znaleźć pracownika, który wspomoże go w jego codziennych obowiązkach.

Niektórzy przedsiębiorcy od samego początku stawiają na współpracę z zagranicznymi podmiotami. Nie jest to przypadek – w ten sposób można zarobić więcej, lepsze są również perspektywy rozwoju. Współpraca z zagranicznymi podmiotami oznacza jednak konieczność zadbania o kwestie formalne i dostęp do walut. O ile pierwszy problem rozwiąże podpisanie umowy z dobrym biurem rachunkowym, o tyle wielu przedsiębiorców wciąż nie wie, gdzie mogą korzystnie zakupić waluty.

W banku konto, ale… wymiana walut niekoniecznie
Każdy przedsiębiorca ma styczność z bankami – takie prowadzą dla podmiotów gospodarczy m.in. rachunki bankowe. Oferta banków jest jednak znacznie szersza – proponują klientom również wymianę walut. Czy opłaca się właśnie tam nabywać np. dolary amerykańskie lub euro? Niekoniecznie.

Mimo że w ostatnich latach banki obniżyły wysokość naliczanego spreadu, to jednak wymiana walut w banku wciąż jest kosztowna. Pod względem kosztów, z jakimi musi liczyć się potencjalny klient, zdecydowanie lepiej wypadają kantory internetowe.

Internetowy kantor Fritz Exchange (https://fritzexchange.pl/) nie tylko proponuje swoim klientom atrakcyjne kursy poszczególnych walut, lecz także – specjalnie dla klientów biznesowych – przygotował ofertę, zgodnie z którą przedsiębiorcy regularnie nabywający walutę lub przeprowadzający wymianę dużych kwot (powyżej 10 tys. euro) mogą negocjować ceny kursu walut. Takie rozwiązanie gwarantuje spore oszczędności.

Jaki kantor internetowy wybrać?
Przedsiębiorcy współpracujący z zagranicznymi podmiotami i potrzebujący środków w walucie obcej, mogą zastanawiać się, czym kierować się, porównując oferty kantorów internetowych. Atrakcyjne kursy to bowiem nie wszystko, liczy się również:

 • Bezpieczeństwo i doświadczenie. Przykładowo internetowy kantor Fritz Exchange ma za sobą grupę finansową Fritz Group (właściciela m.in. innowacyjnego kantoru automatycznego) i czerpie właśnie z jej doświadczeń.
 • Obsługa klienta. Internetowy kantor Fritz Exchange zdecydował, że klienci mogą korzystać z trzech grup specjalistów – poza pracownikami odpowiedzialnymi za obsługę klienta, do dyspozycji zainteresowanych są dealerzy walutowi (traderzy), którzy przygotowują merytoryczne artykuły do mediów branżowych i doradcy ds. rynków finansowych, którzy negocjują wysokość spreadu z klientami.
 • Szybkość obsługi klienta. Każdy klient chce jak najszybciej mieć dostęp do swoich środków. Z tego względu internetowy kantor Fritz Exchange stawia na sprawną obsługą – 90% transakcji jest realizowanych w ciągu 15 minut.


Kierując się powyższymi wskazówkami, wybranie najlepszego kantoru internetowego nie będzie kłopotliwe.

Źródło: artykuł Partnera / pixabay.com

Warto przeczytać

 • d5f0d4f89d6fb36502dba21565b3134b820_350x200
  6 kroków do dobrych zleceń graficznych

  Masz talent graficzny? To świetnie – wielkie gratulacje! Jednak jeśli nie zamierzasz na tym poprzestać, chcesz rozwinąć skrzydła i zacząć zarabiać na swoich umiejętnościach, ten artykuł może Ci się spodobać. »

 • d1f98dc6fe82764f15d7681d5e65722123a_350x200
  Jakie umiejętności powinien mieć copywriter?

  Dobry copywriter powinien mieć wiele cech pozwalających na tworzenie odpowiednich treści. Pisanie pod jakąkolwiek postacią wymaga nie tylko kreatywności, ale również konkretnych umiejętności, co zazwyczaj jest wynikiem długoletniego doświadczenia. »

Zobacz również

Chcesz wyróżnić swoje ogłoszenie?

Ostatnio czytane

Ostatnio dodane