czwartek, 27 kwietnia 2017, 13:37

Jak szukać pracy za granicą?

Wielu Polaków decyduje się na pracę za granicą, na przykład we Francji. Zachęcają ich do tego korzystne warunki oraz możliwość mieszkania w innym kraju, poznania jego kultury. Warto wiedzieć, jak szukać ofert.
Jak szukać pracy za granicą?

Jak zabrać się do szukania pracy
Każdy, kto chociaż raz w życiu musiał znaleźć sobie pracę, wie, jak bardzo jest to stresujące. Najtrudniej jest zacząć poszukiwania, skompletować dokumenty, znaleźć odpowiadającą nam ofertę, szczególnie jeśli interesuje nas stanowisko za granicą. Warto korzystać z pomocy takich instytucji jak studenckie biura karier czy zaglądać na Targi Pracy. Dobrze jest również założyć sobie profil na portalu będącym bazą ofert pracy, z którego będziemy otrzymywać propozycje, które mogłyby nas zainteresować. Oczywiście, zamiast czekać na informacje, warto samodzielnie szukać ofert, rozpytywać wśród znajomych.

Praca we Francji
W dalszym ciągu, wielu Polaków dobrymi warunkami zatrudnienia przyciąga Francja. W związku z podróżą za granicę pojawia się jednak jeden problem. Sam wyjazd związany jest z kosztami, więc wybieramy się w taką podróż dopiero wtedy gdy mamy albo zapewnioną pracę, albo rzeczywistą perspektywę jej znalezienia. Jeśli znajdujemy ofertę jeszcze będąc w Polsce, często nie mamy możliwości zweryfikowania jej prawdziwości. Dlatego, bezpieczniej jest szukać pracy przez firmy i agencje, którym można zaufać. Do takich należy ATERIMA - dzięki niej, praca we Francji jest dużo łatwiejsza do znalezienia, kiedy jest się jeszcze w Polsce. ATERIMA pomaga dużym firmom w procesie zatrudniania specjalistów, a także zajmuje się zatrudnianiem zewnętrznym, odciążając pracodawcę z całej biurokracji. Z drugiej strony, na stronie firmy, znaleźć można oferty pracy w różnych sektorach. Są to propozycje zarówno pracy sezonowej jak i długoterminowej.

Dlaczego lepiej nie jechać "w ciemno"
Niektórzy decydują się na wyjazd, zanim jeszcze zorientują się w zagranicznym rynku pracy, twierdząc, że łatwiej będzie coś znaleźć już na miejscu. Oczywiście może się to udać, jednak trzeba liczyć się z dużym ryzykiem i kosztami. Podczas całego okresu pozostawania bez zatrudnienia, trzeba się będzie utrzymać, co może pochłonąć znaczną część oszczędności. Dlatego, decydując się na pracę za granicą, naprawdę warto wcześniej się do tego przygotować.

Podsumowując, warto podkreślić raz jeszcze - nawet jeśli wyjazd jest tylko sezonowy, a praca dorywcza, podczas szukania ofer kierujmy się pewnymi kryteriami. Postarajmy się ustalić warunki jeszcze przed wyjazdem i korzystajmy z pośrednictwa sprawdzonych, działających na rynku agencji. Ważne jest, aby mieć poczucie bezpieczeństwa w związku z podejmowaną pracą i po kilku tygodniach nie znaleźć się na lodzie. Warto skorzystać z usług agencji ATERIMA. Pomoże nam ona znaleźć pracę, odpowiednią dla naszych potrzeb i kwalifikacji.

http://www.aterima.pl/

Źródło: f:pexels.com / art. sponsorowany

Warto przeczytać

  • d5f0d4f89d6fb36502dba21565b3134b820_350x200
    6 kroków do dobrych zleceń graficznych

    Masz talent graficzny? To świetnie – wielkie gratulacje! Jednak jeśli nie zamierzasz na tym poprzestać, chcesz rozwinąć skrzydła i zacząć zarabiać na swoich umiejętnościach, ten artykuł może Ci się spodobać. »

  • d1f98dc6fe82764f15d7681d5e65722123a_350x200
    Jakie umiejętności powinien mieć copywriter?

    Dobry copywriter powinien mieć wiele cech pozwalających na tworzenie odpowiednich treści. Pisanie pod jakąkolwiek postacią wymaga nie tylko kreatywności, ale również konkretnych umiejętności, co zazwyczaj jest wynikiem długoletniego doświadczenia. »

Zobacz również

Chcesz wyróżnić swoje ogłoszenie?

Ostatnio czytane

Ostatnio dodane