czwartek, 27 kwietnia 2017, 13:37

Jak szukać pracy za granicą?

Wielu Polaków decyduje się na pracę za granicą, na przykład we Francji. Zachęcają ich do tego korzystne warunki oraz możliwość mieszkania w innym kraju, poznania jego kultury. Warto wiedzieć, jak szukać ofert.
Jak szukać pracy za granicą?

Jak zabrać się do szukania pracy
Każdy, kto chociaż raz w życiu musiał znaleźć sobie pracę, wie, jak bardzo jest to stresujące. Najtrudniej jest zacząć poszukiwania, skompletować dokumenty, znaleźć odpowiadającą nam ofertę, szczególnie jeśli interesuje nas stanowisko za granicą. Warto korzystać z pomocy takich instytucji jak studenckie biura karier czy zaglądać na Targi Pracy. Dobrze jest również założyć sobie profil na portalu będącym bazą ofert pracy, z którego będziemy otrzymywać propozycje, które mogłyby nas zainteresować. Oczywiście, zamiast czekać na informacje, warto samodzielnie szukać ofert, rozpytywać wśród znajomych.

Praca we Francji
W dalszym ciągu, wielu Polaków dobrymi warunkami zatrudnienia przyciąga Francja. W związku z podróżą za granicę pojawia się jednak jeden problem. Sam wyjazd związany jest z kosztami, więc wybieramy się w taką podróż dopiero wtedy gdy mamy albo zapewnioną pracę, albo rzeczywistą perspektywę jej znalezienia. Jeśli znajdujemy ofertę jeszcze będąc w Polsce, często nie mamy możliwości zweryfikowania jej prawdziwości. Dlatego, bezpieczniej jest szukać pracy przez firmy i agencje, którym można zaufać. Do takich należy ATERIMA - dzięki niej, praca we Francji jest dużo łatwiejsza do znalezienia, kiedy jest się jeszcze w Polsce. ATERIMA pomaga dużym firmom w procesie zatrudniania specjalistów, a także zajmuje się zatrudnianiem zewnętrznym, odciążając pracodawcę z całej biurokracji. Z drugiej strony, na stronie firmy, znaleźć można oferty pracy w różnych sektorach. Są to propozycje zarówno pracy sezonowej jak i długoterminowej.

Dlaczego lepiej nie jechać "w ciemno"
Niektórzy decydują się na wyjazd, zanim jeszcze zorientują się w zagranicznym rynku pracy, twierdząc, że łatwiej będzie coś znaleźć już na miejscu. Oczywiście może się to udać, jednak trzeba liczyć się z dużym ryzykiem i kosztami. Podczas całego okresu pozostawania bez zatrudnienia, trzeba się będzie utrzymać, co może pochłonąć znaczną część oszczędności. Dlatego, decydując się na pracę za granicą, naprawdę warto wcześniej się do tego przygotować.

Podsumowując, warto podkreślić raz jeszcze - nawet jeśli wyjazd jest tylko sezonowy, a praca dorywcza, podczas szukania ofer kierujmy się pewnymi kryteriami. Postarajmy się ustalić warunki jeszcze przed wyjazdem i korzystajmy z pośrednictwa sprawdzonych, działających na rynku agencji. Ważne jest, aby mieć poczucie bezpieczeństwa w związku z podejmowaną pracą i po kilku tygodniach nie znaleźć się na lodzie. Warto skorzystać z usług agencji ATERIMA. Pomoże nam ona znaleźć pracę, odpowiednią dla naszych potrzeb i kwalifikacji.

http://www.aterima.pl/

Źródło: f:pexels.com / art. sponsorowany

Warto przeczytać

  • 17bf78e571c36095d96f84114ce2cc60c0e_350x200
    Czy franczyza jest dobrym pomysłem na biznes?

    Na danym etapie naszego życia, jakim jest wytypowanie ścieżki zawodowej, zastanawiamy się czy nie lepiej byłoby pracować na własną rękę. »

  • 6c957c249c35d35f01bb33792294af66ab1_350x200
    Jak samodzielnie otworzyć sklep internetowy - wybór oprogramowania

    Założenie własnego sklepu internetowego nie musi być wcale drogie czy trudne. W wielu przypadkach można to zrobić samodzielnie, nawet jeśli nie mamy wiedzy programistycznej. W artykule przyjrzymy się jakie są opcje jeśli chodzi o oprogramowanie sklepów. »

Zobacz również

Chcesz wyróżnić swoje ogłoszenie?

Ostatnio czytane

Ostatnio dodane