wtorek, 22 listopada 2016, 15:21

Jak przygotować się do matury z matematyki?

Matura to wyzwanie dla młodego człowieka, a jednocześnie bardzo ważny egzamin. Dzięki niemu można uzyskać przepustkę na swoje wymarzone studia lub też otrzymać furtkę do pracy.
Jak przygotować się do matury z matematyki?

Do matury trzeba się przygotować, ponieważ im więcej punktów się otrzyma, tym lepiej. Jednym z trudniejszych zagadnień jest matematyka, która niejednemu przysparza problemów.

Jest to taka dziedzina wiedzy, której nie da się wyuczyć na pamięć. Potrzebna jest tutaj analiza, logika, koncentracja i oczywiście wiele wzorów matematycznych. Przez te kilka lat nauki w liceum czy technikum, wiedzy uzyskać można sporo. Jeśli ktoś uczył się na bieżąco, otrzymywał potwierdzenie, że radzi sobie dobrze, wówczas matura nie będzie stanowiła problemu. Zadania jakie się otrzymuje są podobne, aczkolwiek ilość działań może być znacznie większa.

Na maturze trzeba wykazać się wybitnymi umiejętnościami matematycznymi ponieważ rozwiązania nie są od razu widoczne. Osoby które są typowymi humanistami mogą mieć lekki z tym problem. Aby nie stresować się na maturze tak bardzo, warto oprócz systematycznej nauki, zadbać o dodatkowe lekcje. Najbardziej potrzebne mogą być na kilka miesięcy przed maturą, kiedy przygotowuje się cały program nauczania, przeglądając go od początku. Mogą to być korepetycje, wspólna nauka ze znajomymi czy też wspomaganie się dodatkowymi narzędziami i nawet internetem. W szkole również organizowane są od stycznia specjalne zajęcia, na których dokonywana jest powtórka ze wszystkich lat nauki. Dobry matematyk podejdzie do tego całościowo, co oznacza że pokaże jak wiedzę ze sobą łączyć, czy zapamiętywać potrzebne wzory.

Matematyka pod tym względem jest trudna, ponieważ wzorów z każdego działu jest dużo. Pomóc sobie można na pewno ćwicząc zadania każdego dnia, po to aby weszła ta dziedzina w nawyk. Im więcej ćwiczeń, wykonanych zadań, przeglądanych notatek, zbiorowych wyliczeń, tym łatwiej na maturze, mniejszy stres i przede wszystkim wysoka liczba punktów. Dla osób najmniej radzących sobie z matematyką, jest również matura poprawkowa. Do niej trzeba się już solidnie przygotować, jeśli ktoś naprawdę chce ją zdać. Oprócz tej pisemnej, na której można się zastanowić, poprawić i policzyć jeszcze raz, jest jeszcze ustna. Tutaj trzeba wykazać się wiedzą, ponieważ wszystko uczeń pokazuje na tablicy wyjaśniając jak to obliczył. Do nauki przed maturą są również specjalne książki przygotowawcze, które także są pomocne. Można także korespondować na komunikatorach internetowych z osobami które są lepsze i uczyć się od nich.

Poza tym dobrym rozwiązaniem są specjalne ćwiczenia czy to internetowe, czy tradycyjne, które pokazują poziom wiedzy i czego jeszcze trzeba się nauczyć. Najlepiej uczyć się etapami, tak aby nic się nie pomyliło. Sposobów jest wiele, ale najlepsze są te, które pomagają w uporządkowaniu wiedzy i zapamiętaniu najważniejszych informacji. Niektóre wzory czy działy matematyki trzeba powtarzać aż do skutku. Inni mogą być pomocą ale samemu także trzeba włożyć trochę wysiłku w naukę.

Portal Mathematics.pl pomógł nam przy pisaniu tego artykułu.

Źródło: ip

Warto przeczytać

  • 17bf78e571c36095d96f84114ce2cc60c0e_350x200
    Czy franczyza jest dobrym pomysłem na biznes?

    Na danym etapie naszego życia, jakim jest wytypowanie ścieżki zawodowej, zastanawiamy się czy nie lepiej byłoby pracować na własną rękę. »

  • 6c957c249c35d35f01bb33792294af66ab1_350x200
    Jak samodzielnie otworzyć sklep internetowy - wybór oprogramowania

    Założenie własnego sklepu internetowego nie musi być wcale drogie czy trudne. W wielu przypadkach można to zrobić samodzielnie, nawet jeśli nie mamy wiedzy programistycznej. W artykule przyjrzymy się jakie są opcje jeśli chodzi o oprogramowanie sklepów. »

Zobacz również

Chcesz wyróżnić swoje ogłoszenie?

Ostatnio czytane

Ostatnio dodane